Pras! Az utolsó felvonásra kérlek akkor izzítsuk be az aknavetőket, elsősorban a T-34-re összpontosítva (miután én igen, ő azonban nem lát engem!), másodsorban a tőlem balra lévő gyalogságot kellene megszórni. (Bár ebben az esetben kétségeim vannak rálátást illetően, mindenesetre a T-34 elleni tűz talán arra készteti őket, hogy a valagukon maradjanak!)
Solyom! Én Pras 3. alternatíváját gondolnám át: megkerülve a facsoportot a harcjárműveddel, talán seggbe lehetne durrantani, eközben én bizony előretolnám a pc. törőt is! Talán megosztható a ruszki tank figyelme!
Fórum » Egyéb számítástechnikai témák
Don-kanyar Emlékjáték
@Solyom: Mindkét fejtegetésed helyes, ámde más és más súllyal.
A páncéltörő ágyú adatait alább közlöm. A képről leolvashatod azt is, hogy a lőtávolság ~150 méter, azonban a páncéltörő ágyú (a képpel ellentétben) nem lát rá a célra (fekete-piros vonal a kék helyett). Azért nem, mert valójában elég sűrű fenyőerdőben van elhelyezve, a fák grafikailag csak amolyan "jelképek", hogy az ott fenyőerdő.
Ugyanezért igen valószínű, hogy a T-34-es sem lát rá a magyar erőkre, ellenkező esetben már kő kövön nem maradt volna. A T-34-es adatai, és az, hogy milyen szögből látszik az erdőből, emitt megtekinthetőek. A kép 16x nagyítással készült. Elvben tehát most már minden adatot ismersz, amit az embereid is, és amely alapján dönthetsz.
Amennyiben az ágyú alkalmazása mellett döntesz (szubjektív véleményem szerint ez annyiból jobb, hogy nem kell elhagynia az erdőt, így rejtve maradhat valószínűleg), úgy a rálátás miatt mindenképpen arrébb kell vinned az ágyút a T-34-es irányába. Egy löveget erdőben mozgatni persze időbe telik, és számolnod kell azzal, hogy esetleg addig kirángatja magát a hóból, és továbbhalad, vagy ellenkezőleg, visszafordul támadni. (Halkan jegyzem meg, hogy ha a szovjet parancsnok helyébe képzeled magad, az előbbi áll inkább érdekében, elég csak ránézni az órára, ami az orosz fél ellen dolgozik... de nem tőlem tudjátok!
) Ha az ágyú tüzelőállásba ér, további kb. fél-egy perc, mire tűzkész helyzetbe hozzák ismét. Azt pedig, hogy érdemes-e tüzet nyitni, a fenti adatok alapján célszerű eldöntened.
A gyalogság alkalmazását a viszonylag nagy nyílt terek miatt kevésbé tartom indokoltnak. Katonáid nem biztos, hogy futva elérnék a harckocsit, hogy hozzávághassanak valamit, mint látod, noha a T-34-es a seggét mutatja, a tornya nagjyából az irányodba van fordítva. Ennek ellenére lehet próbálkozni, megfelelő útvonal kiválasztásával (különösen egyszerre két oldalról támadva) még így is jó esély lehet a sikerre, de "kötelező veszteségek" leírásával. Erre viszont nem biztos, hogy ez a hátralévő hat perc elegendő lesz.
Végül ötlet szintjén felvetek egy harmadik elképzelést, hogy tényleg legyen, miből választanod.
Ehhez a Toldid adatai a következőek.
És végül, sajnos pontosítanom kell magamat.
Ha jól emlékszem, először fordult elő a játékban, de most figyelmetlen voltam, mert a gép nem írt ki találatot a kartács miatt. Arról van szó, hogy most tűnt fel, hogy a kartácstűz elérte a Csabát is, melyet használhatatlanná tett, így azt a kezelői - épségben - elhagyták. Elnézést az utólagos infóért!
@Konrad: Háát, az a dolga, hogy tartogasson.
Az ágyúd valóban elég csúnyán gallyra ment. A kezelők már nem pánikolnak, Ihászék megálltak az erdőben öten, fegyverzetük pisztoly, 15 egységnyi lőszerrel. Esetleg beugorjanak a lövészárkokba? (Személy szerint egyébként ez idegesít sűrűn leginkább a CM-ben, nevezetesen, hogy mondjuk puszta pánik miatt otthagynak mondjuk egy ágyút, az Abandoned lesz, a személyzetnek meg minden tagja él, tehát minden adott lenne "továbbműködtetni", mégsem lehet őket visszatoloncolni sehogy. Itt ilyen "gond" nincsen.
) Egyúttal infóként leírnám, hogy ha most célpontot jelölnél meg az aknavető-ütegednek, úgy rálátással két, be nem látott cél esetén négy perc lenne a késleltetés.
@Martin: Ahogy gondolod!
Ugyanakkor tűnődhetsz azon is, hogy esetleg olyan pozícióba viszel pár rajt / a szakaszod, ahonnan a várható támadást(okat) azonnal tűz alá veheti.
