28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Elden Ring



Írd ide hozzászólásod:

gothmog
gothmog [5151]
Nekem a gargoyle duo volt anno az első boss, amit jó pár próbálkozás után egyszerűen hagytam a fenébe azzal, hogy majd később, mert ezt most így kb. esélytelen. (Karomfegyverrel voltam, ami alig sebzett rajtuk, és summonként csak egy 4. vagy 5. szintű demihuman bandát tudtam bevetni ellenük, akiket az első méregfelhő azzal a lendülettel "el is fújt".)
Azután, kicsit izmosabban visszatérve, alaposan bebüntettem őket

Viszont a fekete gargoyle-ok (black blade kindred vagy hasonló nevűek?) borzasztó kemények voltak. A beastmen előtt álldogálló is, illetve a havas tájra átmenetben megjelenő is. Ezeknél elég volt egy másodpercnyi mélázás vagy rossz dodge, és egyszerűen bedarálták az embert.

Szerk: Maleniánál az első fázis nekem már kb. a harmadik próbálkozásra pöpecül ment - talán egy-egy bekapott ütéssel le tudtam ütni a másodikig. Ott viszont rendre beszívatott a felugrásból lecsapódva rot-felkavarással. (Nem a virágzásra gondolok, hanem amikor csak karddal előre odaveri magát a földhöz. Az első három alkalommal nem is értettem, hogy mibe halok bele ilyenkor, mert a rohadt pillangóaurájától nem is láttam, hogy mit kellene látnom ilyenkor. Azután volt ott is a waterfowl dance neki, meg a másolatok idézgetése. Én meg úgy voltam, hogy már szeretném végigvinni a játékot, szeretném befejezni, időm sem volt akkor éppen végtelen mennyiségben játékra, úgyhogy jöjjön a mimic! Utána kicsit meh érzésem volt viszont, mert így még minibossnak is gyenge lett volna. Az első fázisa szerintem fél perc sem volt, úgy szétkaptuk.)

Endure. In enduring, grow strong.

jawsika
jawsika [4134]
A kicsinél én sem. A nagynál meg mondom, én azt hittem brutál durva lesz. A videó végén látszik is, hogy csak állok és lesek.

Malenia amúgy nekem Mimiccel is volt vagy 30 try. Nem tudom megmagyarázni, rajta kívül csak a Valiant Gargoyle volt 5+ talán, de az vagy 40. Ott ofc nem volt még Mimic.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

gothmog
gothmog [5151]
Kiegészítés: igaz, én a két Mohgot nem is "Csengetett, Mylord?" módban kezdtem/csináltam!

(Maleniánál végül én is bevetettem a mimicket, mert a második fázist nem volt türelmem begyakorolni... Bár kicsit megbántam utólag, mert ketten úgy szétkaptuk szerencsétlent, hogy talán még másfél percig sem tartott a harc. Fene tudja, lehet, hogy a mimicem le is szólózta volna, ha hagyom)

Endure. In enduring, grow strong.

gothmog
gothmog [5151]
Szó szerint kivéreztettétek a mimickel! (Azért ment le olyan gyorsan. A vérzésre - ironikusan - elég érzékeny a vér ura.)
Melania után én is kipróbáltam egyébként a fegyverét és a Waterfowl Dance-t (én Godfrey-nál), de engem is lekaptak a levegőből rendre, így nem erőltettem a dolgot.

Nálam mini-Mohg talán elsőre lement, de a "valódival" megszenvedtem. Volt pár ráfutásom. Emlékszem, ment a nihil, nihil, én meg arra az ütemre próbáltam szlopálni a gyógyitalt

Endure. In enduring, grow strong.

jawsika
jawsika [4134]
Na közben megtaláltam.
Volt unus is, tévedtem.
De tényleg vicc volt. Főleg úgy, hogy teljesen rosszul is csináltam, asszem egyből Malenia (nem Melania ) után jöttem, és a speckó Ash of Wart spammeltem.

Mini-Mogh sokkal keményebb volt.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

jawsika
jawsika [4134]
Én anno használtam Moghnál a Mimicet, és Malenia után mentem oda. Nos nekem az a Pókember meme élményem lett, hogy bementem, totál rákészülve lelkileg, hogy ez valami iszonyat kemény lesz, és azt hiszem a Duo!-ig jutott, mire meghalt. El se akartam hinni.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

gothmog
gothmog [5151]
Altus Plateau az őszi színeivel és Leyndell a szomorkás bukottsága érzésével és bizonyos értelemben vett kihaltságával volt a kedvencem a játékban. Illetve Nokstella is nagyon tetszett még az egyediségével és "idegenségével".

Szerk: a Leyndell alatti csatornarendszert viszont rühelltem. Hogy én mit bolyongtam ott, mire eljutottam Mohghoz. (Legalábbis a demó verziójához, nem pedig a Tres! Duo! Unus! Nihil! Nihil! Nihil! óbégató 1.0-ás változatához. Mert utóbbi persze nem ott volt.)

