26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Játékhírek

Mi a helyzet a PC-s GTA VI-tal?

A Rockstar hivatalosan is megerősítette, jön-e PC-re a ma hajnalban bemutatott játék.

Írta: GeryG 9 hozzászólás

Bár eredetileg ma délutánra tervezték, az idő előtti kiszivárgás miatt végül hajnalban tette közzé a Rockstar Games a korábban beharangozott Grand Theft Auto VI-előzetest. A mocskosul látványos trailer egyszerre mutat rengeteget és árul el keveset a készülő játékról. Persze már most megannyi videós elemzés született, hogy egyik vagy másik képkockából milyen messzemenő következtetéseket sikerült levonni.

A video végén a neonfényes logó alatt mindössze annyi szerepel, hogy 2025-ben jön a játék. Oké, de mire? – teheti fel a kérdést minden rajongó. És valószínűleg a többség azért valahol sejtette is a választ rá. A választ, amit azóta a kiadásért felelős Take Two hivatalosan is közzétett.

A GTA VI 2025-ben csak PlayStation 5-re és Xbox Series X/S-re fog megjelenni. Vagyis az éppen aktuálisan futó konzolgeneráció két képviselőjére. És mi a helyzet a PC-vel? Nos, nagyjából ugyanaz, ami annak idején a GTA III, a GTA IV, a GTA V, sőt, a Red Dead Redemption 2 esetében is: hogy nem jön PC-re. Legalábbis első körben biztosan nem.

Ha csak a franchise legutóbbi epizódját, A GTA V-öt nézzük, akkor azt láthatjuk, hogy 2013-ban az akkor aktuális konzolokra, vagyis PlayStation 3-ra és Xbox 360-ra jelent meg. Majd bő egy évvel később az akkor debütáló új generációra, PlayStation 4-re és Xbox One-ra is elkészült immár jelentősen feljavított formában. Végül a sort a PC csak 2015-ben zárta (nem számolva a PS5 és XSX kiadásokat 2022-ben).

Cikkajánló
Vice Cityben játszódik a Grand Theft Auto VI

Vice Cityben játszódik a Grand Theft Auto VI

Megérkezett a várva-várt trailer, de sokat kell még várni a játékra.

Ha a GTA VI is követi ezt a sormintát, akkor bizony még hosszú évekre lehetünk egy PC-s kiadástól. Ami cserébe még pompásabb lehet, mint a ma bemutatott konzolos társa. De mindez jelen pillanatban még csak spekuláció.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

GeryG

GeryG
2010 végén csatlakozott a PC Dome cikkírói csapatához, pár hónappal később pedig már hírszerkesztőként is tevékenykedett. Már több mint 17 ezer írásos anyag fűződik a nevéhez a magazinban, amivel a képzeletbeli dobogó csúcsán áll.

HOZZÁSZÓLÁSOK

david139
david139 [18556]
GTA V kibaszottkurvajó, az egyetlen játék amit életem során kétszer is végigvittem, tervezem a harmadikat :)

Az emberek autókból kirángatása viszonylag kis szelete a játékmenetnek.
Peace
Peace [28301]
Nem is voltam hajlandó semmit 30-al tolni az utóbbi 3 évben. Csak a performance mód!!! ;-)
Dark Archon
Dark Archon [11610]
Lehet, hogy meglovagolva a hullámot, most kellene eladnom a GTA SA könyvkiadású változatát gyűjtőknek. Kezdő licit 1 millió :D Volt hozzá egy óriási térkép is még az előző lakhelyemen a falon, de lehet kidobtam. Viszont a Vice City is meg van valahol.
subject17
subject17 [6790]
Current gen öregedés azért érdekes kérdés, mert nagyon szar időben jelentek meg, aztán meg valahogy a fejlesztők sem akarták elengedni a prevgent - és akkor ott tartunk, hogy kb. a kutya ki se használta még valójában a mostani gépeket, és mégis fenyegeti őket az elöregedés.

Félreértés ne essék, rengeteget kihoztak és ki lehet hozni még a mostani gépekből, de ha mondjuk valaki ~idén esett neki egy (tényleg lelkiismeretes, mindent beleadós) AAA fejlesztésnek, azzal már bőven egy necces időszakba kerülhet, amire az elkövetkező években összeáll játszhatóvá a termék.

Plusz ahogy az indítóban említettem, azért sokan úgy vagyunk már konzolon is, hogy a 30 FPS szájhúzós. Sőt, nálam kimondottan dealbreaker.
Peace
Peace [28301]
Én azért lenyomom PS-en, aztán majd PC-n is normális minőségben. Már ha lesz annyira jó. :-P
» Összes hozzászólás listázása a fórumban (9 db)