na eztet jol megaszondtam!

Fórum » Nem számítástechnikai témák

...:::Barcelona Rules:::...
Nem mindegy? Úgysem érjük meg!
De a spéci kamra a spéci anyaggal megcsinálta! Ez nagy ugrás volt a fénnyel kapcsolatos kutatásokban.
volt, még ha nem is szándékos, a kutatók részéről. Ez úgy történt meg, hogy ez a speciális gáz a kamra elején belépő fény jellemzőit "másolva" a kamra kijáratánál pontosan ugyanolyen irányú és ugyanannyi fotont bocsátott ki magából, mint a belépő fénysugár. Megmagyarázom! Bizonyára tudjátok, hogy a gerjesztett állapotban lévő atomok a többletenergiájuktól foton(ok) kibocsátásával szabadulnak meg. Egészen pontosan a fotonokat a magasabb energiaszintű pályáról az alacsonyabb energiaszintű pályára lépő elektronok bocsátják ki magukból. És ez történhet úgy is, hogy gerjesztett gáz atomjait besugárzunk fotonokkal, mely ennek hatására pontosan ugyanolyan irányú és energiájú fotonokat adnak le. Tulajdonképpen "továbbküldik" amit kaptak, méghozzá változatlanul. Ez a gáz is gerjesztett állapotú volt, és amint a belépő fénysugár elérte, a túloldalon pontosan ugyanannyi energiától szabadult meg, fotonokat kibocsátva, mint amennyivel besugározták. Így volt lehetséges, hogy a fény látszólag leelőzte saját magát, de a valóságban ez nem történt meg....Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
legaláb nem hiába gépeltem 
"Hód, most már fújd ki!!!! "
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
"Hód, most már fújd ki!!!! "