Fórum » Beszélgetés a játékokról
Baldur's Gate III
Ez 144-nél történt. Magától ultrára dobott mindent, vsync ment, csak úgy 1 óra után gyanúsan melegem lett aztán ránézve a mérőre ez fogadott.
Ja, nem kell 60-ra levenned, csak én voltam talán félreérthető. Azt akartam inkább csak mondani, hogy ha nem húzod meg a max fps-t a monitorod szintjén, akkor némelyik játéknál folyamatosan maxon teker a hardvered (és állítja elő pl. a menüben is a csillió fps-t, amiből úgyis csak annyit érzékelsz, amennyit a monitorod tud, a többi megy feleslegbe).
Én annyit tennék a helyedben, hogy ha van az opciók között framerate cap (elvileg van), akkor ott behúznám 144-re (vagy amennyivel szeretnéd játszani), és meglátod, hogy használ-e valamit.
Én annyit tennék a helyedben, hogy ha van az opciók között framerate cap (elvileg van), akkor ott behúznám 144-re (vagy amennyivel szeretnéd játszani), és meglátod, hogy használ-e valamit.
Endure. In enduring, grow strong.
144re képes monitorom van 1-2 éve, de a régi kártyával nem erőltettem a dolgot. Most az újjal már próbálgattam (főleg böngészőben érezhető) és az újabb címek (Darktide, jSurvivor, D4) bele-bele nyaldostak a 70+ fokba, ennél viszont folyamatos 75 ment. Mondjuk fölé viszont egy fokot se ment szóval ilyen szempontból nem rossz. Ha a játék során is ilyen meleget csinál akkor legalább megvan mivel játszom majd télen...
Azért majd megnézem 60ra levéve milyen az idő.
JIB: Ja, hát nem is tudott mit kezdeni vele a játék amikor femV-re fütyit és ffi hangot tettem.
Kíváncsi voltam, hogy megy e így a "fordított" romance, de se Judy, se pedig Panam nem aktiválódott. Judy nyilván azért mert a hang alapján lövi be a nemet a játék, a test pedig nem volt kompatibilis a Panam animációkkal.
Mondom nem vesz el a játék értékéből csak "bosszantó", hogy az alap 3 újraellenőrzés (oké, minden skill, stat stimmel? haj nem clippel a fél arcon?) mellé még az ikont, hangot is újra át kell majd nézni. Legalább ha nem ffi-nő-ffi-nő felosztásban tették volna.
(4 nagyjából semleges hang nem is biztos, hogy elég ennyi faj variációra, de ez csak akkor igazán ~probléma ha a teljes nem bővíti őket.)
Azért majd megnézem 60ra levéve milyen az idő.
JIB: Ja, hát nem is tudott mit kezdeni vele a játék amikor femV-re fütyit és ffi hangot tettem.

Kíváncsi voltam, hogy megy e így a "fordított" romance, de se Judy, se pedig Panam nem aktiválódott. Judy nyilván azért mert a hang alapján lövi be a nemet a játék, a test pedig nem volt kompatibilis a Panam animációkkal.
Mondom nem vesz el a játék értékéből csak "bosszantó", hogy az alap 3 újraellenőrzés (oké, minden skill, stat stimmel? haj nem clippel a fél arcon?) mellé még az ikont, hangot is újra át kell majd nézni. Legalább ha nem ffi-nő-ffi-nő felosztásban tették volna.
(4 nagyjából semleges hang nem is biztos, hogy elég ennyi faj variációra, de ez csak akkor igazán ~probléma ha a teljes nem bővíti őket.)Én fel sem telepítettem még: megvárom a végleges megjelenést + kb. az első három patchet. Addig elleszek a BG1-2 újrázással (ez szerintem 2-3 hónap között lesz valahol időre), plusz talán mégiscsak belenézek majd Diablo IV S1-be egy druidával, bár ez még bizonytalan).
Tehát most látatlanba pofázok, de sok játéknál divat, lett hogy ha nem szabályozod le a max fps-t, akkor menüben is ezerrel teker a gép, gyakorlatilag fullra járatva a hardvereket. (Nekem könnyű dolgom van, mert 60Hz-s monitor előtt ülök még - de le nem cserélném, míg el nem romlik, mert tökéletesen megfelel/nagyon szeretem -, és nálam alap, hogy mindig betolom a Vsyncet, illetve lekorlátozom 60-ra a max fps-t (ha van rá opció)).
Tehát most látatlanba pofázok, de sok játéknál divat, lett hogy ha nem szabályozod le a max fps-t, akkor menüben is ezerrel teker a gép, gyakorlatilag fullra járatva a hardvereket. (Nekem könnyű dolgom van, mert 60Hz-s monitor előtt ülök még - de le nem cserélném, míg el nem romlik, mert tökéletesen megfelel/nagyon szeretem -, és nálam alap, hogy mindig betolom a Vsyncet, illetve lekorlátozom 60-ra a max fps-t (ha van rá opció)).
Endure. In enduring, grow strong.
Megvettem, majdnem másfél órát el is töltöttem a cc-ben...
Remek dolog, hogy az az egy darab jamaicai transzleszbikus eszkimó helikopter akijátsza twitterre posztol majd róla, a kitalált "nemét" a játékban is használhatja. De kurvaélet, ha bejelölöm a nőt megjelenésre és identitásra is, akkor ugyan lockolja már a lehetőségeket és ne adja fel a ffi hangokat vagy a szakállat...
Többi beállításnál legalább adott racenek (de jó, hogy d&d túltolt pcskedése ide nem szűrődött be) megfelelő defaultot adja fel bőrszín és hasonlókra és a minden faj változatai külön kattintással érhetőek el. Én legszívesebben ezeket is kivenném, bár egy Shrek vagy Thanos mémvégigjátszás legalább poén lehet...
Nyilván nem lesz emiatt refund, csak ettől a hülyeségtől a pupillámig kopott a szemem a sok forgástól.
Amúgy +1 a lentebbi hszemre a d&d szabadságról, nagyon durva ez a választék!
És akkor ugye a teljesben még újabbak is lesznek. Class-faji bónuszokkal próbálom szűkíteni, hogy mi legyen és akkor az origin +okat még nem is számoltam. (Nem tudom mennyire spoileres, de az a dream részleg mit csinál? Elég "eldugott" része a cc-nek.)
Tényleges játékig még nem jutottam el, szerintem holnapra halasztom, de már itt a cc-ben meglepően meleget csinál. Friss géppel folyamatos 75 fokon főzi a kártyát, próbált játékok közül eddig ez a legmelegebb. Mondjuk mindezt vulkanon (pun?), dx11re váltás 5 fokot jelentett, dlss-t bekapcsolva további 5-öt kaptam le róla.
Remek dolog, hogy az az egy darab jamaicai transzleszbikus eszkimó helikopter aki
Többi beállításnál legalább adott racenek (de jó, hogy d&d túltolt pcskedése ide nem szűrődött be) megfelelő defaultot adja fel bőrszín és hasonlókra és a minden faj változatai külön kattintással érhetőek el. Én legszívesebben ezeket is kivenném, bár egy Shrek vagy Thanos mémvégigjátszás legalább poén lehet...
Nyilván nem lesz emiatt refund, csak ettől a hülyeségtől a pupillámig kopott a szemem a sok forgástól.
Amúgy +1 a lentebbi hszemre a d&d szabadságról, nagyon durva ez a választék!
És akkor ugye a teljesben még újabbak is lesznek. Class-faji bónuszokkal próbálom szűkíteni, hogy mi legyen és akkor az origin +okat még nem is számoltam. (Nem tudom mennyire spoileres, de az a dream részleg mit csinál? Elég "eldugott" része a cc-nek.)
Tényleges játékig még nem jutottam el, szerintem holnapra halasztom, de már itt a cc-ben meglepően meleget csinál. Friss géppel folyamatos 75 fokon főzi a kártyát, próbált játékok közül eddig ez a legmelegebb. Mondjuk mindezt vulkanon (pun?), dx11re váltás 5 fokot jelentett, dlss-t bekapcsolva további 5-öt kaptam le róla.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]