Rengeteg népszerű fantasy szerepjáték-univerzum létezik, ezek közé tartozik az Ulisses Spiele által megteremtett The Dark Eye is. Éppen ezért eshetett a Larian Studios csapatának választása is erre, amikor azon ötleteltek, mivel bővíthetnék a kirobbanó sikert aratott Divinity: Original Sin 2-t. A két csapat közötti együttműködés eredménye pedig a Prison of Shadow kampány a Game Master módhoz.
Ebben a játékosok (3-5 fő) egy elhagyatott törp városba merészkedhetnek be, ahol egy veszedelmes ereklye után kutathatnak. Ám a város nem is annyira elhagyatott, hiszen a névtelen istenség követői is itt lapulnak, nekik is ugyanarra az ereklyére fáj a foguk.
Az új kampány mától érhető el egy ingyenes frissítés formájában, a fejlesztőknek pedig egy ötletes video elkészítésére is volt idejük munka közben.
