Na remélem az már mindenkinek világos, hogy un. élet bármilyen formában létezik/létezett/lesz a földön kívül is. Hiszen már találtak meteoritdarabkán kezdetleges életmaradványokat jégbefagyva, ezt nem cáfolhatja meg semmi. Meg gondoljunk csak bele: jelenlegi tudomány állása szerint az őslevesből alakultak ki a nukleinsavak és a fehérjék, tehát az élet kezdetleges dolgai. Az őslevesben meg csupán egyszerű molekulák voltak mint pl víz, metán, nitrogén, ehhez kellett még hő, és elektromos kisülés. Az univerzumban vajon hány helyen voltak/vannak/lesznek megtalálhatóak ezek a körülmények?
Szóval élet van biztos máshol is, csak az a lényeg, hogy milyen fejlettségi szinten. Mert lehet, hogy valahol épp most születik meg az első sejt, valahol most épp az őslények kővel verik egymás fejét, de az is lehet (biztos) hogy egy nálunk sokkal fejlettebb létforma egyik tagja épp most száll be egy antigravitációs erőtérrel alulról az űrhajójába.
Csupán a szerencse (?) úgy hozta hogy mi x éve vagyunk, valaki x/10000 éve, valaki 10000x éve, és emiatt még szép hogy vannak fejlettségi szintkülönbségek (technikában és mentálisan egyaránt). Sajnos tapasztalataim szerint ezt az egyszerű tényt nagyon kevesen értik meg/fogadják el, pedig nincs mit ellene tenni...
Na most áttérnék a nálunk jóval fejlettebb civilizációkra. A forrásomat nem nevezném meg, aki akarja úgyis megtalálja. Szóval az első kérdést már elöbb megválaszoltam, miszerint Vannak-e?. Meg most komolyan, szerintetek nem lenne nevetséges ha az emberi technika és mentalitás lenne a csúcs? Dehogynem. A második kérdés mindig az szokott lenni, hogy "Mért nem jelennek meg nyilvánosan?". A válasz roppant egyszerű, és már a Star Trek sorozat írója is kimondta. Egy példával válaszolnék.
Tegyük fel, hogy lenne melletünk egy másik föld, ahol most kb 1003. lenne a dátum. Nekünk lenne olyan űrhajónk, hogy bármikor odamehessünk. Az ottani állaptok mai szemmel nézve igen elmaradottak, a népesség nagyrésze vallásos, technikájuk is fejletlen a maihoz nézve, háborúznak egymással szűntelenül, erkölcsökben is mások, demokrácia, egyenlőség nincs. Na mi történne akkor, ha leszállnál egy király udvarában a repülőddel? Nem nehéz kitalálni! Egyesek istent tisztelnének benned, egyesek a sátánra gyanakodnának, világvége hangulat, pánik, káosz, félelem, bizonytalanság. Tegyük fel, hogy mégsem, és viszel egy királynak ajándékba egy mikrohullámú sütőt? Mit tudna vele csinálni? Lófaszt sem! Tegyük fel, hogy adsz nekik jó szándékra szánt technikát. Mi történik? Amelyik király megszerzi, az lesz a korlátlan hatalom, és ha valaki nem tetszik neki azt kiírtja, pedig Te arra adtad a technikát, hogy jóra használják. Tegyük fel, hogy demokráciára, egyenlőségre tanítanád őket. A kapzsi, hatalomra éhező vezetők lázadnának, és háborút indítanának ellened, pedig nem tudnak semmit sem kezdeni veled. Az eredmény szerintem az lenne, hogy elhúznál onnan, és hagynád, hogy maguktól fejlődjenek, csupán láthatatlanba figyelnéd a másik föld népességét.
Na most szinte ugyanez történik, csak mi vagyunk az a "másik föld", és mi hozzájuk képest a "sötét középkorban" tartózkodunk. A dátum pedig nekünk 2003. nekik meg ennek minimum kb 3-4-szerese.....
Vélemény?
"Find out who you really are"