Ha meg má képek... Király géppisztollyal felszerelt honvéd Szabó őrmester rajából, Solyom szakaszából, a Dome-zászlóaljból.
Szokásos módon, ha valaki nagyon unatkozna, a többiek helyzetével is foglalkozhat tanácsadás-szintjén!
(Alant pl. vortób kért is ilyesmit)
A páncéltörő ágyú adatait alább közlöm. A képről leolvashatod azt is, hogy a lőtávolság ~150 méter, azonban a páncéltörő ágyú (a képpel ellentétben) nem lát rá a célra (fekete-piros vonal a kék helyett). Azért nem, mert valójában elég sűrű fenyőerdőben van elhelyezve, a fák grafikailag csak amolyan "jelképek", hogy az ott fenyőerdő.
Ugyanezért igen valószínű, hogy a T-34-es sem lát rá a magyar erőkre, ellenkező esetben már kő kövön nem maradt volna. A T-34-es adatai, és az, hogy milyen szögből látszik az erdőből, emitt megtekinthetőek. A kép 16x nagyítással készült. Elvben tehát most már minden adatot ismersz, amit az embereid is, és amely alapján dönthetsz.
Amennyiben az ágyú alkalmazása mellett döntesz (szubjektív véleményem szerint ez annyiból jobb, hogy nem kell elhagynia az erdőt, így rejtve maradhat valószínűleg), úgy a rálátás miatt mindenképpen arrébb kell vinned az ágyút a T-34-es irányába. Egy löveget erdőben mozgatni persze időbe telik, és számolnod kell azzal, hogy esetleg addig kirángatja magát a hóból, és továbbhalad, vagy ellenkezőleg, visszafordul támadni. (Halkan jegyzem meg, hogy ha a szovjet parancsnok helyébe képzeled magad, az előbbi áll inkább érdekében, elég csak ránézni az órára, ami az orosz fél ellen dolgozik... de nem tőlem tudjátok!
) Ha az ágyú tüzelőállásba ér, további kb. fél-egy perc, mire tűzkész helyzetbe hozzák ismét. Azt pedig, hogy érdemes-e tüzet nyitni, a fenti adatok alapján célszerű eldöntened.
A gyalogság alkalmazását a viszonylag nagy nyílt terek miatt kevésbé tartom indokoltnak. Katonáid nem biztos, hogy futva elérnék a harckocsit, hogy hozzávághassanak valamit, mint látod, noha a T-34-es a seggét mutatja, a tornya nagjyából az irányodba van fordítva. Ennek ellenére lehet próbálkozni, megfelelő útvonal kiválasztásával (különösen egyszerre két oldalról támadva) még így is jó esély lehet a sikerre, de "kötelező veszteségek" leírásával. Erre viszont nem biztos, hogy ez a hátralévő hat perc elegendő lesz.
Végül ötlet szintjén felvetek egy harmadik elképzelést, hogy tényleg legyen, miből választanod.
Ehhez a Toldid adatai a következőek.
És végül, sajnos pontosítanom kell magamat.
Ha jól emlékszem, először fordult elő a játékban, de most figyelmetlen voltam, mert a gép nem írt ki találatot a kartács miatt. Arról van szó, hogy most tűnt fel, hogy a kartácstűz elérte a Csabát is, melyet használhatatlanná tett, így azt a kezelői - épségben - elhagyták. Elnézést az utólagos infóért!
@Konrad: Háát, az a dolga, hogy tartogasson.
Az ágyúd valóban elég csúnyán gallyra ment. A kezelők már nem pánikolnak, Ihászék megálltak az erdőben öten, fegyverzetük pisztoly, 15 egységnyi lőszerrel. Esetleg beugorjanak a lövészárkokba? (Személy szerint egyébként ez idegesít sűrűn leginkább a CM-ben, nevezetesen, hogy mondjuk puszta pánik miatt otthagynak mondjuk egy ágyút, az Abandoned lesz, a személyzetnek meg minden tagja él, tehát minden adott lenne "továbbműködtetni", mégsem lehet őket visszatoloncolni sehogy. Itt ilyen "gond" nincsen.
) Egyúttal infóként leírnám, hogy ha most célpontot jelölnél meg az aknavető-ütegednek, úgy rálátással két, be nem látott cél esetén négy perc lenne a késleltetés.
@Martin: Ahogy gondolod!
Ugyanakkor tűnődhetsz azon is, hogy esetleg olyan pozícióba viszel pár rajt / a szakaszod, ahonnan a várható támadást(okat) azonnal tűz alá veheti.
Ha meg má képek... Király géppisztollyal felszerelt honvéd Szabó őrmester rajából, Solyom szakaszából, a Dome-zászlóaljból.
Szokásos módon, ha valaki nagyon unatkozna, a többiek helyzetével is foglalkozhat tanácsadás-szintjén!
(Alant pl. vortób kért is ilyesmit)Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 12:39
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]