Csak az átvitelhez tudok hozzászólni:
Az egészségesnél több Samsung kütyüt vettem az elmúlt 4 évben, és persze a Smart Switch alkalmazással mindig átvittem egyikről a másikra az adatokat, hogy ne kelljen a beállításokkal külön vacakolnom. Normális wifin rohadt gyorsan megvan.
Ha esetleg brutális mennyiségű kép vagy videó lenne a telón, akkor azokat meg mentsd le számítógépre, mert azok visznek el több időt az átmásolás során.
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Mobilok, okostelefonok és tabletek
Valakinek volt már pixelhibás telefonja? Tavaly tavasszal vettem Samsung Galaxy S23-at és ma teljesen váratlanul megjelent a kijelző közepén két elég durva és zavaró pixelhiba.
Mi ilyenkor a teendő? Soha nem volt még ilyenem és nem tudom, hogyan merre induljak el a garanciális ügyintézés érdekében. A telefonra vettem egyébként kiterjesztett garanciát, de még az alap időbe is beleférek, hiszen 1 éven belül vásároltam.
A kérdéseim az alábbiak:
1) Ilyenkor hova kell fordulni? A bolthoz, ahol vettem és majd ők intézik, vagy közvetlenül a Samsunghoz? Ha a Samsunghoz, milyen elérhetőségen, bemenjek közvetlen egy Samsung üzletbe, vagy van erre valami internetes / telefonos felület?
2) Kell-e bizonyítanom, hogy a pixelhiba nem az én hibámból keletkezett? Tehát nem ütöttem meg, ejtettem le stb. Sajnos időnként mindkettő előfordult, amit nyilván nem fogok elmondani, de ettől még vizsgálattal gondolom kideríthető. A pixelhiba megjelenése előtt viszont biztosan nem ejtettem le, ütöttem meg, gyakorlatilag a semmiből jelent meg. De ha mégis megállapítják, hogy az én hibámból sérült a kijelző, akkor ugrik-e ilyenkor a garancia? Készülékbiztosításom nincs, szóval csak a garanciára hagyatkozhatok.
3) Javítják ilyenkor vagy adnak új készüléket? Ha javítják, az mennyi időbe telik? Pár nap vagy esetleg hetek, hónapok?
4) A garanciális vizsgálat / javítás ideje alatt kapok-e cseretelefont? Ha igen, milyet? Még gyerekkoromban volt utoljára ilyenem telefonnal, akkor jóval gyengébb telefont adtak sokszor, ami nekem nem felel meg és a szintén sokkal bénább előző telefonomra sem szeretnék visszaköltözni. Gondolom prémium kategória esetén ebben már csak fejlődtek. Ha heteket, hónapokat gyengébb készüléken kell eltöltenem, akkor inkább leszarom a garanciát és veszek egy új telefont... Persze akkor 250 ezret kidobtam a kukába...
5) Ha adnak cserekészüléket, arra hogyan tudom a teljes accountomat átvinni biztonságosan? Technikailag oké, a Samsung alkalmazásával felmentek mindent a felhőbe és visszaállítom a másik telefonon, a sajátomon pedig nyilván gyári visszaállítást kell csinálnom, hogy a személyes dolgaimhoz, jelszavaimhoz stb. ne tudjanak hozzáférni. De az átmentés folyamata több óra és addig nem nyomok gyári visszaállítást az eredeti telefonomon, amíg nem látom, hogy a cserekészüléken is rajt van mindenem és semmim nem veszett el. Ez nyilván csak akkor kivitelezhető, ha az üzletben adom le a készüléket, ha érte jönnek és hoznak cserekészüléket, nyilván nem várja meg a futár, amíg átköltözök egyik telefonról a másikra... Szóval ennek mi a menete ilyenkor?
6) Mi lesz a kijelzővédő fóliával, aminek semmi baja? A korrekt az lenne, ha adnának a javítás / csere után egy másikat abból is és nem nekem kellene kifizetnem. Nyilván nem roppanok bele 6-10 ezer forintba, de akkor is, nekem ezzel ne legyen költségem, ha van rá garancia.
Előre is köszi a tapasztalatok megosztását, ha valaki már átesett ilyenen.
Mi ilyenkor a teendő? Soha nem volt még ilyenem és nem tudom, hogyan merre induljak el a garanciális ügyintézés érdekében. A telefonra vettem egyébként kiterjesztett garanciát, de még az alap időbe is beleférek, hiszen 1 éven belül vásároltam.
A kérdéseim az alábbiak:
1) Ilyenkor hova kell fordulni? A bolthoz, ahol vettem és majd ők intézik, vagy közvetlenül a Samsunghoz? Ha a Samsunghoz, milyen elérhetőségen, bemenjek közvetlen egy Samsung üzletbe, vagy van erre valami internetes / telefonos felület?
2) Kell-e bizonyítanom, hogy a pixelhiba nem az én hibámból keletkezett? Tehát nem ütöttem meg, ejtettem le stb. Sajnos időnként mindkettő előfordult, amit nyilván nem fogok elmondani, de ettől még vizsgálattal gondolom kideríthető. A pixelhiba megjelenése előtt viszont biztosan nem ejtettem le, ütöttem meg, gyakorlatilag a semmiből jelent meg. De ha mégis megállapítják, hogy az én hibámból sérült a kijelző, akkor ugrik-e ilyenkor a garancia? Készülékbiztosításom nincs, szóval csak a garanciára hagyatkozhatok.
3) Javítják ilyenkor vagy adnak új készüléket? Ha javítják, az mennyi időbe telik? Pár nap vagy esetleg hetek, hónapok?
4) A garanciális vizsgálat / javítás ideje alatt kapok-e cseretelefont? Ha igen, milyet? Még gyerekkoromban volt utoljára ilyenem telefonnal, akkor jóval gyengébb telefont adtak sokszor, ami nekem nem felel meg és a szintén sokkal bénább előző telefonomra sem szeretnék visszaköltözni. Gondolom prémium kategória esetén ebben már csak fejlődtek. Ha heteket, hónapokat gyengébb készüléken kell eltöltenem, akkor inkább leszarom a garanciát és veszek egy új telefont... Persze akkor 250 ezret kidobtam a kukába...
5) Ha adnak cserekészüléket, arra hogyan tudom a teljes accountomat átvinni biztonságosan? Technikailag oké, a Samsung alkalmazásával felmentek mindent a felhőbe és visszaállítom a másik telefonon, a sajátomon pedig nyilván gyári visszaállítást kell csinálnom, hogy a személyes dolgaimhoz, jelszavaimhoz stb. ne tudjanak hozzáférni. De az átmentés folyamata több óra és addig nem nyomok gyári visszaállítást az eredeti telefonomon, amíg nem látom, hogy a cserekészüléken is rajt van mindenem és semmim nem veszett el. Ez nyilván csak akkor kivitelezhető, ha az üzletben adom le a készüléket, ha érte jönnek és hoznak cserekészüléket, nyilván nem várja meg a futár, amíg átköltözök egyik telefonról a másikra... Szóval ennek mi a menete ilyenkor?
6) Mi lesz a kijelzővédő fóliával, aminek semmi baja? A korrekt az lenne, ha adnának a javítás / csere után egy másikat abból is és nem nekem kellene kifizetnem. Nyilván nem roppanok bele 6-10 ezer forintba, de akkor is, nekem ezzel ne legyen költségem, ha van rá garancia.
Előre is köszi a tapasztalatok megosztását, ha valaki már átesett ilyenen.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 11:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2571]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
