Fórum » Nem számítástechnikai témák
Jégkorong
Igen, pontosan erre gondoltam én is. Papíron gyengébbek, de egy meccsen, hazai pályán... és én úgy látom van bennük potenciál. Nekik kell menni az biztos, márpedig ez az új nyerő filozófiánk, szóval nálam ez egy tuti szombat esti program lesz
Akkor most már végleg kétesélyes innentől...
Bár nem sokat tudok a lengyel válogatottról, de papíron szerintem mindenképpen mi vagyunk az erősebbek. A lengyelek tavaly még a harmadik vonalban szerepeltek, valószínűleg példa nélküli lenne, ha onnan katapultálnának most két év alatt a legjobbak közé. Illetve lényegében a teljes lengyel válogatott a hazai bajnokságban játszik, amiről szintén nem nagyon hallottam még, csak azt látom, hogy lényegében Krakkóra és annak közvetlen környékére korlátozódik. Azért az EBEL, amelyből a mi csapatunk gerince érkezik, ennél csak nívósabb. Persze lebecsülni semmiképpen sem szabad őket, és a hazai pálya is sokat számíthat.
Végül pedig megjegyzem, hogy jó lenne, ha továbbra is mi lennénk az a csapat, amelyik képes megtörni az élvonalba feljutó válogatottak sormintáját.
Bár nem sokat tudok a lengyel válogatottról, de papíron szerintem mindenképpen mi vagyunk az erősebbek. A lengyelek tavaly még a harmadik vonalban szerepeltek, valószínűleg példa nélküli lenne, ha onnan katapultálnának most két év alatt a legjobbak közé. Illetve lényegében a teljes lengyel válogatott a hazai bajnokságban játszik, amiről szintén nem nagyon hallottam még, csak azt látom, hogy lényegében Krakkóra és annak közvetlen környékére korlátozódik. Azért az EBEL, amelyből a mi csapatunk gerince érkezik, ennél csak nívósabb. Persze lebecsülni semmiképpen sem szabad őket, és a hazai pálya is sokat számíthat.
Végül pedig megjegyzem, hogy jó lenne, ha továbbra is mi lennénk az a csapat, amelyik képes megtörni az élvonalba feljutó válogatottak sormintáját.
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Lengyelek azért elég jól tartják magukat eddig! Amellett, hogy amúgy is kőkemény meccsre lehet számítani majd ellenük, ez még mindig azt támasztja alá bennem, hogy 120%-on kell majd pörögni.
És megvan ez is!
Igazából mind a végeredmény, mind az eredmény alakulása szempontjából ez a mai jóval szorosabbnak tűnhet a tegnapinál, valójában viszont simán lehetett volna ugyanúgy háromgólos különbség legalább, és vezethettünk volna már az első harmad elejétől végig magabiztosan. Szerintem jól játszottunk nagyon, és mindenképpen megérdemeltük a győzelmet. Igaz, ennek a mai meccsnek a többi eredmény ismeretében akkora tétje nem volt, és ezt már a mérkőzés előtt is tudni lehetett szerintem... A szombatit kell mindenképpen megnyerni a lengyelek ellen, azon múlik majd gyakorlatilag minden...
Igazából mind a végeredmény, mind az eredmény alakulása szempontjából ez a mai jóval szorosabbnak tűnhet a tegnapinál, valójában viszont simán lehetett volna ugyanúgy háromgólos különbség legalább, és vezethettünk volna már az első harmad elejétől végig magabiztosan. Szerintem jól játszottunk nagyon, és mindenképpen megérdemeltük a győzelmet. Igaz, ennek a mai meccsnek a többi eredmény ismeretében akkora tétje nem volt, és ezt már a mérkőzés előtt is tudni lehetett szerintem... A szombatit kell mindenképpen megnyerni a lengyelek ellen, azon múlik majd gyakorlatilag minden...
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Megvan! Ez az! 

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
És az idei?
Az olaszok ellen eldől minden. Ha nyerünk, hatalmas esélyünk lesz, ha nem, akkor már csak a bent maradás a cél, de az kb. már most abszolválva.
Az olaszok ellen eldől minden. Ha nyerünk, hatalmas esélyünk lesz, ha nem, akkor már csak a bent maradás a cél, de az kb. már most abszolválva.
Szenvedély nélkül a foci halott.
Látom, nem sok mindenkit érdekelt a világbajnokság... Én azért az ötből négy mérkőzés nagy részét láttam. Volt két jó meccsünk, két rossz, valamint egy tűrhető. Igazából ez a mérleg így jobban hangzik, mint a megszerzett összesen 6 pont és az utolsó előtti hely szerintem... De azért az utóbbi sem tragédia. Ez a válogatott átalakulóban van, a hat évvel ezelőtti hősök nagy része mostanra vonult vissza, és most voltak először többségben a fiatalok. Akik összességében nem okoztak csalódást, lesz ez még jobb is szerintem.
