28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Budapest vs. többi város,falu,község

Rauros
#36 Rauros [2626]
látod, elüldözöd szegényt. ammikor épp az előbb mondtad msn-en, hogy neked nem kéne csaj

Mert ők nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk...

Válasz erre

Előzmény: CamelX 2005.01.06. 22:23
CamelX
#35 CamelX [6215]
Már 1 párszor túlélte vally-t, arra nem emléxem hogy többieknek volt -e már hozzá szerencséje
Mindenesetre ilyenkor elhúz általában a picsába és jól teszi

I am the architect of my own destruction.

Válasz erre

Előzmény: hriszto 2005.01.06. 22:17
CamelX
#34 CamelX [6215]
Ehehe, akkor az nehéz lett volna tényleg

I am the architect of my own destruction.

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.01.06. 22:18
Pyrogate
#33 Pyrogate [21953]
A telefonomért mentem...szal

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: CamelX 2005.01.06. 22:11
hriszto
#32 hriszto [7565]
megvertétek volna a szobatársad?

Homo homini Lupus! - Ember embernek farkasa!

Válasz erre

Előzmény: CamelX 2005.01.06. 22:11
CamelX
#31 CamelX [6215]
Arra jártál, bazz akkor megcsörgethettél volna, 1 megálló onnan a koleszem

I am the architect of my own destruction.

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.01.06. 21:54
hriszto
#30 hriszto [7565]
akkor indítsunk Muff fun clubbot

Homo homini Lupus! - Ember embernek farkasa!

Válasz erre

Előzmény: Rauros 2005.01.06. 22:03
Rauros
#29 Rauros [2626]
nem tudják itt, h mi a jó

Mert ők nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk...

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.01.06. 22:02
Pyrogate
#28 Pyrogate [21953]
túl kevesen vagyunk sajnos ahhoz

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Rauros 2005.01.06. 22:01
Rauros
#27 Rauros [2626]
jaja! indítsunk egy XI-ker fan-clubbot

Mert ők nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk...

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.01.06. 22:00
Pyrogate
#26 Pyrogate [21953]
egész XIker rulez

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Rauros 2005.01.06. 21:57
Rauros
#25 Rauros [2626]
ugye, lágymányos egy gyönyörű hely

Mert ők nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk...

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.01.06. 21:54
Pyrogate
#24 Pyrogate [21953]
LEhet, hogy én fogtam ki jó helyet itt Bp-n, de a környék ahol élek nekem teljesen megfelel és tetszik. IGaz, amikor ma p. a Hungária körútra mentem, mintha egy más világba csöppentem volna. De hát ezért jó, hogy ekkora a város, sok különböző dimenzió...

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

norfeus
#23 norfeus [3857]
Viszon én szívesen laknák Budapesten,pozsony nekem unalmas már

"Az elso pofon a legnagyobb,aztán a tobbit lassan megszokod"

Válasz erre

hriszto
#22 hriszto [7565]

Homo homini Lupus! - Ember embernek farkasa!

Válasz erre

Előzmény: Wia 2005.01.06. 20:39
Wia
#21 Wia [649]
te is!
én is!

Készülj fel a legrosszabbra, így nem érhet meglepetés!

Válasz erre

Előzmény: hriszto 2005.01.06. 20:36
hriszto
#20 hriszto [7565]
Budapest meló és szórakozás szempontjából mindenképpen jobb mint a vidék, de lakni semmi pénzért nem laknék ott. Elvesznék abban a városban.

Homo homini Lupus! - Ember embernek farkasa!

Válasz erre

norfeus
#19 norfeus [3857]
én viszont nem éreztem semmi amikor budapesten voltam...se nyáron se télen.

"Az elso pofon a legnagyobb,aztán a tobbit lassan megszokod"

Válasz erre

Csirke4
#18 Csirke4 [1808]
PL mikor múltkor hazajöttem bp-re és amikor kiszálltam a kocsiból akkor teljesen úgy éreztem mintha valaki járatna egy motort és közben ezerrel nyomná a kipufógógázt. Pedig ez Kispest.

Válasz erre

Előzmény: Ödön 2005.01.06. 13:59
Ödön
#17 Ödön [1189]
azért én szoktam érezni a különbséget, mikor teljesen szmogmentes helyre kerülök. olyankor tudom értékelni azt, amit úgy hívnak: jó levegő!

Válasz erre

Előzmény: Gillette 2005.01.06. 13:41
MagicMoment
#16 MagicMoment [17778]
az lehet,de azért nálunk egyáltalán nem akkora a szmog,mint akármelyik kinti nagyvárosban. ettől természetesen még oda kell,sőt,kötelező lenne odafigyelni rá. de hát pénz beszél...

