28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Előzetes

South Park: The Stick of Truth

Megnéztük, milyen lesz a régóta készülő South Park RPG, amelyben az újfiú kalandjait élhetjük át.

Írta: Zoo_Lee

A gamescomon sikerült részletes betekintést nyernünk a THQ-tól a Ubisofthoz került South Park: The Stick of Truth-ba. A prezentáción végre a játékmenetet is szemügyre vehettük egy küldetés erejéig.

South Park: The Stick of Truth

A játék főhőse, vagyis mi, az újfiú vagyunk a városban, aki csatlakozik Cartmanhez és barátaihoz egy fantasy játék erejéig. A történet középpontjában az igazság botja áll, amelyet Cartman – a nagy varázsló – és társai őriznek, míg el nem lopják tőlük az elfek. A prezentáción bemutatott küldetésben Cartman, Butters, Kenny hercegnő és mi elindulunk a bárdhoz (akit történetesen Jimmy alakít), akiről úgy hírlik, tudja, merrefelé lehet az igazság botja.

Az első, ami azonnal feltűnt, hogy minden teljesen hű a sorozathoz: a szereplők, a környezet, a grafika, a szinkronhangok és persze ezáltal a humor is. Utóbbi nem csupán a szereplők poénjaiban és beszólásaiban jelenik meg, de magában a játékmenetben is. Karakterünket kedvünkre átalakíthatjuk, ehhez pedig a sorozatra jellemző morbid eszközök is a rendelkezésünkre állnak, mind a ruhák, mind a fegyverek tekintetében. A bemutatón például Cartman anyjának egyik vibrátorát használtuk elsődleges fegyverként, míg valami viking harci bikiniben feszítettünk. A harcok során is használhatunk több morbid speciális képességet, amelyeket inkább nem részleteznék, legyen meglepetés!

South Park: The Stick of Truth

A játékmenet alapvetően valós idejű, ám a harcok körökre osztva zajlanak. Mindkét oldalon több harcos is beszállhat, mindegyik egyedi képességek birtokában van. A bemutató egyik csatájában Jimmy énekével erősítette katonáit (igaz, ez természetesen többnyire dadogásba csapott át...), plusz erőt vagy védelmet adva nekik. Vannak egyszerű és különleges támadásaink, valamint minden körben lehetőségünk van különböző italok (értsd: üdítők) segítségével pótolni varázserőnket. Ötletes megoldás, hogy a harcok kezdete előtt lehetőségünk van a környezetet is felhasználnunk: egy kötél elvágásával ráejthetjük a csillárt az egyik ellenfélre, így ennyivel is kevesebbet kell nyílt harcban legyűrnünk.

Sajnos a bemutató elég rövid volt, mindössze néhány összecsapást, a karakterszerkesztést és a történet egy icipici szeletét ismerhettük meg belőle. Ám a látottak alapján minden idők egyik legjobb South Park játékához lesz szerencsénk.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

South Park: The Stick of Truth

Platform:

Fejlesztő: Obsidian Entertainment

Kiadó: Ubisoft

Megjelenés:
2014. március 7. PC
n/a: PS3, X360

» Tovább a játék adatlapjára

Zoo_Lee

Zoo_Lee
4-5 évesen találkozott először a videojátékok világával a Putt-Putt (ill. a Doom és a Heretic) formájában, azóta pedig nincs számára megállás. 2010-ben, 18 évesen csatlakozott a PlayDome csapatához. A videojátékok, azok kultúrája, történelme mellett rendszeresen ír még különböző platformokon horror- és trash filmekről, képregényekről. 2017 óta műfordítóként is garázdálkodik. Civilben szoftverfejlesztő.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!