28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

GG - GameGuess játék

GG napi játékkitalálónk topicja. Itt oszthatod meg a többiekkel tapasztalataidat. Ha a megoldást is szóba hozod, használd a spoiler taget!

subject17
#889 subject17 [7050]
Most csak beugrottam a mait lenyomni egy "elsőzéssel".

Nem tudom, objektív szemmel milyen értékelést kapna tőlem, de mivel a legkomolyabb és legundorítóbb covid fertőzésemből kilábalás alatt játszottam, nagyon kedvesek az emlékek.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Barthezz
#888 Barthezz [54711]
Mostanában sajnos megint elfelejtettem játszani, de a mai képet meglátva be is írtam elsőre a megfejtést. Nagyon belém ivódott ez a játék akkoriban a hangulatával. ^^

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#887 Barthezz [54711]
Nah a maival megint visszatértem a játékba egy elsőzéssel. Nem is emlékszem rá, hogy valaha volt a GG történelmében

SPOILER
ennyire aktuális, alig 1 hónapja megjelent játék.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#886 Barthezz [54711]
Hosszabb szünet (elutazás, nyaralás) miatt ma folytattam. Végül 2. képre lett meg, mert valószínűleg - minden mindenki -

SPOILER
a War Mongrels és a helyes megfejtés között vacilláltam, persze előbbit tippeltem be elsőre.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

GeryG
#885 GeryG [2379]
Valóban, elírtuk. De most javítottuk. Köszi, hogy szóltál. BTW, addigra már úgyis mindenki kitalálta.

Válasz erre

Előzmény: Hofi 2025.05.13. 18:42
Hofi
#884 Hofi [1579]
A mai játék nem 2017-ben jelent meg, hanem 2023-ban! Szóval hibásan van kiírva a 6-ik képen!

Válasz erre

Dino
#883 Dino [6086]
Szerintem Retee vicceskedhetett a tesztelés során.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2025.04.23. 22:39
Gobiakos
#882 Gobiakos [13332]
Megvallom töredelmesen, hogy én ilyen közös játékra nem emlékszem, márpedig az én nevem is ott virít.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.04.23. 15:03
Barthezz
#881 Barthezz [54711]
SPOILER
Amúgy ez tényleg egy online Dome deathmatch volt vagy csak poénos kedvében volt a teszter és elnevezte a csapatát a fórumozókról?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2025.04.23. 13:44
szbszig
#880 szbszig [33649]
Szerepelek a mai rejtvényben!

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.04.23. 09:54
Barthezz
#879 Barthezz [54711]
Bepótoltam a tegnapit is, ez is 3. képre meglett hint nélkül , pedig...

SPOILER
... nemhogy a sorozat egyik részével sem játszottam, a műfajjal sem szoktam. Első 2 kép alapján mást tippeltem, a 3.-nál már gyanús volt a 3. dzsungeles kép, azt meg mindenki tudja azért, hogy ha dzsungel + FPS, akkor az a Crysis széria. A 3. részt fullra tippre nyomtam be és hát az lett a megfejtés lol.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#878 Barthezz [54711]
Hogy ez szándékos "inside joke" típusú segítség volt-e, lol nem tudom, de köszi a 3. képért, így meglett szöveges hint nélkül.

SPOILER
Szóval az első képnél még tök vakon voltam, a 2.-nál már egyértelmű volt, hogy valamelyik 2D-s Worms a millió rész közül, be is tippeltem az Armageddont elsőre, mert hát az a legnépszerűbb mind közül. Mivel nem az volt, nah mondom, kb. bármelyik lehet akkor. Aztán megláttam a 3. képen Dealer nevét. Nah mondom, ha ez a fórumozó, akkor ez a Dome fénykora, a blogolós és fórumtalizós korszak, azt meg tudom, hogy 2008-2010 között volt, akkor pedig a Reloaded jött ki a 3D-s részek után visszatérve a 2D-be. Így meglett 3.-ra. Aztán a többi képen láttam, hogy ez tényleg egy fórumozó csapat volt, jól sejtettem.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#877 Barthezz [54711]
Gyorsan kitöltöttem az elmúlt 5 napot, így idén áprilisban minden GG megvan. Az archívum alapján pontosan 1 éve, tavaly április 19-étől kezdtem el nem töltögetni, de azután még visszatértem időnként 1-1 hétre vagy pár összefüggő napra, majd ez is egyre inkább ritkult, míg végül teljes hónapokat kihagytam. Épp ideje volt visszatérnem. Meglátjuk, meddig tart ki a lendület.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#876 Barthezz [54711]
SPOILER
Jó hát én a kínai és japán nyelv / írás /nevek között nem tudok különbséget tenni, full ugyanaz a kettő számomra.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2025.04.14. 12:55
Shadowguard
#875 Shadowguard [4579]
SPOILER
Pedig a második képen ott van a hint, ami elárulja hol játszódik. Oké, én is csak a Wo Long miatt tudtam, de akkor is ott volt

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.04.14. 11:38
Barthezz
#874 Barthezz [54711]
SPOILER
A mainál körbelövöldöztem az összes Shogun részt, mikor kijött a hint, hogy Kínában járunk, kösz.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#873 Barthezz [54711]
Hát ez engem sem kötne amúgy le, de tényleg óriási rajongás övezi valamiért.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2025.04.11. 11:53
Shadowguard
#872 Shadowguard [4579]
Én csak azért tudtam elsőre, mert egyik ismerősöm nagyon rá volt erre kattanva. Próbálta nekem is elmagyarázni mi a jó benne, de nem találtuk a közös hangot

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.04.11. 11:28
Barthezz
#871 Barthezz [54711]
A mai a 4-5. hint alapján ugrott be egyértelműen.

