28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Linkelj be bármit, bármiről !



Írd ide hozzászólásod:

Aryx
Aryx [4142]
Hááát én bírom a Puzsért*, de ez a videója nekem sem jött be. A videó több helyen kisiklik, önellentmondásba ütközik, amikor egyrészről agyonsztároltnak mutatja be az olimpikonokat, másrészről megkér mindenkit, soroljon pár aranyérmes nevet a pekingi olimpiáról (akkor most ők agyonsztároltak, vagy nem?). Nagyon sokaktól hallottam már azt is, hogy bezzeg a tűzoltók meg agysebészek, miért nem ismerik el őket - holott szerintem nem véletlenül nevezik ezeket hivatásnak, és ha rendeznének agysebész-olimpiát, kétlem, hogy sokan jelentkeznének rá, mert egy hivatás nem erről szól. És azt most hagyjuk, mennyien néznék...
Szóval ezzel az erővel, hogy ki és mi alapján kap elismerést és mi alapján nem, ezzel erővel akkor már a komplett filmipart és díjátadókat is bojkottálni lehetne, mondván, mi teljesítmény és tisztelnivaló van abban, ha valaki eljátszik egy embert, aki éjszakánként denevérember-jelmezben tesz igazságot, és miért invesztálnak ebbe dollármilliókat... hagyjuk már.
Az olimpia egy cirkusz, ahogy Puzsér is mondta, de szerintem senki nem is vallotta az ellenkezőjét. Nekem sem tetszik, nem is néztem, nem érdekelt, a világ szar és igazságtalan, de így működik, viszont azt erős túlzásnak érzem, hogy pont az olimpikonok nem értek el semmit, a teljesítményük 0-hoz közelít. Azt nem tudom, Puzsér sportolt-e életében (nekem a heti Margitsziget-köröm elég ahhoz, hogy átértékeljem magamban a profi atléták teljesítményét), de tök alapvető dolgokkal nincs tisztában... nem, a 120 kilós szekuritis nem fogja tudni leütni az 50 kilós olimpiai bokszolót. Nem, a gyaloglás közel sem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik, aki nem hiszi, próbáljon csak egy olimpiai távot értékelhető időn belül letudni (hál' Istennek a gyaloglás még ingyen van) - vagy az a nem tudom milyen nevű szuper híres valaki is viccből szarta össze magát, és esett össze? Nem, a férfiak és nők nem indulnának egyenlő eséllyel egy lövészeten, még akkor se, ha van olyan nő, aki lepipálja a férfiakat. Stb., stb., hadd ne kelljen már ezeket magyarázni. Szóval sok mindent lehet utálni, fújolni, hogy mennyire elkurvult meg minden, de erősnek érzem magát az egyéni teljesítményeket emiatt leszólni. Szóljon be a Forma 1-nek, ott tényleg nem sok beleszólása van a versenyzőknek a futam kimenetelét illetően, az nyer, aki a legjobban szponzorált kocsiban ül.

*Puzsért ettől függetlenül bírom továbbra is, még ha nem is mindenben értettem, fogok egyet érteni vele. Ennek egy oka van, az, h rá kellett jönnöm, ez az ember tényleg ilyen, nem csak felvesz egy szerepet mint azok a celebek, akiket kritizál. Múltkor a városligeti beszédén ott voltam, majd a demonstráció után kb. mellette sétáltam el a Hősök teréig. Hozzá szólni nem mertem, de nem is tudtam volna, mert az őt kísérő 2 embernek tovább folytatta a megkezdett előadását, a lenti videóban is hallható koffeinmérgezett stílusban, szóval ez a pasi tényleg ilyen, 2 ember előtt is ugyanazt a személyiségét adja, mint 2 millió előtt. Néha levegőt is vesz, de csak ha hatásszünetet kell tartania.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

szbszig
szbszig [33649]
Ez a Puzsér miért gyűlöli ennyire a sportot? Most bukkantam rá egy újabb videójára. Igaz, még júliusi, de nem követem különösebben a munkásságát. Már láttam egy-két videóját vagy írását, amiben kikelt a sport vagy a sportolók ellen, de ott legalább kellő humorral kezelte a témát. Ebben a legutóbbiban viszont semmi vicceset nem találtam, viszont annál több sértést, és úgy érzem, hogy tényleg komolyan gondolja, amit mond. Reagálni nem különösebben szeretnék rá, mert nem érdemes. Ki lehetne vesézni jobban, miért nincs igaza, például hogy a sportolók teljesítménye büszkeséget és motivációt jelent az összes többi embernek. Leszámítva a Puzsér-féléket természetesen. Meg tárgyi tévedések is vannak benne, azokat is lehetne sorolni, de aki a nőket és a férfiakat együtt versenyeztetné például minden számban, és mindezt úgy adja elő ráadásul, hogy a nők diszkriminációja ellen lenne ez a döntés, az egyszerűen beteg. Azzal nem fogom megtisztelni, hogy az olimpia topikba linkeljem be, pedig arról szól az egész, maximum ide.

Egyébként úgy találtam rá erre is, hogy egy olimpikonunknak feltűnt a videó, és reagált rá. Aztán persze őt is elküldte rövid úton az anyjába...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Vissza

Fórumszabályzat