26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Játékhírek

Valós események ihlették a Last Train Home stratégiát

Az első világháború idején egy páncélozott vonat szeli át Szibéria fagyos vidékét.

Írta: GeryG 1 hozzászólás

Meglepően kevés stratégiai játék foglalkozik az első világháborúval, olyan pedig, mint a most készülő Last Train Home, még kevesebb. Az Ashborne Games stúdió új játékát a THQ Nordic karolta fel és elnézve az alábbi előzetest, nem is csodáljuk, hogy lecsaptak rá. A túlélő elemekkel fűszerezett stratégiát valós események ihlették.

A Last Train Home az első világháború után játszódik Oroszországban, ahonnan a csehszlovák légió katonái próbálnak meg épségben hazajutni a polgárháború kellős közepén. Ehhez egy páncélozott vonatot használnak, amely azonban nem tud csak úgy keresztülrobogni Szibérián hazáig. A játékosoknak kell eldönteniük, hogy mikor állnak meg utánpótlást, ellátmányt és nyersanyagokat gyűjteni.

Mivel a vidéken továbbra is harcok folynak, minden küldetés halálos lehet. A vonaton utazó katonák közül kell kiválogatni, hogy mikor kit küldünk ki. A katonák fejlődnek, új képességeket szereznek, illetve új felszerelésekkel is elláthatjuk őket. Két küldetés között pedig azt kell megszerveznünk, hogy a páncélozott vonaton – amely szintén fejleszthető – ki milyen feladatkört lásson el. Így kell ügyesen egyensúlyoznunk a szűkös erőforrások és a még elfogadható morál között.

A Last Train Home kifejezetten jónak ígérkezik az első előzetes alapján. A játék kizárólag PC-re készül, a Steamen már kívánságlistára is tehető. Azt viszont még nem tudni, hogy mikor fog megjelenni.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

További képek

  • Last Train Home
  • Last Train Home
  • Last Train Home
  • Last Train Home
  • Last Train Home
  • Last Train Home
  • Last Train Home
  • Last Train Home
  • Last Train Home
  • Last Train Home

Last Train Home

Platform:

Fejlesztő: Ashborne Games

Kiadó: THQ Nordic

Megjelenés: 2023. november 28.

» Tovább a játék adatlapjára

GeryG

GeryG
2010 végén csatlakozott a PC Dome cikkírói csapatához, pár hónappal később pedig már hírszerkesztőként is tevékenykedett. Már több mint 17 ezer írásos anyag fűződik a nevéhez a magazinban, amivel a képzeletbeli dobogó csúcsán áll.

HOZZÁSZÓLÁSOK

montanosz
montanosz [122]
na ez kekk
» Összes hozzászólás listázása a fórumban (1 db)