Ez talán már inkább a politika topikba illene, de megjegyzem: folyamatosan próbálom leküzdeni magamban az iszlamofóbiát, mert stabil vallás, vannak jó elemei is, ismerek jófej muszlimokat blablabla, de ettől a hidzsáb*, nikáb (ez az, amikor csak a szemek látszanak), csador, burka mániától és az “egész nap nem eszünk-iszunk Ramadán idején, majd lefekvés előtt bezabálunk” szabálytól mindig visszaugrok ha nem is a startvonalhoz, de elég közel hozzá.
* Pláne, amikor olvasom, hogy a szoros, műszálas hidzsáboktól hullik a hajuk.