Nem, nem, nem...

Van különbség. Ha csak annyit mondok, hogy: "harminc éves", így, állítmányi szerepben, akkor ezt ugyanúgy külön kell írni, mint a "hat hónapos"-t. Tehát például "X. Y. harminc éves." De ha melléknévként használod, akkor mindkettőt egybe kell írni. Tehát például "A harmincéves / hathónapos X. Y. ezt és ezt csinálta." És ha jól tudom, akkor ez az utóbbi csak a nem összetett számokra vonatkozik. Tehát az már megint külön van, hogy "A harminckét éves X. Y. ezt és ezt csinálta.". A "húsz pár zokni" megint más eset. Talán azért, mert ott a "húsz pár" mennyiségjelző, de inkább nem magyarázom túl, mert nekem is régen volt már, úgyhogy sokszor csak érzésből találom ki ezeket. De gondolj bele, hogy nézne már ki az ennyi erővel, hogy "Százév magány"?

(De lehet, ezt vissza kéne vonnom, mert rákerestem, és találtam ilyen alakban is találatokat a neten.

)
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.