28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Játékhírek

Profi foci helyett FIFA eSport

Egy profi brazil labdarúgó nem akármilyen indokkal akasztotta szögre a stoplist.

Írta: GeryG

Google

Ne maradj le híreinkről és cikkeinkről, kattints ide, és állítsd be saját forrásként a PlayDome-ot!

Millió és egy példát lehetne felhozni arra, hogy egy profi focista mivel kezd el foglalkozni aktív pályafutása befejeztével. A legtöbben maradnak a futball vérkeringésében és idővel edzővé vagy menedzserré válnak, mások szeretett klubjuknál kapnak valamilyen egyéb munkát, megint mások szakkommentátornak állnak és így tovább. De a brazil Wendell Lira egészen más irányban gondolkozott. A játékos megannyi sérülése után mindössze 27 évesen döntött úgy, hogy felhagy a profi labdarúgással, de nem azért, hogy péknek álljon. Mivel nem csak a focit szereti mindennél jobban, de a videojátékok világában is otthonosan mozog, hősünk úgy határozott, összeköti a kellemest a hasznossal és bejelentette: mostantól minden idejét a FIFA sorozat aktuális részeinek fogja szentelni és a jövőben YouTuberként és eSport versenyzőként fog tevékenykedni.
Bár Lira valóban nem tartozik a legnagyobb gólvágók közé, azt mindenképpen érdemes megemlíteni a neve mellett, hogy 2015-ben ő nyerte a Puskás-díjat, vagyis az ő gólját választották tavaly a legszebbnek. Vajon virtuálisan is menni fog neki az alábbi?

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

GeryG

GeryG
2010 végén csatlakozott a PC Dome cikkírói csapatához, pár hónappal később pedig már hírszerkesztőként is tevékenykedett. Már több mint 17 ezer írásos anyag fűződik a nevéhez a magazinban, amivel a képzeletbeli dobogó csúcsán áll.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!