28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mozi/film

Luc Besson újabb álma

Írta: Dino

Luc Besson még nagyon sok filmet akar csinálni. A nyolcvanas évek kultuszrendezője, aki a kilencvenes évekre sikerrel nyergelt át kultuszfilmek produkálására, pontosan tudja, mit akar. Az ő álmaiból kelt életre a világszerte elképesztő népszerűségű Taxi-sorozat (már az amerikai remake is készül), ő áll A szállító és a Wasabi mögött is. Most pedig újra megmutatja, milyen fokon tombol benne a sebességmánia. Mindazt, amit a Taxi-filmek készítése közben tanult, egy újabb másfél órába sűrítette: a Fék nélkül – Michel Vaillant (Michel Vaillant, hazai bemutató: április 8.) egy 24 órás autóversenyen játszódik, persze átverésekkel, bunyókkal és őrületes autós jelenetekkel felturbózva.
– Igazán egyszerűnek látom a pályámat – magyarázza az életrajzát Luc Besson. – Filmet akarok készíteni mindenről, ami gyerekkoromban lenni akartam. – Ezért készítettem búváros filmet, rendőröst, lovagost és taxist. De az egyik legnagyobb vágyam az autóversenyzés volt kölyökkoromban. Ezét akartam mindenképpen versenypályán forgatni. Az őrületig akartam fokozni a tempót. Azt hiszem, sikerült; ezt kipipálhatom. De nem hagyom addig abba a filmezést, amíg az összes gyerekkori vágyamat meg nem filmesítem...

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!