28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Megérkezett a Divininty: Original Sin II – Order & Magic [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

weeno
weeno [3]
@GeryG: legjobb barátommal elejétől a végéig Co-op-ban toltuk ki, cirka 150 órát téve bele. Elképesztő jó a sztorija, valóban érdekes küldetések vannak benne, és nem csak az értelmetlen hentelés megy. Az itemek sokasága, a fejlődési lehetőségek, a dinamikus kasztrendszer a tanulással egybekötve önmagában lenyűgöző, de az igazán elképesztő, hogy mennyi féle módon lehet megoldani egy küldetést. Hogyan tudsz "csalni" kicsit, ha jobb cuccaid vannak, mennyi döntési lehetőséged van sok esetben. Minden fő karakternek van egy saját personal storyja, ezért nem érdemes custom karival játszani. Olyan is előfordult nálunk, hogy a főhőseinknek ellentétes véleményük volt, és konkrétan random generátorral dobtuk ki, hogy melyikünk döntése érvényesüljön. A side questek adják pluszban a savát és borsát a játéknak: sokszor tele vannak poénnal, máskor pedig mélyebb értelmet hordoznak magukban. Azoknak az RPG fanoknak ajánlom, akik tudnak és szeretnek is morális döntést hozni, önállóan barangolni egy meglehetősen nagy világban, kincseket keresni, rejtett karokat, puzzle-öket megoldani. A harcrendszer turn-based, de a legjobb turn-based combat, amivel valaha találkoztam. Az ellenfelek okosak, sokszor normal fokozaton is kimondottan nagy kihívást jelent, hogy milyen abilityt használj, milyen itemek legyenek felszerelve, mikor idd meg a potiont, hova teleportálj, stb, arról nem is beszélve, hogy a környezeti tárgyakat (olajos hordó, víz, szék, vér, bármi) is fel tudod használni a harcban, pl.: elektromos szelet engedsz a víztócsában ácsorgó ellenfélre. Hihetetlenül mély, sokszínű, érdekes és lebilincselő az egész játék, nekünk co-opban jött be leginkább. Bátran ajánlom!

Vissza

Fórumszabályzat