Frank Herbert Dűne regényei számos film és videojáték alapjául szolgáltak már. Előbbihez ráadásul annak ellenére, hogy sokan megfilmesíthetetlennek tartják. Az 1984-es, negatív kritikákat kapott mozifilmtől még a rendezője, David Lynch is elhatárolódott (miután a film producerei és finanszírozói megkötötték a kezét és a végső vágás jogát is elvették tőle), Denis Villeneuve nemrég mozikba került alkotása azonban már pozitív fogadtatásra lelt. Olyannyira, hogy nemrég hivatalosan is bejelentették a második részt, amelynek munkálatai ezúttal is részben hazánkban folynak majd.
Játékok terén a legelső az 1992-es Dune volt, egy kalandjáték és stratégiai elemeket ötvöző alkotás, azonban ennél jóval nagyobbat durrant a Dune II, amely forradalmasította a valós idejű stratégiai játékok műfaját, és gyakorlatilag ez lett minden következő RTS alapja. 1998-as remake-je, a Dune 2000 pedig még folytatást is kapott 2001-ben, Emperor: Battle for Dune címmel. Ugyanebben az évben még egy kalandjátékot is kaptunk, a Frank Herbert's Dune-t, amely a SciFi tévécsatorna minisorozatát dolgozta fel, és elég nagy bukás lett (európai kiadója, a Cryo Interactive nem sokkal később csődbe is ment).
És most készül egy újabb Dune játék, amelyen eredetileg a Funcom kezdett dolgozni, a legfrissebb hírek szerint pedig segítségül hívták a munkálatokhoz a német NUKKLEAR csapatot is. Tőlük legutóbb a tavalyi Comanche rebootot láthattuk.
A készülő új alkotás egy nyílt világú túlélőjáték lesz, azaz a norvég Funcom legutóbbi játékának, a Conan Exilesnak nyomába lép. (A csapatot sokáig leginkább MMORPG-jeiről ismerhettük, a 2001-es Anarchy Online-tól az Age of Conanen át a The Secret Worldig.)
Túl sokat azonban nem tudni egyelőre az új Dune játékról. A Funcom még 2019-ben jelentette be, hogy megszerezte a sci-fi franchise jogait, majd miután befektetés érkezett hozzájuk a Tencenttől, jelentősen kibővítették a terveket, amihez viszont most érezték úgy, hogy nem ártana extra segítséget is bevonni.