Válasz erre

Előzmény: Ödön 2005.01.06. 13:26
Gillette
#15 Gillette [9789]
Szerintem semmi gond nincs bp-vel. Vannak szép történelmi részek, modern bevásárló negyedek és lepukkant sikátorok. A világ minden nagyvárosában vannak ilyenek. Igazából akkor lenne tökéletes város, ha lenne piroslámpás negyed(lásd. amszterdam ). Persze idehaza nem csak bp az egyetlen szép város. Ott van pl. debrecen, szfehérvár, győr, sopron, pécs.
A levegős dolog meg sztem is túl van reagálva. Valahányszor jártam pesten én semmi különbséget nem éreztem a vidéki levegővel szemben.

Amúgy meg szép vagy sem nem laknék ott. Max. valamelyik nyugis külvárosi részen ahol semmi sem utal arra, hogy pesten lennék. De leginkább egy nyugis kis faluban közvetlenül valamelyik nagyváros környékén. Persze nem paraszt falura gondolok, hanem valami modernebb elővárosi faluban.

"Öljétek meg mind, Isten majd kiválogatja az övéit" Arnaud Amaury (1209)

Válasz erre

Ödön
#14 Ödön [1189]
egyszerűen az emberek megszokják a szmogot, nem is figyelnek oda rá, a média meg agyonhallgatja, pedig az még attól ittvan!

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2005.01.06. 12:38
MagicMoment
#13 MagicMoment [17778]
azért attól nem kel félni,h itt megfulladnál a szmogban. ez a szmogos dolog szvsz túl van reagálva pesten. persze lehet,h az én orrom romlott el az elmúlt 1-2 évben

Válasz erre

Előzmény: @Slider@ 2005.01.06. 12:05
@Slider@
#12 @Slider@ [3121]
én már évek óta nem szemetelek,mindent a kukába dobok ki. tudom,nem sokat ér

Dehogynem!

Mondjuk nekem meg a nyüzsgés hiányzik néha egy kicsit.Kevés lehetőség van a szórakozásra, meg hasonlóak.El kell utazni ahoz, hogy egy jó bulira el tudjak menni.Viszont jó mert nincs annyira durván nagy forgalom és nem kell megfulladni a szmogban.

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2005.01.06. 11:59
MagicMoment
#11 MagicMoment [17778]
az tény,h a vidéki nagyvárosok sokkal,de sokkal tisztábbak,mint a főváros. de én már 22 éve élek ebben a kutyaszaros,piszkos fővárosban,és abszolúte megszoktam. mikor voltam nyaralni Zamárdiban, kajak idegesített,h 2 óra alatt, 10 autót láttam. én már megszoktam,ebben nőttem fel. azonkívül sok minden ideköt. nem bírnám azt a nyugalmat ami máshol megy.
de pölö, én már évek óta nem szemetelek,mindent a kukába dobok ki. tudom,nem sokat ér,de ettől függetlenül igyexem erre odafigyelni.

Válasz erre

Kalwa
#10 Kalwa [4370]
Semmi gond Mostmár érted.

"Ha szeretitek Allahot, akkor kövessetek Engem. Akkor Allah is szeretni fog benneteket,és megbocsátja nektek a bűneiteket."

Válasz erre

Előzmény: @Slider@ 2005.01.06. 11:46
@Slider@
#9 @Slider@ [3121]
Értem.Csak nem nagyon vágtam, hogy hogyan vág ez ide...

Válasz erre

Előzmény: Kalwa 2005.01.06. 11:42
Kalwa
#8 Kalwa [4370]
Szobor a zsidótörvény készítőjének
A Magyarországgal foglalkozó fejezet külön megemlíti Teleki Pál, az első európai zsidótörvényt elfogadó miniszterelnök szobrának felavatását, melyen több százan vettek részt. Ugyanakkor azt is megemlíti, hogy az eredetileg Budapestre tervezett szobrot a kormányzat beavatkozásának köszönhetően végül csak Balatonbogláron lehetett felavatni.

Lényegében e miatt

"Ha szeretitek Allahot, akkor kövessetek Engem. Akkor Allah is szeretni fog benneteket,és megbocsátja nektek a bűneiteket."

Válasz erre

Előzmény: @Slider@ 2005.01.06. 11:35
@Slider@
#7 @Slider@ [3121]
Kíváncsi vagyok a véleményedre.Ezt mi okból másoltad be?

Válasz erre

Előzmény: Kalwa 2005.01.06. 11:27
@Slider@
#6 @Slider@ [3121]
Hát igen..., de azért arra képesek, hogy Malira meg Sri Lankára sajtócsoportot küldjenek ki.
Szerintem regionális csatornát csak az öregek néznek ma már.Én már a tv2-őt meg az rtl-t se nézem, sőt szinte egyáltalán nem is nézek ilyen csatornákat.Max ritkán.De ez már megint off
Szal tökmindegy, mert Pesten is szar a helyzet meg máshol is.Csak Pestre jobban odafigyelnek.

