28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Helyzetjelentés Extra



Írd ide hozzászólásod:

MattMatthew
MattMatthew [11926]
Lehet nem jó kifejezést használtam.
Arra gondoltam, hogy erőteljesen kommunikálják, de mégsem szabályozzák. Túl könnyen sulykolnak valamit ami után mivel egyéni döntés, lehet elhatárolódni szükség esetén. És e miatt bennem teljesen kettősség érzetet kelt. Tehát el akarják érni a teljes átoltottságot, de nem vállalják annak a felelősségét, hogy mi van, ha mégsem előnyös bölcsiseket is beoltani. Most színművészek és sportolók tekintélye van kockára téve az átoltottság érdekében.
Ha lenne teljes egyetértés, hogy ezt kell csinálni és ennek minden hosszú távú kockázatával tisztában vagyunk akkor kötelező lenne. Úgy hiszem, hogy pont ezért nincs kötelezővé téve mert bár "biztosak" a szakértők és döntéshozók a széleskörű oltásban, de annyira nem, hogy a saját bőrüket is kockára tegyék. Ez alatt nyilván nem a saját maguk beoltottságát értem, hanem ha két év múlva kitör nekem az autoimmun (meg mondjuk ez egy széleskörű mellékhatás lesz) akkor reklamálhatok a Nacsánál, hogy miért mondta azt a plakáton, hogy oltassam magam.

Amúgy bele lehet ám folyni a véleménycserébe! Sőt!!!

Man literally too angry to die

Aryx
Aryx [4153]
Miféle tudományos konszenzus az, amiről nem tud senki, sőt, talán mintha nagyobb arányban is kommunikálnák az ellenkezőjét?

Isten ments, hogy belefolyjak ebbe a vitába , csak ezen most megütköztem és kíváncsivá tett.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

MattMatthew
MattMatthew [11926]
Ezt annyiszor olvastam már, de még mindig nem értem. Az, hogy eszek egy gyrost gyanús helyen miért indok arra, hogy egy gyanús szerelőhöz vigyem az autóm? Vagy ha már úgyis alkoholt fogyasztok akkor elkezdhetnék dohányozni is, elvégre mindkettő kockázatos.
Tehát az, hogy más dolog kapcsán bizalmatlannak kéne lennünk, de nem vagyunk az nem indok arra, hogy most ne legyünk bizalmatlanok ennek kapcsán.

Ez az egyik. A másik, hogy egy nyers húst tartalmazó ételnél nem csak a kockázatot mérlegeled, hanem a várható értéket is. Ha nem szereted például akkor nincs nyereséged abból, ha megeszed, csak esetleg veszteséged lehet: fosol. (Illetve van amúgy egy rendszerszintű jól vagy nem jól működő ellenőrzés. Pl ha olyat eszel be akkor azt háziorvosnak jelentenie kell ANTSZ felé.)
Egy nem veszélyeztetett korosztályban lévő, egészséges embernél is a kockázatot a várható értékkel együtt mérlegeled. Kicsi az esély, hogy bármi bajod lesz az oltástól, meg kicsi az esély, hogy bármit segít rajtad, mert bajod az nem valószínű, hogy lesz nélküle sem. Előnyöd meg az oltási papír.
Persze lehet beszélni a társadalmi felelősségvállalásról, illetve nyájimmunitásról, ennek előnyeiről, de az a helyzet, hogy a tudományos konszenzus az, hogy nem kell mindenkinek beoltatnia magát, csak annak aki akarja. Igaz, ezt nem mondják, de szerintem, ha tényleg ez egy olyan bizonyosságú tény lenne, hogy mindenkinek kapnia kell akkor kötelezővé tennék, de valahogy e mögé nem áll be senki.

Man literally too angry to die

Pyrogate
Pyrogate [21954]
Lehet a szoftverekhez értesz, de gyógyszerekhez nem. Innentől ez bizalmi kérdés. Ahogy minden gyógyszer, minden orvosi beavatkozás az. De akár egy étkezés is. Ha bemész enni egy étterembe, megnézed a szakács cv-jét? Régóta főz, vagy el tudja kúrni és gyomorrontásod lesz? Bemész a konyhára, raktárba, megnézed a mosogatást, nem lesz-e egy jó kis hepatitis? (Ismerősömnek jól menő helyen sikerült összeszednie). Hányszor hívnak vissza élelmiszert, mert valami kerül a csomagolásba? Vagy derül ki autóról, hogy életveszélyes? Ezek mind bizalmi kérdések. Ki tudja, hogyan végezték a minőségbiztosítást? Mil a szabványok? Kiket ellenőriztek? Mégis naponta megbízol ezekben a szolgáltatásokban. Ebben, aminél kevesebb transzparens dolog történt mostanában, mégsem. Miért?

Szenvedély nélkül a foci halott.

subject17
subject17 [7056]
Mi ez a sok királykisasszony már ezen a fórumon is?

Nyilván nem a "régi idők" típusú viták hiányoznak, amikor csak read-only kölyökként pislogtam az anyázásra, de ez az "eltérő vélemény = vírustagató antivaxxer alulképzelt retardált" nézőpont, meg hisztis elvonulás szégyen.

Megsértek valakit azzal, hogy első körben szkeptikus vagyok, amikor egészségügyi dolgokról van szó. A Windows update-et sem teszem fel a megjelenés napján elővigyázatosságból, akkor most májkroszofttagadó is vagyok?

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Vissza

Fórumszabályzat