Nemrég került fel oldalunkra a Shogun 2 bejelentési videója, időközben pedig megérkezett a hivatalos sajtócsomag is, amelyből további információkat tudhatunk meg a Creative Assembly új játékáról. A Shogun 2: Total War 2011-ben érkezik, és kilenc klán közül választhatunk majd benne, amelyek a feudális Japán legnagyobb klánjai közül kerültek ki, a hatalmas Odától a kisebb de jó pozícióval bíró Tokugawáig. A játékos ezek bármelyikét sóguni pozícióira juttathatja. A Rome: Total Warban megjelent csata előtti beszédek visszatérnek: a hadvezérek több mint 10000 különböző beszéd közül választhatnak, többek közül személyiségüktől, a helyszíntől és az ellenséghez való viszonyuktól függően, és ezzel javíthatnak jó esetben a hadsereg morálján. A két legutóbbi Total War játék (Empire és Napoleon) után jelentősen fejlesztenek az ostromok megvalósításán, különösen hogy Japánban egész máshogy zajlanak ezek: a kastélyok itt halálos csapdák, amelyekbe szinte behívják az ellenfelet. A kastélyokat öt szinten lehet fejleszteni, a külső várfal lerombolásával még igen messze lesz az ostromló csapat a győzelemtől. A játékban megjelenik mind a négy évszak, így az olyan időjárási elemek mellett, mint az eső vagy a hó, az évszakok jellemzői is hatással lesznek a csataterekre. De a terep amúgy is változatosabbnak ígérkezik az eddigieknél, visszaadva a japán tájak hangulatát. Számos híres ütközet bekerül a játékba, mint például a szekigaharai csata. Lesznek parti ütközetek is, így tengeri csatákra is számíthatunk a japán szigetek partjainál, ahol akár a természeti erőket és a ködöt is a saját előnyünkre használhatjuk ki. Kapunk hős egységeket is: egy maroknyi katona és vezetőjük akár egy nagyobb ellenséges csapatot is megsemmisíthet.
Shogun 2: Total War információk
A bejelentési video mellé megérkeztek az első konkrét információk is.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
További képek
Shogun 2: Total War
Platform:
Fejlesztő: Creative Assembly
Kiadó: Sega
Forgalmazó: PlayON
Megjelenés: 2011. március 15.
Minimális rendszerigény: Intel 2,6 GHz egymagos vagy 2 GHz kétmagos processzor (vagy ennek megfelelő AMD), 1 GB RAM (XP)/2 GB RAM (Vista/Win7), 256 MB-os DirectX 9.0c kompatibilis videokártya, DVD-ROM, 20 GB HDD, internet kapcsolat
HOZZÁSZÓLÁSOK
tatyo01 2010.06.07. 14:57 [20]
remélem ebbe már jól megoldják az MI problémáit mert amit az Empire-be volt az elég érdekes volt, főleg hogy VH-ba levertem a gépet úgy hogy a gép 2x-es túlerőbe volt:D....de azé jó játék az is(y)
Toki 2010.06.03. 16:38 [5086]
Gyááá nemhiszemeeel, dejó dejóóó. A Total Warokat eddig is imádtam, gyakorlatilag az egyetlen játék amit nem bírok megunni, és most visszatérnek a kezdetekhez, erősen felturbózva. Várjuk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 21:42
- Kezd durvulni az időjárás! [4478]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]






