28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Játékhírek

Lekerültek a polcokról az Activision Marvel játékai

Január 1-je óta nem kapható online a Deadpool, valamint a Spider-Man és X-Men játékok.

Írta: Dino 4 hozzászólás

Január 1-jén vették észre játékosok, hogy a Steam rendszeréből eltűnt a Deadpool. Aztán kiderült, hogy az Activision játékát eltávolították a PS Store kínálatából és az Xbox Live áruházi felületéről is, a kiadó pedig megerősítette, hogy több játékának is megszüntette az értékesítését (emögött feltehetően a licencjog lejárása állhat, és a hírek alapján a rendes bolti árusításuk is megszűnik, új készletek nem fognak már érkezni az üzletekbe). Az érintett játékok a következők:

  • Deadpool
  • Spider-Man: Friend or Foe
  • Spider-Man: Web of Shadows
  • Spider-Man: Shattered Dimensions
  • Spider-Man: Edge of Time
  • X-Men: The Official Game
  • X-Men Destiny
  • X-Men Origins: Wolverine

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Zoo_Lee
Zoo_Lee [408]
Én speciel a Web of Shadowst is vadásztam egy ideje, és reménykedtem, hogy Steamre előbb-utóbb felkerül, de így kb. oda minden remény... az Activision nagyon hálátlan a nem mainstream címeivel, többek között a Legacy of Kain gyűjtemények is azért hiányosak mind GoG-on, mind Steamen, mert ha jól tudom, rajta ülnek a jogokon. Ez az a kiadó, ami szerintem minden negatív kritikát megérdemel, amit csak kap.
Dilikutya
Dilikutya [167]
Pedig a Wolverine és a Shattered Dimensions például elég jó kritikákat kapott, úgy emlékszem.
COD más téma, az teljes egészében saját, addig árulják, ameddig akarják. Blizzard és Lucasarts játékokat is nevetségesen drágán adják még mindig.
Zoo_Lee
Zoo_Lee [408]
Az említett játékok közül egyik sem muzsikált olyan jól, hogy feltétlenül megújítsák rájuk a licenszerződést. A CoD-ok ellenben még mindig gyakorlatilag teljes áron vannak mindenhol - egyszerűen a kiadó profit - és nem játékosorientált.
SwitcX88
SwitcX88 [621]
Ennek mi értelme van? Végre elkezdték belátni (pl. GoG, de már a steam-en is van bőven) a cégek, hogy van értelme a régi játékaikat leporolni és újra kiadni, erre az idióta Activison visszavonja a 'kisebb' címeket. Már csak a saját webáruház hiányzik tőlük :D
» Összes hozzászólás listázása a fórumban (4 db)