28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Szabadidő

John Romero is eljön az ötödik PixelConra

November 11-én jön Budapestre a DOOM legendás tervezője.

Írta: Dino

John Romero is eljön az ötödik PixelConra

Idén immár ötödik alkalommal kerül megrendezésre az Insert Coin Egyesület gamerbulija, a PixelCon. (A harmadikról itt láthatjátok fotóinkat.) A program alapvetően a szokásos lesz: retro videojátékok midnen mennyiségben, gamerközösségek standjai, arcade játékgépek, Kreatív Pixels kézművesszekció, cosplay, videojátékos versenyek, indie fejlesztők versenye stb. Este 9 után pedig chipzenei buli lesz, amelynek fellépői: IO, Failotron Áron, Chipzel (IRL) és Quixotic.

Azonban egy igazán nagy dobással készülnek a szervezők november 11-ére: a rendezvény sztárvendége nem más lesz, mint John Romero, a DOOM (és más játékok) legendás tervezője. Egyórás előadását mindenki megnézheti, aki pedig extra jegyet vásárol, az akár aláírást is szerezhet tőle, DOOM 2-zhet ellene 10 percet vagy részt vehet az esti zártkörű rendezvényen az InGame Esport Lounge-ban, ahol persze Romero is ott lesz. Az egykori id Software-es fejlesztő videoüzenetet is küldött.

További részletek és jegyvásárlás a rendezvény oldalán található. A napijegy 10 euróba kerül (aki csak az esti koncertekre kíváncsi, az 1000 forintért juthat be), a Romerohoz kapcsolódó extra jegyek limitált mennyiségben 20, 50, ill. 200 eurós áron kaphatók. Nyitás reggel 10 órakor, a helyszín pedig ezúttal az ELTE Lágymányosi Campus északi tömbjének Gömb aulája.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!