28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mozi/film

Besson és a gyorsaság

Írta: Dino

Luc Besson nem tehet róla, de valahogy nem népszerű a francia közlekedési rendőrök körében. A statisztikák egyértelműen azt mutatják, hogy eddig mindhárom Taxi-filmje bemutatója után jelentősen nőtt a közlekedési kihágások száma. A filmben a legvadabb, legőrültebb autós mutatványok is olyan játékosan egyszerűnek tűnnek, hogy mindenki kipróbálja. Azután fizeti a bírságot.
A francia rendőrség tanul a saját kárán. Amikor hírét vették, hogy új Besson film, a Fék nélkül – Michel Vaillant (hazai bemutató: április 8.) főszereplői szintén sebességőrültek, és a film nagyjelenete egy 24 óráig tartó autóversenyen játszódik, felkészültek. A Fék nélkül franciaországi bemutatójának hétvégéjén a nagyobb városokból kivezető szakaszokon és a multiplex mozik környékén háromszoros volt a rendőri jelenlét. És a beszámolók szerint tizennégyszer annyi autóst bírságoltak meg, mint egy átlagos szombat-vasárnap. A bűnlistákon a leggyakoribb vádpont a gyorshajtás illetve a csukott szemmel vezetés volt. A film főhőse ugyanis eltakart szemmel tesz meg egy teljes kört egy versenypályán. Neki sikerül…

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!