Válasz erre

Előzmény: CamelX 2005.01.06. 11:25
Kalwa
#5 Kalwa [4370]
Egy érdekes cikk, mely szerint Budapest felajánlotta Balatonboglárnak azt a szobrot, amit ott Bp.-n nem voltak hajlandóak felállítani. (-Index-)

A Teleki-szobor miatt aggódik Washington

A Vasárnapi Újságot, a Magyar Demokratát és Teleki Pál balatonboglári szobrát külön is megemlíti az antiszemitizmus európai erősödéséről szóló jelentésében az amerikai külügyminisztérium. A jelentés szerint Kelet-Európában a hagyományos szélsőjobb gyűlölködik, Nyugaton a szélsőséges iszlám jelent most már fizikai veszélyt is a zsidóságra.

Európában és Magyarországon is erősödik az antiszemitizmus az amerikai külügyminisztérium éves jelentése szerint. Az amerikai törvényhozás utasítására készült felmérés szerint Magyarországon a politikai beszédben is megjelenik a burkolt antiszemitizmus. A jelentésben külön kiemelik a közszolgálati rádió Vasárnapi Újság című műsorát, mely antiszemita és holokauszttagadó megszólalóknak is teret ad. Hasonló bírálat érte a Magyar Demokrata című lapot is.

Szobor a zsidótörvény készítőjének
A Magyarországgal foglalkozó fejezet külön megemlíti Teleki Pál, az első európai zsidótörvényt elfogadó miniszterelnök szobrának felavatását, melyen több százan vettek részt. Ugyanakkor azt is megemlíti, hogy az eredetileg Budapestre tervezett szobrot a kormányzat beavatkozásának köszönhetően végül csak Balatonbogláron lehetett felavatni.

Megemlítik a jelentésben a nyilas hatalomátvétel hatvanadik évfordulójára tervezett neonáci demonstrációt is, mely betiltására a rendőrség nem talált jogi indokot.

Dicsérőleg említik a Vér és Becsület neonáci csoport betiltására tett bírósági kísérletet, valamint azt, hogy az elmúlt években csökkent a zsidó sírkertek elleni vandál támadások száma. A jelentés megemlíti, hogy tavaly áprilisi látogatásán Izrael államfője és főrabbija is kedvezően nyilatkozott a magyarországi zsidóság helyzetéről.

Új antiszemitizmus támad
A külügyminisztérium jelentése szerint Kelet-Európában a hagyományos szélsőjobboldali antiszemitizmus van jelen, Nyugaton azonban az új típusú, a radikális iszlámból táplálkozó zsidóellenesség hódít. A folyamatot a jelentés szerint felgyorsíthatja a muzulmánok európai beáramlása.

"2003 végén és 2004 elején néhány zsidó elsősorban Európában azzal a dilemmával szembesült, hogy vagy leplezi identitását vagy zaklatásoknak lesz kitéve, beleértve a sebesüléseket, sőt a halált is", áll a jelentésben, mely szerint az antiszemitizmus új hullámának durvasága "arra kényszeríti a nemzetközi közösséget, hogy új elszántsággal szálljon harcba az antiszemitizmussal".

"Ha szeretitek Allahot, akkor kövessetek Engem. Akkor Allah is szeretni fog benneteket,és megbocsátja nektek a bűneiteket."

Válasz erre

Rauros
#4 Rauros [2626]
egyszerű, miskolcon nem építenek 4es metrót, debrecenben meg nem ment bele baumgartrner szalonjába a HÉV

Mert ők nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk...

Válasz erre

Előzmény: CamelX 2005.01.06. 11:25
CamelX
#3 CamelX [6215]
Hát énis észrevettem, hogy a vidéki nyúzokat meghagyják a regionális csatornáknak, kérdés hogy azokat ki nézi egyáltalán
A kereskedelmi TV-ken főleg a Pest környékét érintő dolgokról van szó, bár ez érthető, nem mindig tudják összekaparni az ország minden részéről a híreket.

I am the architect of my own destruction.

Válasz erre

@Slider@
#2 @Slider@ [3121]
Ahogy már kifejtettem, nekem az nem tetszik, hogy szinte mindig a Pestet érintő problémákról van szó a híradóban, míg a többi város, de főleg a faluk és a községek hanyagolva vannak.Pedig nem csak a fővárosban vannak gondok.

Válasz erre

@Slider@
#1 @Slider@ [3121]
A sok offolás helyett inkább itt folytassátok a témát érintő beszélgetést.

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat