A vége hát... talán a legjobb szó rá az, hogy váratlan. Én legalábbis totál másra számítottam. És teljesen megértem, ha valaki szerint gigantikus blőd baromság, mert valahol tényleg elég megmosolyogtató. De nekem valahogy mégis illett az egész Ready Player sztori végére. Olyan tipikus Ernest Cline befejezés. Hogy ez jó vagy rossz, na azt mindenki döntse el majd maga. Tulajdonképpen a Ready Player One vége is egy klisés slejm cukormáz volt: nyertek a jók, az ölébe hullott a világ gazdagsága, övé lett a csaj és még az OASIS-t is hajlandó volt letenni, hogy az életben nőzhessen. Ha őszinték vagyunk, ez a legkevésbé sem passzolt a könyvben addig megismert Wade személyiségéhez, de sebaj, így szerettük a befejezést.
Szbszig - tavaly novemberben jelent meg kint, de pár hete már nálunk is láttam az angol kiadást a könyvesboltokban. A magyarról viszont fogalmam sincs, hogy hogy áll, mikor jöhet.
Ez mennyire igaz?