A Microsoft New York-i bemutatójának időpontjára időzítette az LG hazai képviselete mai sajtótájékoztatóját. Mindez pedig nem véletlen: miután az élő közvetítésben láthattuk, ahogy Steve Ballmer, a Microsoft vezetője bemutatta a Windows Phone 7 mobiltelefonos operációs rendszert, alaposabban is megismerhettük annak funkcióit az LG új készülékén, az Optimus 7-en keresztül. Mint az LG és a Microsoft részéről is kiemelték, a felhasználót és a felhasználói élményt helyezték előtérbe a tervezés során. A kezelőfelületet az eddigi ikonoktól szakítva alakították ki, a designerek célja az volt, hogy lehetőleg rögtön azt lássa a képernyőn a telefon használója, ami számára fontos információ lehet, mint például a beérkezett üzenetek/e-mailek vagy a nem fogadott hívások száma. A rendszer ún. Hub-okban fogja össze a különböző funkciókat. A "People" alatt találjuk például az összes kontaktunkat, legyen az címlistából származó adat vagy egy közösségi oldalról, mint például a facebookról származó ismerősünk adatai. Az Xbox Live hubja a játékokról szól, innen indíthatók a telefonról letöltött játékok, vagy itt láthatjuk Xboxos avatarunkat is. (Az Xbox Live szolgáltatás november során kerül hazánkban bevezetésre.) A képek "csomópont" összegyűjt mindent, ami ezzel kapcsolatos: fotózás, képek fel/letöltése és megosztása. Az Office Mobile az ismert irodai programcsomag (Word/Excel/PowerPoint) mobiltelefonos verziója, amelynek használatakor lehetőségünk van a Microsoft felhő szolgáltatásába (SkyDrive) szinkronizálnunk dokumentumainkat. A Zune hub a zenelejátszási funkciót tartalmazza, egy médialejátszót, valamint a hazánkban egyelőre nem elérhető vásárlási szolgáltatást. Hasonlóképpen nem lesz használható Magyarországon a Market funkció se, be kell érnünk a készülékhez érkező alkalmazásokkal, egyelőre nem fogunk tudni külön megvásárolni hozzá programokat.
Az LG Optimus 7 készülékén 3,8 hüvelyk képátlójú, 480*800 pixel felbontású érintőképernyő kapott helyet, alatta három nyomógombot találunk (és ezek szerencsére nem érintőgombok): középen a Windows logo a főképernyőre visz, mellette pedig egy vissza és keresés gombokat találunk. Az utóbbi az aktuális oldaltól függően szolgál keresésre: például címlistánkban vagy a bing segítségével a neten. A telefon mérete 125*59,8*11,5 mm. 16 GB memória került bele, bővítésére nincs lehetőség. Az 1 GHz-es Qualcomm QSD8650-es processzornak egy 1500 mAh-s akku biztosítja az áramellátást. Fotózásra 5 megapixeles beépített kamera használható.
Szoftverek terén a Play To funkció DLNA alapú multimédia megosztást biztosít, azaz telefonunkról akár tévénken is megjeleníthetünk képeket, vagy a mobillal rögzített 720p HD videofelvételt. A ScanSearch egy augmented reality alkalmazás: körbeforgatva a telefon kameráját pozíciónk és környezetünk elemzése után a kijelzőn megjelennek például a közeli üzletek, éttermek, látványosságok helyei - ehhez a bing és a Google adatbázisait használja az LG készüléke.
Az LG Optimus 7 október 21-étől a Vodafone kínálatában lesz kapható, szolgáltatófüggetlen változatára október végéig-november elejéig várni kell majd. Az árra vonatkozóan egyelőre nem árultak el semmilyen információt. A sajtótájékoztatón az is kiderült, hogy az LG mostantól az összes új okostelefonja az Optimus család részeként fog megjelenni.
Az LG mellett amúgy első körben a Samsung, HTC és Dell mobiltelefonos palettáján fognak feltűnni még Windows Phone 7-tel felszerelt okostelefonok.
LG Optimus 7: hamarosan érkezik a Windows Phone 7-es mobiltelefon
Október 21-től lesz megvásárolható a Microsoft mobiltelefonos operációs rendszerét használó készülék.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
További képek
HOZZÁSZÓLÁSOK
Gobiakos 2010.10.11. 22:31 [13329]
Én is egy LG Optimus boldog tulajdonosa vagyok, bár ez még a GT540-es verzió, tehát Android rendszerrel van támogatva. Szeretem, mert jó és kényelmes minden tekintetben, bár imitt-amott érezni rajta, hogy miért csak annyi az ára, amennyi...
Legnépszerűbb cikkek
- 1. A Tomb Raider: Legacy of Atlantis a State of Playen kapott új előzetest és abban pontos premierdátumot
- 2. Jövőre visszatér a gyökerekhez a 47-es ügynök, készül a Hitman Classic Trilogy Remastered
- 3. Bő húszperces játékmenet-bemutatóval robbant be a köztudatba a God of War Laufey a State of Playen
- 4. Bemutatkozott a Clutch, az egykori Forza-fejlesztők új játéka, amely jövő tavasszal jelenhet meg
- 5. Megvan, mikor kap próbarepüléshez felszállási engedélyt a fura című Korea. IL-2 Series korai változata
Legfrissebb fórumtémák
- 19:22
- Játék kívánságlisták és várólisták [13]
- 12:35
- Az összes ikonikus hollywoodi szuperjárgány benne lesz a State of Playen bejelentett Stuntman: Hollywoodban [hozzászólások] [4]
- 11:42
- A Tomb Raider: Legacy of Atlantis a State of Playen kapott új előzetest és abban pontos premierdátumot [hozzászólások] [6]
- 18:23
- A Resident Evil Veronica nyitotta meg az idei Summer Game Festet [hozzászólások] [1]
- 11:55
- Világkörüli kocsmabirodalom magyar fejlesztőtől: készül a Busy Bar: World Tour [hozzászólások] [8]
- 12:29
- boldog születésnapot nekem!:) [4012]
- 11:32
- Szét*** az ideg [5483]
- 22:02
- Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld! [1595]
- 21:15
- Ki van fent legtovább? [31520]
- 11:45
- Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin (Ismertető) [3]

