"....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Előrendelhető a Grim Fandango Remastered [hozzászólások]
Nem volt klasszikus point 'n click, de nagyon jól eltalált mechanizmusokat alkalmazott. Előtte a The Curse of Monkey Island (TM)- et készítették el a srácok, Disney-szerű rajzolt grafikával. Ezután pedig már csak a szintén hasonló (3D-s engine stb.) Escape from Monkey Island (TM) jelent tőlük meg, mielőtt végleg lehúzták volna a rolót. Egyébként létezik mindkét 3D-s játéknak (GF és EfMI) mostani oprendszereken futó változata is (moddolt, de működik).
Igen ismerem, de pont az a lényeg, hogy ez már nem szó szerint vett point and click, sőt már nem is azt az engine-t használta mint a régiek, de igazából nem is voltam megveszve, hogy játszhassak vele, és azt hiszem, bár érdekel, most sem lesz elsődleges célpont, majd lehet csak nyáron, vagy valami nyugisabb időszakban (még a Broken Sword 5-el is tartozom magamnak, de arra sem sikerült még időt szakítani...
) Másrészt konkrétan ez a játék ezidáig még nem is volt kapható digitálisan sem GOG-on, sem máshol.
) Másrészt konkrétan ez a játék ezidáig még nem is volt kapható digitálisan sem GOG-on, sem máshol.“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”
Minden régi LucasArts kaland fut a ScuMM segédprogram segítségével, sőt, a Sierra és egyéb hajdani kalandjáték fejlesztők alkotásai is. És még Androidos változata is van
! Úgy tudom, újabban a GOG is árulja a régi LucasArts jóságokat, de nem néztem, van-e köztük kalandjáték. Majd meglesem.
! Úgy tudom, újabban a GOG is árulja a régi LucasArts jóságokat, de nem néztem, van-e köztük kalandjáték. Majd meglesem."....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/
Ez nekem is kimaradt, a régebbi verzió amit anno beszereztem, már nem ment fel 64bites oprendszerre, mivel 16bites telepítője volt... de a Day of the Tentacle viszont az egyik legjobb akármilyen játék amihez valaha szerencsém volt! Így örülök ennek is, de a felújított DotT sokkal jobban érdekel, az nagyon nagy hiánypótló lesz, remélhetőleg a steam gyűjteményemben, bár persze gog-on sem bánom 

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”
LucasArts kalandjátékokon nőttem fel, mai napig hatalmas kedvenceim. Meg is vannak mind egy szálig a ScuMM-nak hála. A Grim Fandango az egyik legutolsó, és egyben legjobb alkotásuk. Igazi "régimódi" kalandjáték, amely azonban már 3D-ben pompázott. Többször is végigtoltam. Valami hihetetlen atmoszférája és hangulata van, és a mexikói halotti maszkokról mintázott szereplők is nagyon ott vannak a szeren. Borzasztóan jó a zene és hanganyag is, és a humor terén is borzasztóan nagyot alkottak a készítők. A Monkey Island (TM) sorozat és a Day of the Tentacle mellett ez a személyes kedvencem. A feladatokra sem lehet panasz, amelyek bizony megdolgoztatják az ember agyát (és gyakran nagyon durván pihentnek kell lenni, hogy rájöjjünk a megoldásra). Ja, és a LucasArts szép emlékű kalandjáték részlegének sokat emlegetett szlogenje szerint, nem azért készült a játék, hogy "orrba vágjanak büntetésből, valahányszor rossz irányba fordulsz". Ergo lehetetlen meghalni benne, de ettől még nagyon tartalmas kalandra számíthat, aki kipróbálja. Beszippant, és nem ereszt. Azóta sem nagyon volt ennyire hangulatos, jól megkomponált, klasszikus kalandjáték a piacon. (Na jó, a Tell Tale azért tud, ha akar, ami nem is csoda, hiszen jó részük régi LucasArts veterán. Ugyanez igaz a Double Fine-ra is.)
Egy szó, mint száz: KÖTELEZŐ DARAB!!!
Egy szó, mint száz: KÖTELEZŐ DARAB!!!
"....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/
Ez nekem kimaradt, de emlékszem, hogy mindig láttam a dobozát a polcokon. Érdemes lesz beszerezni? Nem vagyok hardcore kalandjáték fan, de 4-5 játékot szívesen vittem végig. (Sherlock Holmes, Dracula: Origins, Broken Sword...)
Die Hard 13 - Az élet most aztán már k*rva drága!
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]