Az Electronic Arts októberben adja ki a Dead Space-t, amely Playstation 3-ra, Xbox 360-ra, és PC-re érkezik majd. A távoli jövőben játszódó történetben a földiek természeti kincsek iránti vágya fő motivációjává vált a mélyűr felfedezésének. Hatalmas, magánszemélyek által birtokolt és üzemeltett bányászhajók, úgynevezett “bolygótörők” járják a planétákat, hogy kifinomult eszközökkel, városméretű sziklákat bányásszanak ki, melyekből különböző elemeket és nyersércet állítanak elő. Amikor a híres bolygótörővel, az USG Ishimurával megszakad a kapcsolat, Isaac Clarke rendszermérnököt küldik ki a probléma felderítésére. Miután feljut a hajó fedélzetére, Isaac rájön, hogy a személyzet egy ősi, ellenséges idegen fajt bolygatott fel mélyen a bolygó felszíne alatt, akik már fel is jutottak az űrhajóra. Fegyvertelenül, egyedül és rettegve, a magányos mérnök vállát nem csupán az egyszerű túlélés terhe nyomja, vissza kell zárnia az idegen iszonyatot a sötét sziklába. A szöveg után jöjjön néhány új gameplay videó.
Dead Space - gameplay videó
Három új videó a sci-fi akciójátékról.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
Dead Space
Platform:
Kiadó: Electronic Arts
Megjelenés:
2008. október 31. PC
n/a: PS3, X360
Minimális rendszerigény: Pentium 4 2,8 GHz, 64 MB-os 3D kártya PixelShader 3.0 támogatással, 1 GB RAM (Vista esetén 2 GB), 8xDVD-ROM, 12,9 GB HDD
HOZZÁSZÓLÁSOK
padavan 2008.09.16. 20:28 [21647]
Akkor jól emlékeztem, de nem voltam biztos benne, ezért nem mertem megemlíteni. Én is úgy tudtam, hogy ebben nem lesznek direkt fegyverek, erre ott ropogtat a karakter egy köbükis géppityut...
Razor03 2008.09.16. 19:43 [14703]
Klassz elgondolás :), de a mai egysíkúság miatt csak ábránd.
cygary 2008.09.16. 19:08 [2745]
Háát... Én valami űrben játszódó Penumbra-t képzeltem el lévén az elején még azzal hitegettek minket hogy bánászeszközökkel kell túlélnünk... De ez, hogy a lények plasma lőszer esik ki X-(
padavan 2008.09.16. 18:32 [21647]
Kicsit olyan doomosnak hat a játékmenet - ha ilyen végig, max eg yóra után kuka. Azt hiszem, a sztori szerint ráadásul teljesen egyedül leszünk, tehát még esetleg felbukkanó társak sem fogják színesíteni a dolgot.
A következőképp lenne izgalmas és para eg yilyen doomlike játék: Sok, úgymond "üres" résszel, amikor csak nyomozol, hogy mi történhetett. Gépeket törsz fel, meghallgatod a videó naplókat, néha a széteső állomást kell egyben tartanod. És időnként - egyre sűrübben - rád támadnak bizonyos lények. De sosem tudhatod, hogy mikor és hol. Erről már írtma korábban: A mai statikus scritek helyett kéne egy sokkal rugalmasabb véletlengeneráló script, amely vezényli az ellenfeleket -a mi mozgásunktól függetlenül. Mennének a saját útjukon és legfeljebb vagy véletlenül akadnánk össze velük, vagy ha meghalljuk a ténykedéseiket - vagy ők hallanak meg minket.
Szóval ez a megyek kettőt és lövök tizet elég idejétmúltnak tűnik. Úgy lenne jó, ha közben a lövöldözésen kívül mást is lehetne csinálni és itt nem három kapcsoló megnyomására gondolok.
Sanos nem valószínű, hogy a DS járatlan utakat próbál majd ki velünk, de azért tényleg elég hangulatos a környezet, egy próbát mindenképpen megér majd.
A következőképp lenne izgalmas és para eg yilyen doomlike játék: Sok, úgymond "üres" résszel, amikor csak nyomozol, hogy mi történhetett. Gépeket törsz fel, meghallgatod a videó naplókat, néha a széteső állomást kell egyben tartanod. És időnként - egyre sűrübben - rád támadnak bizonyos lények. De sosem tudhatod, hogy mikor és hol. Erről már írtma korábban: A mai statikus scritek helyett kéne egy sokkal rugalmasabb véletlengeneráló script, amely vezényli az ellenfeleket -a mi mozgásunktól függetlenül. Mennének a saját útjukon és legfeljebb vagy véletlenül akadnánk össze velük, vagy ha meghalljuk a ténykedéseiket - vagy ők hallanak meg minket.
Szóval ez a megyek kettőt és lövök tizet elég idejétmúltnak tűnik. Úgy lenne jó, ha közben a lövöldözésen kívül mást is lehetne csinálni és itt nem három kapcsoló megnyomására gondolok.
Sanos nem valószínű, hogy a DS járatlan utakat próbál majd ki velünk, de azért tényleg elég hangulatos a környezet, egy próbát mindenképpen megér majd.
Razor03 2008.09.16. 18:05 [14703]
Jó lesz ez, elég félelmetes, és darabolós, ha nem lesz túl monoton, bugos és a játékmenetet is eltalálják okozhat meglepetést, bár a BlackSite után már semmin sem lepődök meg :-/.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 14:54
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [10]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]