Sok játék kifejezetten a singleplayer mód miatt készül, azért is veszik meg az emberek, és végül kapnak egy legjobb esetben is feledhető, 6-8 órás játékot, amit sosem vesznek elő még egyszer. Erre is rengeteg példa van. Tudom, hogy a BF kifejezetten multiplayer sorozatnak indult még régen, az 1942-vel (szerk.: nekem az is tetszett egyedül játszva is, sok tekintetben élethűbb volt a sok csőjátéknál), és kb. a Bad Company 1-ig nem is került bele kifejezett single rész, és természetesen elfogadom az álláspontodat. De Te, Ti meg azt próbáljátok megérteni, hogy én olyan fickó vagyok, aki még a ZX Spectrum/Commodore/Enterprise/Atari korszakban szocializálódott, amikor a kvarcjáték valami megfizethetetlen isteni csoda volt, és akinek szinte soha nem volt egy haverja, vagy barátja sem, aki osztotta volna a rajongását a témában. (Több ismertetőmben is leírtam, illetve az adatlapomon is fenn van, hogy is kezdődött minden.) Ma sincs, szinte senki a környezetemben, akit érdekelne ez, és csak legyintenek még az újságírás téma megemlítésekor is. Igaz ez családra (feleségemre hála Istennek nem, bár Ő sem játszik, maximum egy kis bowlingot valamelyik mozgásérzékelős rendszeren, de legalább támogat és elfogad), rokonokra, barátokra, haverokra, kollégákra egyaránt. Felesleges, gyerekes, és persze qrv@drága hobbinak tartják. Pedig ez nekem sokkal több. Szóval szeretek elmerülni a kis világomban, ami rengeteg mindenen átsegített már, és remélhetőleg még fog is. De ezt rendszerint kénytelen vagyok egymagam megtenni, ezért nekem a singleplayer játékrész a fontos. És ez közel 36 évesen már nem is fog megváltozni. (Van persz nekem is MMO-m, de azok is főleg olyanok, melyeket egyedül is lehet tolni - GW1-2, SWToR, TSW.) Próbálkoztam már multi FPS-sekkel, de nekem az nem okozott különösebb játékélményt, ha egy spanyol kisiskolás (tényleg volt ilyen) elbújva egy sniperrel az egyik respawn pont mellett rommá lőtt, ahányszor újraéledtem. Sem az, amikor a fél életüket az online arénákban élő és töltő valakik azt se tudtam honnan rohantak le, nekem meg annyi volt az egész, hogy újraéledés - egy perc rohangálás - nyek - újra az egész... Tudom, én vagyok a béna, de nekem ez így nem pálya. Klánom, meg haverom meg most sincs, akivel tolnám. Egy teszthez is nehéz találnom valakit a koophoz (azért 1-2 barátom van, akit érdekel a téma, de egyikük most Dániában van, már vagy egy éve, és még marad is, a másikuknak pedig nincs kerete az ilyesmire, amit persze megértek - de ő szokott segíteni tesztelni, ha olyan a játék, amit többen kell). Szóval engem a single érdekel elsősorban (nem mellesleg így nem érint az alapjáték bekerüléséhez képest sokszoros árú multi DLC megvétele), ami már nemigen fog megváltozni

.
"....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/