SPOILER
Sosem játszottam vele, de Geometry Dash-ben rengeteg remake készül a bossfight-jaiból, kb. ezért és a Celeste-ért van oda midenki az indie platformer kategóriában. Persze ez annál több.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#870 Barthezz [54711]
Azt a mindenit, a mai 3. képre meglett, pedig soha nem játszottam vele. Ott hirtelen beugrott, hogy mi is lehet ez.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#869 Barthezz [54711]
Hehe, mai elsőre, ahogy megláttam!

SPOILER
Okés, egy kicsit gondolkoztam én is, melyik rész, de a grafikát látva egyértelműen az elsőre jutottam, a 2. messze nem volt ilyen pixeles.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Aryx
#868 Aryx [4142]
Pedig egyszerű.

SPOILER
Első részben nappal van, másodikban nem.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2025.04.09. 09:32
jawsika
#867 jawsika [4149]
Én amúgy gépről leszedtem a Chromeból a Lenset. Szerintem egyrészt pontatlan, másrészt van amikor tök vakon van. Mobilon hagytam, de gépen visszaállítottam a régi képkeresőt. Szerintem mérföldekkel megbízhatóbb, nem tippeket ad, meg magától próbálkozik, hanem konkrétumot.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2025.04.04. 10:03
jawsika
#866 jawsika [4149]
Elsőre azt hittem, a második.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#865 Barthezz [54711]
Én ma fejtettem vissza és én barom, hogy csak másodikra találtam el.

SPOILER
Megtévesztett a túl közeli kép és ezért a valóban nem létező, teljesen elcseszett 4. részt írtam be elsőre... Ott volt ennyire közeli a kamera. Másodikra persze beírtam a 3-at, pedig azt kellett volna elsőre is. Talán a legjobb C&C epizód volt ez, brutál jó sztorival és az egyetlen C&C játék 3 irányítható féllel. Azóta is várok egy olyan C&C-t, ami kimegy az űrbe a Scrinekkel harcolni. De egy új Red Alert is bármikor jöhetne, igaz, annak a mai világpolitikai történések miatt semmi realitása.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2025.04.05. 13:39
Shadowguard
#864 Shadowguard [4579]
A mai klasszikus, elsőre tudtam... Kér, hogy utána nem folytatták a sorozatot.
SPOILER
Nem, nem folytatták, az ugyanolyan hazugság, mint az, hogy a Terminatornak nem csak két része va.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Barthezz
#863 Barthezz [54711]
Most már én is fogom. Valahogy sose próbáltam még ki, szóval meg is kellett néznem, hogyan hozom elő. Lassan már bot is fogja tudni fejteni a GG feladványokat, durva, hova fejlődött az AI.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Peace 2025.04.04. 12:36
Aryx
#862 Aryx [4142]
Kodzsima.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: gothmog 2025.04.04. 12:12
Peace
#861 Peace [28898]
Jó az a Google Lens, sokszor használom.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.04.04. 11:32
gothmog
#860 gothmog [5162]
...és azóta csak a bőrén át tud lélegezni.

Jaj, anyám! Tudom, csak játék (bár elvileg nem fantasy, hanem "realista"), de mindig fájdalmas ekkora hülyeségeket (nem a tiéd, hanem a történetíróké) olvasni. SPOILER
(Hint: a béka pl. tud a bőrén át lélegezni, sőt, nála ez fontosabb is, mint a tüdőn át lebonyolított gázcsere. Viszont az említett hölgy csak akkor lenne erre képes, ha az emberi normál kültakaró helyett olyasmi bőrt (így például csak nagyon gyengén szarus, ellenben vaskos nyálkaréteg fedi, ami megköti az oxigént, s ehhez persze rengeteg extra mirigy is kell, meg durván gazdag érhálózat a bőrben stb. stb.) viselne, mint mondjuk a már említett kétéltűek.)

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2025.04.04. 10:27
Barthezz
#859 Barthezz [54711]
Okés, adtál egy tippet. Életemben először kipróbáltam ezt a "bekarikázással keresést". Hát lol, ezzel tényleg elcsalható bármely GG játék.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Peace 2025.04.04. 10:03
Barthezz
#858 Barthezz [54711]
Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy a képet párosítva az új nagyítós feature-rel enyhén szon online media / origo csöcsrovat feeling lett.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Peace 2025.04.04. 09:51
Shadowguard
#857 Shadowguard [4579]
Meg bizony Csak túlaggódtam.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2025.04.04. 09:42
Aryx
#856 Aryx [4142]
Én se játszottam vele, de az egyetlen streamer, akit anno bekövettem, igen, onnan volt meg. Spoiler(?), vagy inkább fun fact (de nevezhetjük extra hintnek is): szerencsétlen hölgynek elég sanyarú múltja van, ami miatt súlyos sérüléseket és beavatkozásokat szenvedett el, és azóta csak a bőrén át tud lélegezni. Minden egyes ruhadarab csak megnehezíti a szabad légzést számára. Reméljük, segítesz te is egy megosztással!

