Fórum » Beszélgetés a játékokról
Baldur's Gate III
Ha egy törött holdlámpást találok, hogy tudom megjavítani vagy a pixiet beletenni esetleg kicsalogatni, hogy az átkozott mélyégen átmehessek? Újat szerezni olvastam , hogy lehet, az jobban megéri, várjam ki azt az utazásaim során, míg egy újat a kezem közé kaparintok?
Fura, nekem ez a "kicsi" act3 is elég sűrű volt rendesen játszva. Az újrázásokban célirányosan haladva a főszál tempójához igazodva sokkal jobb élményt ad. Mindig fellélegzek, amikor éppen olyan kari indul akinek nem kell foglalkoznia Wyllel és Karlával (->kapcsolódó act3 küldik)...
Érdekes lenne egy olyan rpg amiben békeidőben is látjuk a várost. Nem feltétlenül kell gta méret, de ilyesmit talán még senki nem csinált. W3 Novigrad talán. Titkos "vágyam" egy DA2 remake, valami hasonlót csinálnék Kirkwallal töltőképernyők nélkül, ami aztán az fejezet/évek előrehaladásával a döntéseknek megfelelően változna.
* érthető.
Kíváncsi vagyok mi lesz a mostani karakterekkel ha beveszi őket a dnd canon. Valamilyen szintű népharag biztos lesz majd.
Azért nem tudom, hogy ha egyszer kiégek a játékkal utána meddig maradnak velem a karakterek. Minden végigjátszás 0. döntése a LI kiválasztása és lényegében köréje építem föl az egész kört (mondjuk minden erre képes rpgt így játszom
) de valahogy egyikőjüknél sem érzem azt, hogy megtaláltam az új(abb) Garrust vagy Morrigant.

Érdekes lenne egy olyan rpg amiben békeidőben is látjuk a várost. Nem feltétlenül kell gta méret, de ilyesmit talán még senki nem csinált. W3 Novigrad talán. Titkos "vágyam" egy DA2 remake, valami hasonlót csinálnék Kirkwallal töltőképernyők nélkül, ami aztán az fejezet/évek előrehaladásával a döntéseknek megfelelően változna.
* érthető.
Kíváncsi vagyok mi lesz a mostani karakterekkel ha beveszi őket a dnd canon. Valamilyen szintű népharag biztos lesz majd.
Azért nem tudom, hogy ha egyszer kiégek a játékkal utána meddig maradnak velem a karakterek. Minden végigjátszás 0. döntése a LI kiválasztása és lényegében köréje építem föl az egész kört (mondjuk minden erre képes rpgt így játszom
) de valahogy egyikőjüknél sem érzem azt, hogy megtaláltam az új(abb) Garrust vagy Morrigant.Nekem a mérete/összetettsége nem tetszett a városnak - ha már bejutunk a játék névadó helyszínére, akkor legalább egy Athkatla szintet szeretnék végigjárni és felfedezni, nem egy három utcás sikátort (kb. leágazásokkal két-három másfél utcás sikátorba). Lehet, hogy jobb lett volna, ha az Act2-nek része a helyszín. Narratív szempontból meg bosstól bossig rohan az ember, és ezeknek a találkozásoknak a színvonala is igen hullámzó* (mármint a boss komolyan vehetősége szempontjából). A befejezésekkel szinte minden nagy játék hadilábon áll, mert vannak nagy elképzelések, csak aztán az idő és pénz hiányában rövidre vágják ezeket, legyen az ME3, Kotor 2, Witcher 3, GoW Ragnarök stb., tehát alapvetően megszokta az ember, hogy ez már megint így sikerült, meg hogy haladni kellett a sztorival, de ide is kellett volna egy Act 1 szintű átgondoltság.
(*A játékot akkor töröltem le, amikor kiderült, hogy Shadowheart szálján a főgeci Viconia lesz, aki az egyik kedvenc karakterem volt a BG2-ből. Tudom, hogy ezt a karaktergyilkosságot készen kapta a Larian a WotC-től, de itt lett elég nekem. Mintha a DA4-ben Morrigan egy huszadrangú csecsemőzabáló bossként jelenne meg ismét… Uhh, és ez még meg is történhet.
)
Szerk: és köszi mindenkinek a válaszokat a háló kapcsán!
(*A játékot akkor töröltem le, amikor kiderült, hogy Shadowheart szálján a főgeci Viconia lesz, aki az egyik kedvenc karakterem volt a BG2-ből. Tudom, hogy ezt a karaktergyilkosságot készen kapta a Larian a WotC-től, de itt lett elég nekem. Mintha a DA4-ben Morrigan egy huszadrangú csecsemőzabáló bossként jelenne meg ismét… Uhh, és ez még meg is történhet.
)
Szerk: és köszi mindenkinek a válaszokat a háló kapcsán!
Tudom már képtelen vagyok objektíven nézni a játékot, de ezt a szétvagdosott act3t egyre kevésbé értem. Upper city "hiányzik", de ez max rosszul kommunikált marketing volt, mert amit mutattak a városból előzetesen az itt van. Történet, karakterek lezáráshoz nagyjából megvan minden. Amit hozzá lehetne adni és még logikus is (pl Karla szerviz) is inkább csak fanservice lenne és az epilógus után DE igazítás helyett ez is inkább úgy tűnik dlc/kiegre lesz áttolva.
Larian annyiból volt könnyebb/szerencsésebb helyzetben, hogy nincs nyomás felülről és műfajon belül mozogtak. Középkori külső Geraltról modern fpsre, cc-vel miegymással váltani elég nagy falat volt a cdprnak. Bg3 kieg talán kötelező ha "kapzsik" akarnak lenni, ehhez nagyon nem kell megerőltetni magukat. DoS3t (és én inkább ezt kérném egy bg4/új franchise rpg helyett) pedig max az "fenyegeti", hogy mondjuk 5 év múlva nem lesz olyan látványos a fejlődés mint most a dos2/minden más mai rpghez képest volt a bg3.
Larian annyiból volt könnyebb/szerencsésebb helyzetben, hogy nincs nyomás felülről és műfajon belül mozogtak. Középkori külső Geraltról modern fpsre, cc-vel miegymással váltani elég nagy falat volt a cdprnak. Bg3 kieg talán kötelező ha "kapzsik" akarnak lenni, ehhez nagyon nem kell megerőltetni magukat. DoS3t (és én inkább ezt kérném egy bg4/új franchise rpg helyett) pedig max az "fenyegeti", hogy mondjuk 5 év múlva nem lesz olyan látványos a fejlődés mint most a dos2/minden más mai rpghez képest volt a bg3.
Aribeth
Nem vagyok "elvakult" fanatikusa a játéknak, itt és privátban is megfogalmaztam a sajátszemszögemből látott hibáit. Ez igaz a Cyberpunk 2077-re is, amit, miután normálisan futtahatóvá vált a gépemen, és kicsit finom hangoltak a kőbuta kezdeti nyílt világon (és még az még nekem a 2.0 előtt volt), tavaly remek élményt éltem meg, a CPDR nem felejtett el írni, szóval nekem annyira nem romlott a renoméjuk.
Nem hinném, hogy ők találták fel a spanyol viaszt, ők is hibázhatnak, nem véletlen, hogy a DOS1-DOS2-ből is van Enchanted/Definitive Edition, ami figyelembe vette a megelőző teljes játék/verzió hibáit. Hallgatnak a közösségre, Wyll szálát pl. teljesen újra alkották, ez azért nem általános a játékiparban, de persze megtehetik, mert még többségében függetlenek.
Ez a játék objektíve nézve, még a szétvágott/kivágott Act 3 hibáival együtt is egy zseniális játék, ahogy gothmog írja, és remélem ez figyelem felhívás lesz a nagy stúdióknak, ahogy a Witcher 3 is hatott a gaming világra (ami kezdetben, szintén hibákkal és bugokkal teli játék volt). Ezért szerintem jó, ha ilyen játékok nyernek, vagy mint pl. Elden Ring, még ha nem is szeretem a műfajt. Szerintem fontos, hogy a kiadók és a közösség is lássák, hogy azért nem mert el teljesen az emberek esze, hogy tartalom&minőség vs. mennyiség kérdéskörében az előbbi még mindig előbbi erősebb hatással bír.
És persze bejön a személyes, szubjektív élmény is: nekem évek óta nem volt ilyen remek játékélményem, főleg, hogy van opció arra, hogy saját karaktert alkoss, ami persze más élményt ad, mint egy Geralt/Shephard/V.féle jobban történet ágyazott szereplő.
__________________
Általánosan, mindenkinek, mert Aribeth, gothmog és Matt Matthew is érintette.
Szerintem még egy jó darabig ez lesz a trend a szórakoztató iparban (mainstream filmek, sorozatok, könyvek, képregények, játékok), hogy másféle közösségek (legyen az nemi identitás, vagy eddig háttérbe szorított népcsoport), reprezentálva lesz, aminek a hatása, szerintem és ez a BG3-on is érződik, hogy kicsit felhígulnak a karakterek közötti hatérvonalak, konfliktusok, mert nem akarnek sértőek lenni.
