28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Játékhírek

Új matchmaking rendszeren dolgoznak a Fortnite-hoz

Várhatóan különválasztják a gamepaddel és az egér+billentyűzet kombóval játszókat.

Írta: Dino

Az Epic egy munkatársa árulta el redditen, hogy változásokat terveznek a játékosokat összehozó matchmaking algoritmusban, méghozzá leginkább azon a téren, hogy aki egérrel és billentyűzettel játszik, az hasonszőrűekkel kerülhessen össze.

A PC-s perifériákkal ugyanis a konzolos kontrollerhez vagy a mobilok érintőképernyőjén történő irányításhoz képest pontosabb a célzás, így előnyre tehet szert a cross-platform multiplayer játékban, aki egy vegyes meccsben egérrel játszik - akár PC-ről, akár konzolra vagy mobilra kötött klaviatúrával és egérrel. Hogy pontosan miként is változik a matchmaking, azt ezen a héten fogják elárulni, de a rövid bejegyzés alapján gyakorlatilag biztosra vehető, hogy az irányítási megoldástól függő csoportosítást fogja érinteni a fejlesztés. Ami egy cross-platform játék esetében nem is tűnik feleslegesnek, hiszen a 100 fős csatákba PC-ről, PlayStation 4-ről, Xbox One-ról, Switchről és mobilról (iOS mellett most már egyre több androidos eszközről) is be lehet csatlakozni, ha engedélyezzük ezt az opciót (kivéve, hogy a PS4-esek nem játszhatnak X1 és Switch játékosokkal).

Az Epic már korábban megvalósított amúgy hasonlót egyik játékában: az Unreal Tournament III PlayStaton 3-as verziójában lehetőség volt billentyűzettel és egérrel játszani a gamepad helyett. Ilyenkor nekünk kellett döntenünk, hogy melyik lobbyban várunk játékostársakra: azok között, akik hozzánk hasonlóan egérrel játszottak, vagy akiknek mindegy volt, kikkel hozza őket össze a sors.f

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Fortnite

Platform:

Fejlesztő: Epic

Kiadó: Epic

Megjelenés:
2018. PC
n/a: Mac, PS4, X1, Switch, iOS, Android

» Tovább a játék adatlapjára

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!