A japánokat sajnálom nagyon. Ha ma nyerni tudtak volna ellenünk, akkor a többi eredménytől függetlenül biztosan feljutottak volna a legjobbak közé. Azonban pontot veszítettek, és ez éppen elég volt a szlovéneknek, hogy az utolsó meccsen, a már tét nélkül játszó osztrákokat legyőzve, beérjék és megelőzzék őket. És bár sajnálom a japánokat, azzal azért tisztában vagyok, nekünk egyértelműen jobb így, hogy ők maradtak a második vonalban. Ellenkező esetben jövőre bitang durva mezőny állt volna össze, ha a szlovének mellé jön még két másik A-csoportos kieső...
Ez az új, 2012-ben bevezetett rendszer egyébként nagyon jó szerintem, sokkal erősebb a mezőny, élesebbek a mérkőzések, szorosabb a tabella. Az az egy viszont nagyon nem tetszik, hogy az utolsó forduló meccseit nem egyszerre, hanem egymás után rendezik. Ráadásul a sorsolás irányított, gondolom, mert minden évben a két papíron legerősebb csapat találkozik az utolsó forduló későbbi mérkőzésén. Addigra az egyik jellemzően már matematikailag biztosította a feljutást, így jól leadja a meccset, és magával húzza a másikat. Tavaly minket ejtettek ki így az olaszok és a kazahok, most pedig a japánokat az osztrákok és a szlovének. Ekkora segítség a nagycsapatoknak szerintem nem kéne... Régen is így működött a beosztás, de akkor ilyen probléma nem volt, mert ott az egyetlen feljutó hely az utolsó fordulóban dőlt el, és végig kellett küzdeni érte. Az új rendszerben viszont változtatni kéne valamit. Mivel egy helyszínen játszanak minden mérkőzést, így az egy időben való kezdés nem megoldható, akkor viszont a sorsolást kellene teljesen véletlenszerűre mondjuk.
A koreaiak teljesítménye ugyanakkor hatalmas csalódás volt. Tavaly Budapesten még szoros meccseket játszottak, most viszont hazai pályán, még több honosított kanadaival a soraikban, és nem titkoltan már a következő, pjongcsangi olimpiára készülve nem hogy pontot nem tudtak szerezni, de igazán kihívást sem jelentettek az ellenfeleknek.
A japánokat sajnálom nagyon. Ha ma nyerni tudtak volna ellenünk, akkor a többi eredménytől függetlenül biztosan feljutottak volna a legjobbak közé. Azonban pontot veszítettek, és ez éppen elég volt a szlovéneknek, hogy az utolsó meccsen, a már tét nélkül játszó osztrákokat legyőzve, beérjék és megelőzzék őket. És bár sajnálom a japánokat, azzal azért tisztában vagyok, nekünk egyértelműen jobb így, hogy ők maradtak a második vonalban. Ellenkező esetben jövőre bitang durva mezőny állt volna össze, ha a szlovének mellé jön még két másik A-csoportos kieső...
Ez az új, 2012-ben bevezetett rendszer egyébként nagyon jó szerintem, sokkal erősebb a mezőny, élesebbek a mérkőzések, szorosabb a tabella. Az az egy viszont nagyon nem tetszik, hogy az utolsó forduló meccseit nem egyszerre, hanem egymás után rendezik. Ráadásul a sorsolás irányított, gondolom, mert minden évben a két papíron legerősebb csapat találkozik az utolsó forduló későbbi mérkőzésén. Addigra az egyik jellemzően már matematikailag biztosította a feljutást, így jól leadja a meccset, és magával húzza a másikat. Tavaly minket ejtettek ki így az olaszok és a kazahok, most pedig a japánokat az osztrákok és a szlovének. Ekkora segítség a nagycsapatoknak szerintem nem kéne... Régen is így működött a beosztás, de akkor ilyen probléma nem volt, mert ott az egyetlen feljutó hely az utolsó fordulóban dőlt el, és végig kellett küzdeni érte. Az új rendszerben viszont változtatni kéne valamit. Mivel egy helyszínen játszanak minden mérkőzést, így az egy időben való kezdés nem megoldható, akkor viszont a sorsolást kellene teljesen véletlenszerűre mondjuk.
A koreaiak teljesítménye ugyanakkor hatalmas csalódás volt. Tavaly Budapesten még szoros meccseket játszottak, most viszont hazai pályán, még több honosított kanadaival a soraikban, és nem titkoltan már a következő, pjongcsangi olimpiára készülve nem hogy pontot nem tudtak szerezni, de igazán kihívást sem jelentettek az ellenfeleknek.
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
2-0-ra vezetünk az első meccsen a házigazda koreaiak ellen az első harmad végén. Szép visszavágás lenne ez így kezdésnek a tavalyi budapesti fricskáért nekik.
A másik két meccsen az ukránok pontot raboltak az osztrákoktól, a japánok meg legyőzték a szlovénokat! Nagyon szoros lesz ez a torna így, a feljutás meg a kiesés között nem sok pont fog dönteni...
A másik két meccsen az ukránok pontot raboltak az osztrákoktól, a japánok meg legyőzték a szlovénokat! Nagyon szoros lesz ez a torna így, a feljutás meg a kiesés között nem sok pont fog dönteni...
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]