Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
PlayStation 4 nyereményjáték - a játék menete [hozzászólások]
Én a magam részéről a pontegyenlőség kérdését nem a hozzászólás számok összehasonlításával, hanem mondjuk egy villám kvízzel oldottam volna meg például. Teszem azt lett volna 20 kérdésre egy órája az illetőknek. Aki jobban teljesít, egyértelműen az a befutó. Technikai hátterét nem tudom hogy lehetett volna megoldani, ehhez nem értek, de láttam már ilyen megoldást.
DervisHUN: "Szóval ezzel ennyi a bibi, hogy valamit fel kell ajánlaniuk, hogy itt pár ember tolongjon minden hírnél." - a helyzet pont ennek a fordítottja, ugyanis a Sony ajánlotta fel számunkra, hogy sorsoljunk ki olvasóink között egy PS4-et, mi találhattuk ki a feltételeket. És ahogy azt már többször leírtam, az volt a cél, hogy egyrészt olyan kapja a gépet, aki tényleg hajlandó sokat tenni érte, másrészt lehetőleg értékelje is a nyereményt. Így alakult ki a mostani játék ötlete. Az, hogy döntetlen esetén a hozzászólásszám számítson, kb. kényszermegoldás volt, nem volt igazából jobb ötletünk. (A hozadékának mondjuk természetesen örülünk, meg annak is, hogy többségében értelmes párbeszéd folyik, nem 1-2 szavas hozzászólások.)
Őszintén szólva szívesen finomítanék egy kicsit ezen, csak nem tudom, hogy azt a többség hogyan fogadná. Mondjuk olyan ötlettel, hogy az egyik döntős random kerülne, függetlenül a hozzászólások száma alapján? (Csak aztán ezért meg a harmadik helyezett lehet morcos esetleg, nem tudom, mennyire lenne szerencsés most változtatni.)
Őszintén szólva szívesen finomítanék egy kicsit ezen, csak nem tudom, hogy azt a többség hogyan fogadná. Mondjuk olyan ötlettel, hogy az egyik döntős random kerülne, függetlenül a hozzászólások száma alapján? (Csak aztán ezért meg a harmadik helyezett lehet morcos esetleg, nem tudom, mennyire lenne szerencsés most változtatni.)
Ha ki lennének zárva az újoncok, akkor maga a cél veszne el( hogy népszerűsítsék a weboldalt a játék segítségével), mert nem jönnének új emberek és nem nőne a nézettség
Szóval ezzel ennyi a bibi, hogy valamit fel kell ajánlaniuk, hogy itt pár ember tolongjon minden hírnél 
Szóval ezzel ennyi a bibi, hogy valamit fel kell ajánlaniuk, hogy itt pár ember tolongjon minden hírnél 
A jótékonykodás csak vicc volt, azért nem látod benne.
Nekem sem annyira szimpi ez a modell, előfizetéssel inkább adjanak valami ingyen cuccot, játékot, akármit, a nyereményjáték meg legyen külön téma. Ha meg a régi előfizetőknek, tagoknak akarnak kedvezni, arra is vannak más módszerek. Nem írok oldalnvet, nehogy reklám legyen, de ahol mostanában szintén sorsoltak évfordulós gépet, ott úgy oldották meg, hogy a régóta jelen lévő és aktív tagok közül lehetett jelentkezni csak. Új szerencselovagoknak (mint amilyen én is vagyok itt
nem osztottak lapot. Azt kell mondjam, hogy korrekt, mivel az volt a cél, hogy a törzsgárdának akartak kedvezni. Ezzel együtt örülök, hogy itt nincsenek kizárva az újoncok sem, mert így én is részt tudok venni.
Nekem sem annyira szimpi ez a modell, előfizetéssel inkább adjanak valami ingyen cuccot, játékot, akármit, a nyereményjáték meg legyen külön téma. Ha meg a régi előfizetőknek, tagoknak akarnak kedvezni, arra is vannak más módszerek. Nem írok oldalnvet, nehogy reklám legyen, de ahol mostanában szintén sorsoltak évfordulós gépet, ott úgy oldották meg, hogy a régóta jelen lévő és aktív tagok közül lehetett jelentkezni csak. Új szerencselovagoknak (mint amilyen én is vagyok itt
nem osztottak lapot. Azt kell mondjam, hogy korrekt, mivel az volt a cél, hogy a törzsgárdának akartak kedvezni. Ezzel együtt örülök, hogy itt nincsenek kizárva az újoncok sem, mert így én is részt tudok venni.Hát nem tudom. Minden évben alapból vannak ilyen előfizetői lehetőségek, ezzel a fogással azonban max. toborozhattak néhány új előfizetőt, aki hajlandó x összegben egyfajta "lottószelvényt" venni (megjegyzem ugyanez az elv érvényesült a tavaly év végi PS Magyarországos egyik játéknál, csak ott nem újság előfizetésre ruháztál be a nyeremény érdekében, hanem egy tetszőleges PS perifériára). Hogy a tényleges különbözetet hogyan számítják (új/régi tagok aránya), az is rejtély, plusz magára a jótékony célra való felajánlást valahogy ebben az értékesítési modellben nem látom.
Okosan csinálják, összekalapozzák az árát. Lehet jótékony célra ajánlják majd fel. 

Bandi094: A legnagyobb konkurensük is ugyanezt csinálja. 

Eddig az önpromózós nyereményjátékon voltak felháborodva sokan. A PC Guru túl szárnyalta ezeket az oldalakat, és a szerintem eddigi legpofátlanabb ötlettel álltak elő.
"A nyereményjátékban való részvételhez kizárólag egy dologra van szükség: aktív PC Guru magazin előfizetésre."
"A nyereményjátékban való részvételhez kizárólag egy dologra van szükség: aktív PC Guru magazin előfizetésre."
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 11:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2571]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
