A korábbi PSP2 pletykáknak Tokióban vetett véget a Sony, amikor pár órával ezelőtt bejelentette új kézikonzolját, mely NGP kódnéven készül (a Next Generation Portable rövidítéseként). A 2011 végén érkező új kütyün egy 5 hüvelyk (12,7 cm) képátlójú, 16:9 oldalarányú, 960*544 pixel felbontású, multi-touch OLED kijelző található. De egy külön többujjas vezérlésre lehetőséget adó, hátsó touchpad is kerül az NGP-re, ezáltal biztosítva jobb irányítási lehetőséget. Az ovális designú, két oldalán lekerekített kis konzolon bal oldalon D-pad, egy analóg minijoy és a PlayStation gomb, jobb oldalon pedig a szokásos négy vezérlőgomb (X, négyzet, háromszög, kör) alatt egy második analóg kar és a select/start gombok találhatók. Ahogy a PSP-nél, úgy itt is a mutatóujjunkra is jut egy-egy gomb hátul. A vezérléshez kapcsolódik még egy háromtengelyű giroszkóp, egy háromtengelyű gyorsulásmérő és egy elektronikus iránytű. Két kamera kerül a készülékre, egy előre és egy hátra. Az NGP-t egy négymagos ARM Cortex-A9 processzor hajtja, a grafikáért pedig egy SGX543MP4+ elnevezésű chip felel. Találunk benne beépített GPS-t, 802.11 b/g/n szabványokat támogató wifit és Bluetooth 2.1+EDR modult, de 3G-s mobilhálózatokhoz is képes kapcsolódni.
Az PSP-ben használt UMD lemezt egy flash alapú memóriakártya váltja fel az NGP-ben, amelyre a játék mellé a mentett állások is tárolhatóak lesznek. Mivel a flash kártyák mérete folyamatosan növekszik, ennek kapacitása se lesz korlát ezentúl a fejlesztők részére.
Az NGP-re készülő játékokban megtalálható lesz a LiveArena funkció, egyfejta közösségi megoldás, amelynek segítségével például a játékokkal kapcsolatos infókhoz férhetünk hozzá illetve követhetjük saját és más játékosok teljesítményét. A helymeghatározásra alapuló Near szolgáltatással pedig arról kaphatunk tájékoztatást, hogy a közelben lévő barátaink mivel játszanak.
Ez év végén jön a Sony új kézikonzolja, az NGP
Multi-touch OLED kijelzővel és két analóg karral érkezik a PSP-utód.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
További képek
HOZZÁSZÓLÁSOK
Dark Archon 2011.01.28. 09:13 [11833]
sipec 2011.01.27. 19:24 [19623]
na, ennek vegre normalis a kijelzoje! a DS-sel az a bajom, hogy kicsi a felbontasa..
amugy nekem legjobban egy handheld dreamcast kellene :):)
amugy nekem legjobban egy handheld dreamcast kellene :):)
McCl@ne 2011.01.27. 19:17 [13409]
Aztakurvahétszentségit!!! :O
Fú... Hát ez kemény. Erre nem nagyon találok szavakat.
Mondanám, hogy veszek ilyet, de úgysem... Annyi minden kéne :-|
Fú... Hát ez kemény. Erre nem nagyon találok szavakat.
Mondanám, hogy veszek ilyet, de úgysem... Annyi minden kéne :-|
gregmerch 2011.01.27. 19:09 [3766]
Hát igen, 2011 a kézi konzolok éve lesz. Először az N3DS, aztán az NGP. A PSP olyan, mintha egy feltúrbózott, hordozható PS2 lenne. Ahogy elnézem, ez olyan lesz, mint egy kézi PS3. Nagggyon dúúrva!!! AZ aksi tényleg érdekes kérdés, remélem a 3-4 órát azért kihúzza az alapmodell...
Razor03 2011.01.27. 17:29 [14703]
Hehe, hát igen. :-)
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 11:49
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [1]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]






