Gond van a géppel? Segítünk!
Videókártya driverben állíts be max FPS-t. Ha 120-as a kijelző, akkor mondjuk 118-at.
Nem kimondottan gond - lehet, hogy ez a normális - de érdekelne, hogy másnál is van-e ilyen. Kb egy éves az "új" gépem és szépen muzsikál meg minden (nyilván nyáron nem kellemes, ahogy fújja ki magából a hőt, de hát ez van. Meg arra is figyelni kell nála, hogy az indie játékokban, ahol nincs VSync vagy FPS max, akkor ott néha elszáll és 1000 fps-nél elkezd izzani a vas. De ezen kívül minden oké.
Erre most elkezdtem játszani a Deliver Us Mars-sal és minden oké, de időnként (kb egy óra játék után) egyszercsak 30 másodpercre felugrik a videokártya ventillátora. Elkezd borzalmas porszívó hangon üvölteni, majd 30 sec után visszaáll normál zugásba és szépen megy is. Elsőre úgy beszartam, hogy kiléptem és megnéztem a grafikont: a hőmérséklete olyan 70-80 fok volt, a venti fordulatszámon meg látszott, hogy szépen pörgött nyugiban és egyszercsak egy tüskében felugrott maxra, majd visszament.
Azóta már sokat játszottam vele és azóta is csinálja, hogy kb óránként 30 másodpercre felzúg.
Az a kérdésem, hogy ez normális-e és nektek is volt-e már ilyen?
Korábban már mondtátok itt, amikor nyáron panaszkodtam hogy RDR2 fullosan kicsit meleg, hogy túl kisméretű (túl kompakt) kártyát vettem és ezért van.
Amúgy a kártya ez: ASUS TURBO-RTX3080-10G-V2 GeForce RTX 3080 10GB GDDR6X Turbo PCIE
Erre most elkezdtem játszani a Deliver Us Mars-sal és minden oké, de időnként (kb egy óra játék után) egyszercsak 30 másodpercre felugrik a videokártya ventillátora. Elkezd borzalmas porszívó hangon üvölteni, majd 30 sec után visszaáll normál zugásba és szépen megy is. Elsőre úgy beszartam, hogy kiléptem és megnéztem a grafikont: a hőmérséklete olyan 70-80 fok volt, a venti fordulatszámon meg látszott, hogy szépen pörgött nyugiban és egyszercsak egy tüskében felugrott maxra, majd visszament.
Azóta már sokat játszottam vele és azóta is csinálja, hogy kb óránként 30 másodpercre felzúg.
Az a kérdésem, hogy ez normális-e és nektek is volt-e már ilyen?
Korábban már mondtátok itt, amikor nyáron panaszkodtam hogy RDR2 fullosan kicsit meleg, hogy túl kisméretű (túl kompakt) kártyát vettem és ezért van.
Amúgy a kártya ez: ASUS TURBO-RTX3080-10G-V2 GeForce RTX 3080 10GB GDDR6X Turbo PCIE
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 11:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2571]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