Még nagyon az elején vagyok, de pl. a Wrath of Righteous-ban is, kiérve az első területről, a két női katona, újra találkozva kiderül, hogy leszbikusok (és ezt egy orosz csapat készítette).
"Azóta viszont rájöttem, hogy nagyon magas azoknak az egyébként (nagyrészt) hetero nőknek a száma, akiket a meleg kapcsolatok villanyoznak fel, és a szerepjátékokban a férfi karaktereikkel a férfi társakat választják. Ők teljesen odavannak Astarionért, valamint Gale és Halsin is igen népszerűek."
A Molyon én is meglepődve látom, hogy férfiak közötti kapcsolat mennyire népszerű a fiatal női korosztály körében. Ahogy én látom, a Könyvmolyképző Kiadó elég sokat tol ezekből a könyvekből.
Enélkül ilyen típusú játékot nem lehet kiadni, hogy ne legyen marketing és PR katasztrófa. Lásd Hogwarts Legacy-ba is beépítették.
Nem vagyok "elvakult" fanatikusa a játéknak, itt és privátban is megfogalmaztam a sajátszemszögemből látott hibáit. Ez igaz a Cyberpunk 2077-re is, amit, miután normálisan futtahatóvá vált a gépemen, és kicsit finom hangoltak a kőbuta kezdeti nyílt világon (és még az még nekem a 2.0 előtt volt), tavaly remek élményt éltem meg, a CPDR nem felejtett el írni, szóval nekem annyira nem romlott a renoméjuk.
Nem hinném, hogy ők találták fel a spanyol viaszt, ők is hibázhatnak, nem véletlen, hogy a DOS1-DOS2-ből is van Enchanted/Definitive Edition, ami figyelembe vette a megelőző teljes játék/verzió hibáit. Hallgatnak a közösségre, Wyll szálát pl. teljesen újra alkották, ez azért nem általános a játékiparban, de persze megtehetik, mert még többségében függetlenek.
Ez a játék objektíve nézve, még a szétvágott/kivágott Act 3 hibáival együtt is egy zseniális játék, ahogy gothmog írja, és remélem ez figyelem felhívás lesz a nagy stúdióknak, ahogy a Witcher 3 is hatott a gaming világra (ami kezdetben, szintén hibákkal és bugokkal teli játék volt). Ezért szerintem jó, ha ilyen játékok nyernek, vagy mint pl. Elden Ring, még ha nem is szeretem a műfajt. Szerintem fontos, hogy a kiadók és a közösség is lássák, hogy azért nem mert el teljesen az emberek esze, hogy tartalom&minőség vs. mennyiség kérdéskörében az előbbi még mindig előbbi erősebb hatással bír.
És persze bejön a személyes, szubjektív élmény is: nekem évek óta nem volt ilyen remek játékélményem, főleg, hogy van opció arra, hogy saját karaktert alkoss, ami persze más élményt ad, mint egy Geralt/Shephard/V.féle jobban történet ágyazott szereplő.
__________________
Általánosan, mindenkinek, mert Aribeth, gothmog és Matt Matthew is érintette.
Szerintem még egy jó darabig ez lesz a trend a szórakoztató iparban (mainstream filmek, sorozatok, könyvek, képregények, játékok), hogy másféle közösségek (legyen az nemi identitás, vagy eddig háttérbe szorított népcsoport), reprezentálva lesz, aminek a hatása, szerintem és ez a BG3-on is érződik, hogy kicsit felhígulnak a karakterek közötti hatérvonalak, konfliktusok, mert nem akarnek sértőek lenni.
Még nagyon az elején vagyok, de pl. a Wrath of Righteous-ban is, kiérve az első területről, a két női katona, újra találkozva kiderül, hogy leszbikusok (és ezt egy orosz csapat készítette).
"Azóta viszont rájöttem, hogy nagyon magas azoknak az egyébként (nagyrészt) hetero nőknek a száma, akiket a meleg kapcsolatok villanyoznak fel, és a szerepjátékokban a férfi karaktereikkel a férfi társakat választják. Ők teljesen odavannak Astarionért, valamint Gale és Halsin is igen népszerűek."
A Molyon én is meglepődve látom, hogy férfiak közötti kapcsolat mennyire népszerű a fiatal női korosztály körében. Ahogy én látom, a Könyvmolyképző Kiadó elég sokat tol ezekből a könyvekből.
Enélkül ilyen típusú játékot nem lehet kiadni, hogy ne legyen marketing és PR katasztrófa. Lásd Hogwarts Legacy-ba is beépítették.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]