28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Játékhírek

Nem véletlenül késik a Cyberpunk 2077 újabb javítócsomagja

A fejlesztőket a céges hálózattól is elzárta a hackertámadás.

Írta: Dino

Pár napja jelentette be a CD Projekt RED, hogy késik az eredetileg február végére tervezett 1.2-es frissítés a Cyberpunk 2077-hez, a Bloomberg cikkében azonban további részletek láttak napvilágot arról, hogy mindez miért is történik.

Azt már eddig is tudtuk, hogy hackerek támadták meg a lengyel fejlesztőcsapatot, amelynek során számos játék forráskódját, valamint különféle céges dokumentumokat loptak el a cég szervereiről. Ezeket aztán értékesítették is a hackerek, a hírek szerint több millió dollárért.

Cikkajánló
A hackerek eladták a CD Projekt RED-től megszerzett forráskódokat és dokumentumokat

A hackerek eladták a CD Projekt RED-től megszerzett forráskódokat és dokumentumokat

A The Witcher 3 meg nem jelent RTX-es változatának file-jai is a csomagban voltak.

A friss infókból azonban az is kiderült, hogy a zsarolóvírusos támadás eredményeként az otthonról dolgozó fejlesztők (azaz a munkatársak nagy része) nem tudták elérni a céges hálózatot, mivel azt a károk felmérése idejére leválasztották az internetről, így az elmúlt két hét nagy részében nem tudtak haladni munkájukkal se.

Emellett a home office-ban lévő dolgozókat megkérték, hogy küldjék be számítógépüket a cég informatikusaihoz, hogy azok átnézzék, nem került-e bármelyikre valamilyen kártékony program, nem érintette-e azokat is a hackertámadás.

A fentiek fényében tehát nem csoda, hogy nem lett kész a korábbi terveknek megfelelően aCyberpunk 2077-hez az 1.2-es patch, amelyet jelenleg március második felére ígérnek a fejlesztők.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Cyberpunk 2077

Platform:

Fejlesztő: CD Projekt RED

Kiadó: CD Projekt

Forgalmazó: Cenega Hungary

Megjelenés:
2020. december 10. PC, Stadia, PS4, PS5, X1, XSX
2025. június 5. Switch 2

Minimális rendszerigény: Több szint lett meghatározva, így talán egyszerűbb, ha itt nézitek meg.

» Tovább a játék adatlapjára

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!