28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mozi/film

A király Sharif rajongója

Írta: Dino

Viggo Mortensen A tűz óceánja (Hidalgo, hazai bemutató: július 8.) forgatása során jó néhány kalandot átélt: leesett a lóról, az idomított párduc, amellyel közös jelenete volt, elszabadult a pórázról, egy harci jelenet felvétele közben megvágták a combján, és a homokvihar képeinek felvételei közben valóban szembe kellett lovagolnia a száz kilométeres széllel. Ő mégis úgy emlékszik, hogy a munka során valami egészen más volt az igazi kaland.
– Hihetetlen élmény volt Omar Sharif-fel beszélgetni – emlékszik vissza a sivatagi forgatás napjaira A Gyűrűk Ura Aragornja –, alig vártam, hogy lemenjen a nap, be kelljen fejezni az aznapi munkát, és mi visszahúzódhassunk a lakókocsijainkba. Éjszakákon át beszélgettünk. A tűz óceánja kapcsán persze csomó minden eszébe jutott az Arábiai Lawrence-ről, meg sok már régi filmről. A kaszkadőrjeleneteket is élveztem, de a film e beszélgetések miatt lesz számomra feledhetetlen.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!