- A kereskedelmi- és vámkorlátok megszűnése. Könnyebb munkaerő-, áru- és tőkemozgatás.
- Komplex támogatási rendszer.
- Személyek szabad mozgása.
- Kiszélesedő külföldi tanulási lehetőségek a diákok számára(jobb munkapiaci helyzet a visszatéréskor). Az itthon szerzett diplomákat és képesítéseket elfogadják külföldön és viszont.
- Nemzetközi környezetvédelmi normák(aminek betartásához forrásokat is kapunk). Környzetünk folyamatos leépülésének megállítása.
Aki tényleg kíváncsi ezekre, az utánanézhet a neten. Ne kívánd, hogy most kimerítő összefoglalót írjak ezekről.
És tévedés ne essék én nem azt mondom, hogy hurrá itt a kánaán. És tudom, nem csak előnyei vannak a csatlakozásnak. De! Csak ez az út vezet előre. Az EU-ból történő kimaradás meg egyenesen a lassú, de biztos leépülésünkhöz vezetett volna.
Az EU csatlakozással a mérleg alapvetően a pozitív irányba billen. A negatívumok is odafigyeléssel orvosolhatók.
"Dilisek ezek a rómaiak...!"
