Mostanában szerintem a legtöbb nagy költségvetésű játék úgy készül, hogy minél nagyobb közönség megtalálja benne a maga számítását, és - bár még csak belekóstoltam a fejlesztő eggyel korábbi alkotásába - ez alól a Larian BG3-ja sem lesz kivétel. Tehát azt mondanám, hogy az első beszámolók elolvasását követően, ha továbbra is szimpatikus, akkor nyugodtan vágj majd bele!
Gyanítom, hogy jó tutorialok, magyarázatok lesznek az egyes elemekhez, továbbá a nehézségi szintek beállításával az is örömmel tud játszani, aki a kihívást és a klasszikus RPG élményt keresi, meg az is, akit nem érdekelnek a statisztikák, illetve nem akar hónapokat foglalkozni azzal, hogy a négy-öt csapattag között elosztott 300 varázslat + 100 képességek + kismillió felszerelés legtökéletesebb, a karakterek jellemeivel és kasztjaival jól harmonizáló elegyét kialakítsa. Ez utóbbi sem egy végletekig lebutított játékélmény, csak a szélesebb játékosréteghez igazított, és a játszótér, a felfedeznivaló és a stratégiázás ettől ugyanúgy megmarad.
Fórum » Beszélgetés a játékokról
Baldur's Gate III
Segítsetek. És a Margin Call című filmből szeretném először is idézni Jeremy Irons figurájának mondatát: olyan primitív egyszerűséggel válaszoljatok, mint ahogy egy gyermeknek vagy kutyának magyaráznátok.
Sosem játszottam semmilyen komolyabb RPG-t, bár tisztában vagyok a műfaj elemeivel, eszközeivel, legalább valamilyen szinten. De ilyen hosszadalmas órákat (vagy azt megközelítő mennyiségű időt) nem töltöttem el nagy RPG klasszikusokkal. A BG sorozatról sem tudok semmit lényegében, de valahogy felkeltette az érdeklődésem ez az új. Gyakorlatilag egy hónapja az új Zelda világában élek, és még simán lehet, hogy legalább ennyit eltöltök benne, de heteket tuti. És az is bennem van, hogy ha azt befejeztem, szívesen megismernék egy új "világot", amivel el lehet tölteni chillesen, nem túl stresszes közegben egy hasonló adag órát, mint a Zeldában, akár többet, mert most ez a játékélmény nagyon megközelített, és itt is maradt. Úgyhogy - a következőkre vonatkozott a Jeremy Irons idézet - valaki tudna arra válaszolni, hogy egy teljesen casual, már-már laikus játékosnak tud-e valódi élvezetet nyújtani például egy Baldur's Gate III?
Nem hiszem, hogy belevetném magam a retro részekbe, valahogy azt kívántam meg, hogy telibe a 3-ra esetleg ránézzek (visszakanyarodva: a Zeldákat sem kronológiai rendben ismertem meg, szóval...) De az érdekelne, hogy mennyire hardcore, mennyire kell ehhez eleve valami RPG/D&D háttértudás, és vajon mennyire készül ez teljesen hétköznapi játékosoknak, akik esetleg megtalálják Steamen és gondolnak egyet és belevágnak?
És kérlek titeket, nem kell visszamenni a D&D 1975-ös szabálymódosításainak részletes kifejtéséig, elég, ha csak nagyon primitíven, de mégis bizalmat keltő módon ezt megválaszoljátok
Előre is köszi!
Sosem játszottam semmilyen komolyabb RPG-t, bár tisztában vagyok a műfaj elemeivel, eszközeivel, legalább valamilyen szinten. De ilyen hosszadalmas órákat (vagy azt megközelítő mennyiségű időt) nem töltöttem el nagy RPG klasszikusokkal. A BG sorozatról sem tudok semmit lényegében, de valahogy felkeltette az érdeklődésem ez az új. Gyakorlatilag egy hónapja az új Zelda világában élek, és még simán lehet, hogy legalább ennyit eltöltök benne, de heteket tuti. És az is bennem van, hogy ha azt befejeztem, szívesen megismernék egy új "világot", amivel el lehet tölteni chillesen, nem túl stresszes közegben egy hasonló adag órát, mint a Zeldában, akár többet, mert most ez a játékélmény nagyon megközelített, és itt is maradt. Úgyhogy - a következőkre vonatkozott a Jeremy Irons idézet - valaki tudna arra válaszolni, hogy egy teljesen casual, már-már laikus játékosnak tud-e valódi élvezetet nyújtani például egy Baldur's Gate III?
Nem hiszem, hogy belevetném magam a retro részekbe, valahogy azt kívántam meg, hogy telibe a 3-ra esetleg ránézzek (visszakanyarodva: a Zeldákat sem kronológiai rendben ismertem meg, szóval...) De az érdekelne, hogy mennyire hardcore, mennyire kell ehhez eleve valami RPG/D&D háttértudás, és vajon mennyire készül ez teljesen hétköznapi játékosoknak, akik esetleg megtalálják Steamen és gondolnak egyet és belevágnak?
És kérlek titeket, nem kell visszamenni a D&D 1975-ös szabálymódosításainak részletes kifejtéséig, elég, ha csak nagyon primitíven, de mégis bizalmat keltő módon ezt megválaszoljátok
Előre is köszi!My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]