28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Rush for Berlin



Írd ide hozzászólásod:

darkforce
darkforce [2151]
Nagyon nem akarok beleszólni a vitácskába, csak egy megjegyzést tennék. Főleg Szedrencsnek, de a többieknek is. Egy játék raalitását nemigazán a lőtávok és a HP nem HP alapú rendszer jellemzi, hanem sokkal inkább a játékmenet.
Láthattunk már sok olyan játékot, mely kivülről reálisnak tűnhetett, mégis árkád volt (Ground Control) és olyat is, ami kivülről nagyon nagyon a valóságtól elrugaszkodott, hülyeségnek tűnt, mégis egy vérbeli taktikai program volt, melyben megvolt mindennek valamilyen szintü fizikai alapja (pl. Perimeter).

Amennyiben egy játék a gyorsaságról és az őrült tempóról szól, akkor az nálam már megbukott (feltéve ha stratégia). Nem látom valahogy abban a "stratégiát", hogy az nyer, aki gyorsabban klikkelget. Ezt ugyebár némiképpen behatárolja egy játékban pl. a lőtáv is, hiszen nagy lőtávok mellett érdekesen lehet kihozni egy gyors ütemü játékot. Szóval szálljunk le szépen a konkrét dolgokról és próbáljunk indokkal lefikázni/megvédeni valamit (ez mindenkinek szólt).

Mellesleg az eladásokra egy kis kitérő példa : Az Operation Flashpoint nevü >rétegjáték< (nem rts tudom) olyan eladásokkal büszkélkedhet, melyeket szivesen tudna magának minden (és gondolom jónéhány magyar) fejlesztő || egy stratégiai rétegjáték eladásai még ígyis jóval meghaladják azokat a bukott névtelen próbálkozásokat, melyek elcsúsztak azon a tényen, hogy a grafikai megvalósítás vagy a "régi jól bevált" trükkök nem minden (itt sorolhatnám azt a tucatni fps-t/rts-et amelyek hatalmas hype-nak örvendtek megjelenésük előtt, aztán mindenki elfelejtkezett róluk annyira gyengék voltak).

Csak ennyit akartam =)

WarGaming forever ! http://wargamer.hu

Vissza

Fórumszabályzat