A 2022-es Arcade Paradise volt az egyik kedvenc indie játékom abban az időben, rengeteg órán át nyüstöltem benne a masinákat. Most VR-platformokra is megjelenik ez a csoda, hogy újra elvarázsolja a közönséget.
A történethez nem nyúltak, így az édesapánk által ránk hagyott mosodát kéne vezetnünk, nyereségessé tennünk. Lázadó tiniként elkezdjük a melót, ami a szennyes ruhák mosásából és szárításából áll. Újdonság, hogy most már saját kacsóinkkal kell nyitogatnunk a gépek ajtaját, beállítani a programokat (színes, fehér ruhák), majd a holtidőben, amíg nem járnak le a programok, szedegetni a szemetet, pucolni az eldugult budit. Pár kör után felfedezzük, hogy a használaton kívüli helységben maradt pár játéktermi kabinet, amiben több lóvé gyűlt össze, mint a vacak mosodás automatánkban. Egy rövid chatelés után lerendeljük az új masinát, hogy szép lassan egy arcade paradicsommá varázsoljuk a papa bizniszét.
Közlekedni többféleképpen is tudunk, például a biztonságos teleportálós módon, de a szabad járkálás is opció. További kényelmi beállítás érhető el tabletünkön, ahol minden más is megtalálható (például a kihívások). A legtöbb videojáték előtt megállva nincs különbség az alap és a VR között, leszámítva, hogy a látóterünk ugye változik. Az összesen 39 játékra rugó gépparkból 12 lett átírva rendes VR-ra (a léghokinál, valamint az ürgeütögetős cuccnál éreztem, hogy igazán ott vagyok), ebből 6 teljesen új, eddig nem szerepelt az Arcade Paradise felhozatalában.
Egyből az újdonságokra mentem rá, mert bevallom, sok mindent már nem tudott nekem ez a verzió mutatni, annyira szétjátszottam a régit. Ezek közül kiemelném a fénypisztolyos címeket, amelyekhez valóban kézbe kell venni a fegyvert és célpontokra lövöldözni. Aztán van még bokszolós, kosárra dobós, de még jósautomata is, ezekhez is tartozik szokásos belső acsilista. Az, hogy a régi játékok a megszokott módon működnek, és nem erőszakolták meg minden áron, hogy az irányítást az adott platformra szabják, egy szükséges rosszként is felfogható.
Amiben többet tud más platformon a program, hogy egy VR-headsetet feltéve a játékon belül a saját szobánkat láthatjuk, ahová szintén be lehet rendezni játékokat, ez sajnos a PSVR2-es változatból kimaradt. Vannak még a stuffban hibák, például a széf kinyitása az csuklófájdító, de biztosan finomítva lesz. Apró dolgokkal dobták fel, színesítették a produktumot a két évvel ezelőttihez képest, ilyen például a masinák ürítése, ami porszívóeffektet kapott, vagy a ruhák bedobálásánál a textilek kis pixeles képe, a szemeteszsák célba dobása a konténernél stb. Érdemes megnézni a játék előzetesét, amelyből elég klassz kunsztokat lehet tanulni, amire nem is gondoltam volna.
Az Arcade Paradise VR-t azoknak ajánlanám, akik nem játszottak az alapverzióval, mert őket sokáig le fogja kötni. Ha csupán az újdonságok miatt térne vissza hozzá az ember, akkor viszont annyi minden nincs benne.