Első hangzásra egészen érdekesnek tűnő játék érkezett a minap a Steamre. Az Unstoppable nem a történetével próbál maradandót alkotni, hiszen az egy fertőzésről szól, amitől mindenki dühöngő őrültté válik, a játékosoknak meg el kell előlük menekülnie. Ez valóban nem túl eredeti. Viszont ezt izometrikus nézetben tálalják, és az ígéretek szerint erősen a fizika törvényein alapuló harcrendszerrel dobták fel a készítők.
Az Unstoppable egy irodaházban játszódik, ahová gyilkos gázt juttatott be valaki. Ettől őrült meg mindenki, kivéve azt a fickót, akit mi irányíthatunk. Hogy ő miért nem kattant be, az talán a játékból kiderül. A játékosoknak gyorsan elhasználódó közelharci fegyverek állnak rendelkezésére, hogy a rájuk rontó őrülteket jobb belátásra bírják.
A harcok során a fizika kulcsfontosságú, a készítők elmondása szerint érezni fogjuk minden ütés súlyát. Egyensúlyoznunk kell a fegyverek hatékonysága és tartóssága között, mert egy-egy keményebb ellenfél hátán több botot is eltörhetünk majd, mire lent marad. Lesznek persze lőfegyverek is, de valószínűleg ritkán és még annál is kevesebb lőszerrel.
Mindez valóban izgalmasnak ígérkező játékmenettel kecsegtet, viszont elnézve a fenti előzetest, azért merülhetnek fel bennünk kétségek a kivitelezés minőségét illetően. Mindenesetre az Unstoppable már elérhető PC-re.









