28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Konzol - Sony

Ez év végén jön a Sony új kézikonzolja, az NGP

Multi-touch OLED kijelzővel és két analóg karral érkezik a PSP-utód.

Írta: Dino 12 hozzászólás

A korábbi PSP2 pletykáknak Tokióban vetett véget a Sony, amikor pár órával ezelőtt bejelentette új kézikonzolját, mely NGP kódnéven készül (a Next Generation Portable rövidítéseként). A 2011 végén érkező új kütyün egy 5 hüvelyk (12,7 cm) képátlójú, 16:9 oldalarányú, 960*544 pixel felbontású, multi-touch OLED kijelző található. De egy külön többujjas vezérlésre lehetőséget adó, hátsó touchpad is kerül az NGP-re, ezáltal biztosítva jobb irányítási lehetőséget. Az ovális designú, két oldalán lekerekített kis konzolon bal oldalon D-pad, egy analóg minijoy és a PlayStation gomb, jobb oldalon pedig a szokásos négy vezérlőgomb (X, négyzet, háromszög, kör) alatt egy második analóg kar és a select/start gombok találhatók. Ahogy a PSP-nél, úgy itt is a mutatóujjunkra is jut egy-egy gomb hátul. A vezérléshez kapcsolódik még egy háromtengelyű giroszkóp, egy háromtengelyű gyorsulásmérő és egy elektronikus iránytű. Két kamera kerül a készülékre, egy előre és egy hátra. Az NGP-t egy négymagos ARM Cortex-A9 processzor hajtja, a grafikáért pedig egy SGX543MP4+ elnevezésű chip felel. Találunk benne beépített GPS-t, 802.11 b/g/n szabványokat támogató wifit és Bluetooth 2.1+EDR modult, de 3G-s mobilhálózatokhoz is képes kapcsolódni.
Az PSP-ben használt UMD lemezt egy flash alapú memóriakártya váltja fel az NGP-ben, amelyre a játék mellé a mentett állások is tárolhatóak lesznek. Mivel a flash kártyák mérete folyamatosan növekszik, ennek kapacitása se lesz korlát ezentúl a fejlesztők részére.
Az NGP-re készülő játékokban megtalálható lesz a LiveArena funkció, egyfejta közösségi megoldás, amelynek segítségével például a játékokkal kapcsolatos infókhoz férhetünk hozzá illetve követhetjük saját és más játékosok teljesítményét. A helymeghatározásra alapuló Near szolgáltatással pedig arról kaphatunk tájékoztatást, hogy a közelben lévő barátaink mivel játszanak.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

További képek

  • Ez év végén jön a Sony új kézikonzolja, az NGP
  • Ez év végén jön a Sony új kézikonzolja, az NGP
  • Ez év végén jön a Sony új kézikonzolja, az NGP
  • Ez év végén jön a Sony új kézikonzolja, az NGP
  • Ez év végén jön a Sony új kézikonzolja, az NGP
  • Ez év végén jön a Sony új kézikonzolja, az NGP
  • Ez év végén jön a Sony új kézikonzolja, az NGP
Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Dark Archon
Dark Archon [11833]
Hát ez gagyi. EZ és EZ verhetetlen :)
sipec
sipec [19623]
na, ennek vegre normalis a kijelzoje! a DS-sel az a bajom, hogy kicsi a felbontasa..
amugy nekem legjobban egy handheld dreamcast kellene :):)
McCl@ne
McCl@ne [13409]
Aztakurvahétszentségit!!! :O
Fú... Hát ez kemény. Erre nem nagyon találok szavakat.
Mondanám, hogy veszek ilyet, de úgysem... Annyi minden kéne :-|
gregmerch
gregmerch [3766]
Hát igen, 2011 a kézi konzolok éve lesz. Először az N3DS, aztán az NGP. A PSP olyan, mintha egy feltúrbózott, hordozható PS2 lenne. Ahogy elnézem, ez olyan lesz, mint egy kézi PS3. Nagggyon dúúrva!!! AZ aksi tényleg érdekes kérdés, remélem a 3-4 órát azért kihúzza az alapmodell...
Razor03
Razor03 [14703]
Hehe, hát igen. :-)
» Összes hozzászólás listázása a fórumban (12 db)