Természetesen van válasz. Íme:
Vegyük az én esetemet. Spanyolként kezdtem. Miután elértem, hogy Port Royale-ban, vagyis a spanyol alkirály városában 100% lett a hírnevem, azonnal építési engedélyt vettem, így folyamatosan ott lehetek az alkirály közelében.
Ezek után, ha hadat viselsz egy nemzet ellen, ez jelen esetben a francia, akkor kellő mennyiségű katonai flotta elpusztítása után az alkirályt meglátogatva megkér, hogy ugyan-bizony nem foglalnál-e el egy várost ezzel is gazdagítva a spanyol korona kincstárát. Természetesen te igennel felelsz és ettől kezdve van kb. egy hónapod, hogy szépen összeszedj annyi katonát, hajót, ágyút stb, stb, amennyi ahhoz elég, hogy szárazföldi, vagy vízi támadás révén elfoglalj egy várost.
Ezen kérés akkor hagyja el az alkirály száját, ha az ellenéges nemzet strong-ból weak-re változik, amit a krónikában tudsz ellenőrizni.
2 frncia város sikeres elfoglalása után az alkirály választási lehetőséget kínál, a térképen megjelenő 4 város közül egyet kiválaszthatsz, aminek először az 1/4-e lesz a tied.
További 6 francia város elfoglalásával magadénak tudhatod a város teljes területét.
A város a következő előnyökkel jár:
- ingyenes hajójavítás
- nem tudják ezt a várost megtámadni
- mindent neked kell felépítened, kezdve a templomtól a házakon, gyárakon át, egészen a várost védő ágyúkig.
- Ugyan korlátlan tárolókapacitást is kínál a raktárad, azonban ez is véges sajnos. Eszközökből pl. 32000 valamennyinél többet nem tud tárolni. Tudom, mert kipróbáltam... Szerintem ez minden anyagra vonatkozik.
Huhh, elsőre ennyi, ha még kérdésed van, tedd fel, előbb-utóbb válaszolunk rá...
Aki nem változtatja a véleményét, az nem gondolkozik!