Én máris a játék megszállottja vagyok, egy kicsit részletesebben leírom mi a lényege: Az évvége felé jelenik meg, a Maxis, és Will Wright, a Sims alkotójának műveként. A játék lényege kezdetben az hogy egy fajt kell alkotnunk, egyenesen az egysejtüből, teljes alkotói szabadsággal, mi dönthetjük el hogy hány végtagja, feje, kopoltyúja legyen, majd ha már megállja a helyét, az intelligenciájára is koncentrálhatunk. Így a faj törzset alapíthat, és innentől a játékmenet stratégiai jellegübbé válik. Harcolhatunk más törzsekkel, feltalálhatunk jobb fegyvereket, kunyhókat,stb. és mire észbekapunk, már nem egy törzs, de egy fejlett nép urai vagyunk. A városok megépitésénél, a lény kialakitásához hasonlóan teljes szabadsággal alakithatjuk ki az épületek alakját, eldöntve hogy azok felhőkarcolókra, vagy mondjuk palotára, vagy bármi másra hasonlítanak. Itt is háborúzhatunk, immár más népekkel, bevetve repülőket, tankokat, hajókat, melyeket ki hinné: mi tervezhetünk, kedvünkre való hatóerővel, sebességgel, fegyverzettel. Egy bizonyos fejlettségi szint elérése után űrhajókat is tervezhetünk, melyek segitségével terraformálhatjuk és belakhatjuk naprendszerünk többi bolygóját. Persze ezek után még ránk vár a galaxis, mintegy 1000000 naprendszerével, és idegen fajokkal akikkel harcolhatunk, szövetkezhetünk, stb. Egyébként ezek a fajok az Internetről jönnek és más játékosok alkotásai, ahogy az evoluciós részben a többi állatfaj is.
Hát ennyi.
Szerintem ez lesz az évszázad játéka.