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Peace 2025.04.04. 10:03
Peace
#855 Peace [28898]
Google Lens keresés segített. Sose játszottam.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2025.04.04. 09:51
Peace
#854 Peace [28898]
Nem tudom mi ez a játék, de kell

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2025.04.04. 09:42
MattMatthew
#853 MattMatthew [11919]
Meglett elsőre?

Mai micsoda clickbait, ejnye!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2025.04.02. 09:39
Shadowguard
#852 Shadowguard [4579]
Ez a mai a halálom. A főoldalon látva kapásból tudtam a sorozatot és 95%-ra a részt is, de ha nem lenne meg elsőre akkor nagyon nyűgös lennék. Ezen még agyalni fogok ma egy darabig.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

MattMatthew
#851 MattMatthew [11919]
Zseniális játék a mai feladvány!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Barthezz
#850 Barthezz [54711]
És ez is egy ilyen elsőzés lett. Ráadásul itt szinte biztos voltam a részben is annak ellenére, hogy első blikkre akármelyik lehetett volna.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#849 Barthezz [54711]
Hmm, csak úgy random elkezdtem nézegetni az alapján, hogy miket dobál fel, passzolva, amit nem tudok, így jutottam el a dec. 6-ai játékig, amit sikerült úgy elsőznöm, hogy soha egy percet nem játszottam vele, de annyira csapból is ez folyt, hogy nah, szóval egyértelmű volt ez is. Azzal, hogy melyik rész, pedig spontán szerencsém volt, de valahogy éreztem, hogy ez lesz a jó.

Megjegyzés: Ez a fajta már korábban bevezetett GG újítás, hogy minden játék alatt random feldob egy még megoldatlant, egy szuper jó ötlet volt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#848 Barthezz [54711]
A kis képet meglátva a maira becsekkoltam újra, mert miért ne ugye, hogyha tudom. De az, hogy elsőképes lett, eltalálva a konkrét részt rögtön, az azért engem is meglepett.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Gump
#847 Gump [5430]
A mai nekem fura volt. Megvolt a széria, 4. képen segítség, hogy utolsó rész, ehhez képest számozott rész van nagyobb is, mint a megfejtés volt, és a találat az nem a max-1 rész újrakiadás, hanem simán max - 1. rész. Na mindegy.

Válasz erre

GeryG
#846 GeryG [2379]
SPOILER
Pont ezért nem szeretem az olyan feladványokat, ahol ezer rész van (FIFA, Final Fantasy stb.). De néha beesik pár ilyen is. Mi ezt egyébként coopban toltuk orrvérzésig még a jó öreg LAN-partykon...

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2025.02.23. 13:19
LordMatteo
#845 LordMatteo [29426]
SPOILER
1. próbálkozás: Serious Sam HD: The Second Encounter

2. próbálkozás: Serious Sam 2

3. próbálkozás: Serious Sam

4. próbálkozás: Serious Sam: The First Encounter HD

5. próbálkozás: Serious Sam 2


Bazmeg pedig rongyosra játszottam de egyszerűen nem tudtam a pontos címét

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Barthezz
#844 Barthezz [54711]
Szoktak futni híroldalakon ilyen random kvízek, pl. "Te mennyire ismered a 90-es évek tv-sorozatait?" és társai. Ezeknek sincs tétje, de jellemezően időzárasok és van kb. 30 másodperc egy-egy válaszra, úgyhogy nem ördögtől való tét nélkül sem.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2025.02.10. 21:24
jawsika
#843 jawsika [4149]
Szerintem ez hülyeség, úgysincs semmi nyeremény. Innentől ha megnézed neten, akkor is mindegy, és ez így jó.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.02.10. 11:49
Barthezz
#842 Barthezz [54711]
Ezen elgondolkodva, lehetne időzáras a játék onnantól, hogy elindítja az ember az aznapit (nyilván az első kép látszana előtte is, mint eddig) és akkor nem maradna idő netes keresésre. Vagy elég a 6 kép és a hintek, vagy nem. Persze ez is kijátszható offline módban screenshotokkal, majd belépve a profilba, de így csak az aktuális napi, az archívumhoz már be kell lépni mindenképp. Így akkor tényleg jobban lenne tétje egy-egy nyereményjátéknak is és az kapná, aki tényleg a legtöbb game-et felismeri.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2025.02.08. 12:08
GeryG
#841 GeryG [2379]
Javítva. Jó találgatást!

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2025.02.08. 09:58
jawsika
#840 jawsika [4149]
Nekem arra jó ez, hogy mindig, de legalábbis 10-20 naponta találok valami remek game ötletet.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2025.02.08. 12:08

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat