28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Don-kanyar Emlékjáték



Írd ide hozzászólásod:

konrad
konrad [13085]
No, itt a végére a parancsnoki döntéshozatal terhe most rendesen lenyomja a hadnagyi csillagtól amúgy is nehéz vállamat!

Nézzük csak:

# Adva van jelenleg a világoskéken bejelölt terepszakasz, amely jelen pillanatban eleve kizárja Csirkee kérését, amely az ágyúra vonatkozik, ugyanakkor ebben a tűzsávban csak a T34 van;

# Ha Csirkee "ágyújára" kérem a tüzet, az négy perc, nem kis idő, ráadásul pontatlan is;

# Nézzük a hk-t, volt egy fontos megjegyzése Pras-nak: igaz, hogy hatástalan a tűz, de "kimanőverezhet", ergo valamerre kimozdul, amely tevékenységgel addig sem basztatja (talán) a többieket, és engem sem. Kérdés tehát, hogy inkább ne kapjon tüzet, de ezáltal előbbre jöhet, tűz alatt tartva minket és a visszavonulókat vagy kap egy kis "kopogtatót", és így kitér valamerre;

# Ott van még a (baloldali) gyalogság is, igaz őket egy hosszabb parancskiadás mellett, szórt tűzzel is meg lehet fektetni, elvenni a kedvüket a támadástól;

Fentieket összevetve, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon, figyelemmel a véleményetekre:

Menjen a szórt tűz egyelőre az ágyúra, aztán meglátjuk majd a T34 és a gyalogság viselkedését.

Jó lesz így Csirkee bajti?
Pras
Pras [5492]
Nno, pár megjegyzés tehát.
@Konrad: Megpróbálok minden infót megadni a tüzérséggel kapcsolatban, amire csak szükséged lehet. Csináltam egy képet, amely kielégítő pontossággal prezentálja a tüzérségi felderítő által belátott területet. Ezen a sávon belül körülbelül másfél-két perc alatt kezdenek szórni az aknavetők a cél megadását követően (változhat); majd - ha még van lőszer; ez a lehetőség főként "percenkénti bontású kör" esetén lenne érdekes, de mivel négycsövű az üteg, és 120 skúló van hozzá, könnyen lehet, hogy aktuálissá válik - akár megindult a tűzcsapás, akár még nem, körülbelül száz méter sugarú körben áthelyezni, korrigálni lehet a célpontot. Ekkor az "új késleltetés" kevesebb, mint egy perc, nem kell sokat módosítani a beállításokon. Ettől gyökeresen eltérő távolságban már újra a másfél-két perces idővel kell számolni. A be nem látott területekre négy perces késleltetéssel és sokkal pontatlanabb tűzzel kell számolni, továbbá a cél korrekciója esetén újra a teljes négy perccel kell számolni. Egy üteg egyszerre csak egy célt lőhet. Kétféle tűzparancsot is alkalmazhatsz, egyrészt egy "precízebb", pontosan megadott célpontra iskérhetsz tüzet, másfelől pedig "területtűz" is kérhető (Ha jól olvastam, így nevezték ezt, de javítsatok, ha tévedek! ), ami nagyobb szórást produkál. Érdemes még figyelembe venni, hogy a fák között a lombkoronában robbanó akna repeszfelhője sűrűn effektívebb hatású, mint a nyílt színre kért tűz. Talán még annyit is megjegyeznék, hogy az aknavetők majdnem teljesen biztos, hogy hatástalanok lesznek a T-34-essel szemben; ráadásul nagyon könnyen kimanőverezhet a tűzcsapásből. Ezzel szemben áll viszont az az érv, hogy a pontosításokkal vitt egy perces késleltetés mégiscsak kevesebb, mint a négy perc...
Apropó, az is megoldható természetesen, ha azt kéred, hogy a percek során lehetőleg kövessem a harckocsit a tüzérséggel. Csirkének abba' van iga'ssága, hogy az ágyút - még ha volna is vontatóeszközük, az erdőben nem fér az ágyúhoz - onnan, arról a helyről egyhamar nem fogják (tudni) elvinni. (Azt meg halkan jegyzem meg, hogy az orosz félnek gőze nincs arról, hogy van tüzérségetek.) A kérdés tehát az, hogy melyik célpont élvez nagyobb prioritást (melyiket érdemes, melyikre van esély, milyen hatásfokkal, mekkora pusztítás stb.), és pontosan hogyan, milyen célzással lehet kiküszöbölni az aknavető-üteg beállításának a késleltetésének a hátrányait. [A magam ötletét a célpontra meg fogjátok találni a végkiértékelésben, indoklással ]
Technikailag pedig mégmégmégannyit, hogy az orosz fél is körökkel dolgozik, tehát ő is csak a kör lejárta után adhat új parancsokat. Nem valószínűsítem, hogy nekiállna forgolászással pazarolni a drága idejét, hiszen csak akkor fog értesülni az aknázásról, amikor már csak egyetlen köre - három perce - maradt bármit is csinálni.
Ami pedig Solyomnak adott tanácsodat illeti, a dolgok kombinációja sosem rossz ötlet. Persze alaposan meg kell fontolni, hogy még így is elég kevés esélye van a Toldinak egyátalán túlélni. Mi van akkor, ha egy már mozgóképes harckocsival kerül szembe, mire odaér? (A Toldinak, mint a képen látható, először is meg kell fordulnia, majd nem elhanyagolható távot kell megtennie)

@Csirke: Parancs vettem.

Vissza

Fórumszabályzat