25 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Ismertető/teszt

Dreamworks Spirit Lucky’s Big Adventure teszt

Megzabolázhatatlan csődörből erőtlen csikó.

Írta: Onimushaman

Nálunk Szilaj címen futott a mozikban a 2000-es évek hajnalán a megzabolázhatatlan vadlovat bemutató mese, ami bevallom, nekem is tetszett. Ehhez képest a spinoff sorozata, amit a Netflix gyártott le már igencsak a legfiatalabb korosztályt célozta meg. Ott már a paripa helyett inkább a kislány kerül rivaldafényben, az idén júniusi ropogós moziban is együtt vágtáznak. Árukapcsolásként pedig az új filmet folytatja a Dreamworks Spirit Lucky’s Big Adventure videojáték a már ismerős figurákkal.

Dreamworks Spirit Lucky’s Big Adventure teszt

A 3D-s kalandban Luckyt irányíthatjuk egy vidéki kisvárosban. A kedves lány elválaszthatatlan pajtását üli meg szőrén, hogy mindenféle fetch questeket hajtson végre apukájának és barátainak. Maga a térkép nagyjából használhatatlan, és csak gyorsutazásra való, így a képernyő tetején látható indikátorok közül követhetjük a nekünk tetszőt (fő- és mellékküldetések). Lucky rohadt lassan sétál, ráadásul még lopakodó módba is beállhatunk vele, ha túl feszes lenne a tempó. Spiriten ülve már felveszi az utazósebességet, de olyan hamar kifullad a gebe, hogy már nekem volt kellemetlen. Néhány patkó szimbolizálja az állóképességet – ha ez lecsökken, akkor elvesz egyet a rendszer a sprintből, így perceken belül semmink sem marad. Bizonyos mértékben lehet koordinálni és megelőzni a bajt, hogyha megállunk a lóitatóknál, vagy leszállunk megdögönyözni hátasunkat. Előbb-utóbb úgy is elfogy a nafta, a helyreállításról pedig jóval később fogunk tudomást szerezni (az istállóban kell csutakolni a lovat).

Így maga a játékmenet körülményes és fárasztó, szinte minden küldetés tárgyösszeszedegetésből áll, vagy béna platformokon vergődhetünk át. Kapunk idővel egy fényképezőt, amellyel akár szabadon is fotózhatunk állatkákat. Nem egy nagy élmény sajnos a játék, a grafika is elég pocsék – például előttünk nő ki a fű és a kisebb tereptárgyak –, de a szabadban található ruhadarabokért se nagyon éri meg csavarogni normális térkép nélkül. A hangokban nem vagyok biztos, hogy az eredetiből vannak-e, mert magyarul volt ezekhez a cukiságokhoz szerencsém. A történet amúgy egy kincsvadászat körül bonyolódik, ahol még egy gonosz lótolvajt is lóvá kell tennünk (haha).

A legnagyobb probléma a Dreamworks Spirit Lucky’s Big Adventure-rel, hogy mindössze nettó 3 órás kalandot nyújt. A játékidőt picit fel lehet tornászni, ha a mellékes dolgokra is rámegyünk, de a végeláthatatlan hozd el innen ezt, vidd oda azt jellegű feladatok 10 perc után halálosan unalmassá válnak. A gyerekek ennél a programnál biztosan jobbat érdemelnek, legalábbis én tuti nem ezt választanám számukra. Míg a korábban bemutatott Ben 10-t óvatosan, a Paw Patrolt pedig szívből ajánlottam, ezt a lovas szoftvert sajnos semennyire sem tudom. Visszatérünk lassan a 6-7. konzolgenerációs rákfenékhez, mert akkor árasztották el hasonlóan a piacot az árukapcsolt, silány filmes videojátékokkal a pénzéhes kiadók. Nagyon sajnálom, mert sokkal többet ki lehetett volna hozni az egészből.

A tesztpéldányt a játék hazai forgalmazója, a Cenega Hungary biztosította.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Pozitívumok
  • Nem igazán tudnék semmit kiemelni, a mozifilm ismeretében talán a legnagyobb rajongók tudják értékelni...
Negatívumok
  • Nagyon rövid és tartalmatlan, jóval átlagon aluli program

További képek

  • DreamWorks Spirit Lucky's Big Adventure
  • DreamWorks Spirit Lucky's Big Adventure
  • DreamWorks Spirit Lucky's Big Adventure
  • DreamWorks Spirit Lucky's Big Adventure
  • DreamWorks Spirit Lucky's Big Adventure
  • DreamWorks Spirit Lucky's Big Adventure
  • DreamWorks Spirit Lucky's Big Adventure

Onimushaman
Minden játék barátja, trófeaherceg. A vidékimanek védőszentje. Ugyanolyan senki, mint bárki.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!