Endure. In enduring, grow strong.

Aribeth
Aribeth [2745]
Ja igen, ezt a hárpiás videót csak most néztem meg, szuper, a Liurniás éneklő denevérhez (?) hasonlóan.

Az Altusra a főlifttel mentem fel, mert beszereztem az ehhez szükséges medálokat, így ez az útvonal kimaradt. Viszont az egyik Carbotos videóban viszont láttam az éneklő hárpiát, és utána is akartam nézni, hogy ez mégis mi.

Elolvastam a latin szöveg fordítását is. Baromira szép és melankolikus helyenként a játék, emlékszem, hogy Lyendellben ütött még meg nagyon a zene és mellé a kihalt város látványa.
gothmog
gothmog [5151]
Jó, hát ennyire nem vagyok benne a varázslós cuccokban...

Én a fegyverek tekintetében "impulzusjátékos" voltam, ami megtetszett, az ment kézbe. Ennek köszönhetően a játék kb. közepéig használtam a stormveil kastélyos karomfegyvert, míg rá nem jöttem, hogy csak szopatom magam vele, és váltottam egy olyan kardra (kipróbáltam, majd le is ragadtam ennél), ami kb. a 10. játékórában szereztem meg anno. (És mint kiderült, netes leírások alapján is az egyik legbaróbb, legkedveltebb fegyver - Bloodhound's Fang.)

Tényleg, a hárpiák dala megvan? Katt (Amúgy egy Csádi Nóra nevű magyar hölgy énekelte fel.)

Endure. In enduring, grow strong.

Aribeth
Aribeth [2745]
Majdnem, a Carian Regal Scepter a nyerő, amit Rennala dobott nekem, aki ugyan opcionális boss, de általában természetes úton eljutnak hozzá az emberek az első egyharmadban, ha már bekeveredtek az Akadémiára. (Oké, annak utánaolvastam, hogy jobb nem igazán lesz, de erre magamtól is rájöttem volna az ötvenedik kvázi feleslegesen kinyitott láda után.)

A Meteorite Staff és a Rock Sling jók voltak a legelején, mert átsegítettek a kezdeti nehézségeken, de azóta mindent lecseréltem olyan felszerelésekre és varázslatokra, amik út közben estek le nekem.

A Ranni questnél pedig mentem volna, amerre a szél/a karakterek motyogásából nehezen kiszedett infók visznek, csak mintha jelezted volna vagy itt, vagy máshol, hogy el lehet rontani, úgyhogy ott betartottam a netes leírásban foglaltakat.

Egyébként ez a guide-os dolog a másik kedvencem.

Mivel rengeteg fórumot láttam az elmúlt hetekben, tudom, hogy van jó sok eltartott kisujjú, önkritikát nem ismerő, ugyanazokat a bölcs mondásokat papagájként visszaböfögő FS fanatikus, akik szerint: "Hát az a legjobb az Elden Ringben, hogy nincs klasszikus quest/journal rendszer, ha ilyen kell neked, menj, és pörgesd a jelölőkkel telibaszott térképű Ubifos játékokat, te nyomorult casual."

Majd jó eséllyel ugyanez a játékos a következő lendülettel már pötyögi is be a gugliba vagy a youtube-ba, hogy Ranni questline, how to get XYZ weapon és how to solve the Sellen bug.

Hallottam egy olyan véleményt is, hogy ez a nagy titokzatosság erősíti a közösségi élményt, mert így amikor összegyűlnek az emberek beszélgetni, akkor mindig tudnak újat mondani egymásnak, illetve aktívan segítik egymást, és valóban. Én ráadásul online játszok, kizárólag az üzenetek miatt, és annyira szeretem a többiek kiírásait: vigyázz, itt valami nagy szarcunami jön. Erre gyere, itt a titkos bejárat. Tarts ki, mindjárt itt a grace. Vagy látok egy rakás vértócsát, már tudom, honnan nem érdemes leugrani, vagy hogy milyen erősségű ellenfélre számíthatok. Tisztára Death Stranding hangulatom van tőle.
(Viszont egyelőre nem summonolom a többi játékost, egyszer próbáltam meg, de Rennala oneshotolt, mert olyan nyomi voltam, míg a másik csávó rendesen harcolt, és inkább visszamentem farmolni és gyakorolni.)
Visszatérve a közösségi élményre és a saját felfedezés örömére, erre Nessajnak volt egy jó áthidaló ötlete: egy journal, amiben visszaolvasható, hogy melyik jóember mit mondott nekem 45 órával ezelőtt 8 területtel odébb.

És ilyenekre az a válasz, hogy az igazi játékos mindent ceruzával jegyzetel papírra... Persze, persze.
(És mielőtt: a legendás varázslatok miatt én is elkezdtem egy jegyzetet, amin kihúzom, hogy mi van már meg, de az NPC-k szövegeit nem fogom kiírni.)

Vissza

Fórumszabályzat