A Sega régi kabalafigurája nagyon közel áll a szívemhez, hiszen a Mega Drive II konzolomon első videojátékos élményként szaladgáltam a kék sündisznóval a ’90-es évek közepén (majd szinte rögtön utána Sega CD-n). Azóta is többször visszatértem a szériához, de inkább csak a 2D-s epizódokhoz. A legutóbbi ilyen irányú alkotás, a Sonic Mania bebizonyította, hogy van még erő a címben. Azóta kedvenc sünöm megjárta két ízben a mozikat, valamint új animációs sorozatot is kapott. Még a tavalyi 3D-s játék is okés volt, ami nagy szó. Ősszel pedig ismét visszatérnek a kétdimenziós játékmenethez, ami a látottak alapján marha jól fest eddig. A Sonic Origins, ami az első 4 klasszikus Sonic-kalandot gyűjtötte magában, most az összes elérhető kiegészítővel, valamint további újdonságokkal kecsegteti a száguldozni vágyó sünbarátokat.
Aki nem ismeri a franchise-t, annak röviden összefoglalnám, miről is szólnak ezek a programok. Gyors, platformokkal, csapdákkal és ellenséggel tarkított, nagyjából 2 perces pályaszakaszokon kell oldalra, néhol felfele száguldoznunk a cél irányába. Közben sárga gyűrűket gyűjtögetve titkokra is vadászhatunk (ezek minden részben más-más minijátékként elevenednek meg), miközben a gonosz Dr. Eggman bajsza alá törhetünk borsot, aki egyre nagyobb gépekkel próbál eltenni minket láb alól.
Kezdetben csak Sonicot, de később barátait is irányíthatjuk, akik a gyors futáson, ugráson és labdaként guruló repertoáron túl egyéb dolgokra is képesek (repülés, siklás, falon mászás stb.). A titkos köveket begyűjtve szuperlénnyé változva nagy előnyre is szert tehetünk, de ennek a megszerzése nem egyszerű feladat. Gyors, látványos élmények ezek a szoftverek, amelyek bitang zenéjükkel, továbbá teljesen jól öregedő 16-bites látványvilágukkal még ma is a képernyő elé képesek szegezni az embert.
Elérhető a könyvtárban a Sonic the Hedgehog Mega Drive-os 3 számozott része, valamint a Sega CD-re kiadott Sonic CD epizód. Ezeket játszhatjuk többféleképpen is, de ami a legfontosabb, hogy a Plus frissítésnek hála már Amy, Sonic barinője is futócipőt húzhat. A CD változatban pedig Knuckles, a vörös hangyászsün is harcba szólítható, aki eredetileg csak a harmadik játékban szerepelt. Szóval mostanra a 4 címet mind a 4 hőssel is abszolválhatjuk (a kétfarkú sárga kölyökróka, Tails is választható természetesen).
A korábbi kiegészítők is megtalálhatók, mint a különféle hátterek, animációk a menükben, sok-sok zene Sonic játékokból, küldetések, valamint a Mirror mode (itt meg van tükrözve a pálya – mintha egy zsír új cuccal tolnánk, annyira furcsa balra szaladni). A stuff legnagyobb bővítése a 12 Game Gear cumó portja, ami a Sega hordozható kütyüjére jelent meg még. Ezekben menteni is lehet bármikor a remastered epizódokkal ellentétben. Olyan „legendás” alkotásokat próbálhatunk ki, mint a flipperes, versenyautós, vagy más butított Sonic kalandok.
Azért fogalmaztam úgy, hogy kipróbálni, mert ezekkel pár percnél többet nem nagyon fogunk nyomulni. Minden más bővítmény kárpótól majd bennünket. Aki rendelkezik a sima Origins kiadással (fizikai vagy digitális kópia), az 3829 jó magyar forintért upgrade-elheti Plus verzióra a mókát.
A Sonic Origins Plus egy remek választás a retro szerelmeseinek, Sonic kedvelőinek pedig kötelező vétel.