28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Bakik az online médiában

szbszig
#77 szbszig [33649]
Ugyanaz, mint legutóbb.

Első cikk.

Második cikk.

"Én komolyan nem értem az Index cikk-készítési stratégiáját."...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#76 szbszig [33649]
MUHAHA!!!

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.07.31. 12:49
szbszig
#75 szbszig [33649]
Magyar újságírási gyakorlat 2009-ben.

Magyarázat az ottani kommentemben megint. Talán minimálisan utána kéne járni a témának, mielőtt írunk róla...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

balays82
#74 balays82 [14276]
A Kalmar neve már javítva van, de azért a "delejtezőt" még sikerült bennehagyni.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.07.28. 22:37
Germinator
#73 Germinator [29908]
Az efféle vesszőhibákra én rohadtul ráugrok, mert ezek hihetetlen módon szét tudják cseszni egy mondat értelmét. Ettől függetlenül maga a plakát is teljesen szar és értelmetlen

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.07.29. 17:35
szbszig
#72 szbszig [33649]
Arról, hogy hogy (ne) kampányoljunk az anyázás ellen.

(Kényelmesebbek kedvéért a második kép a lényeg, valamint az én kommentem az eleje felé.)

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#71 szbszig [33649]
"Kedden eldőlt, hogy mégis láthatják a magyar szurkolók a Levadia Tallinn–DVSC-TEVA labdarúgó Bajnokok Ligája delejtezőt. A szerdán 18 órakor kezdődő találkozót – mely a BL harmadik selejtezőkörének első meccse - a Digi TV adja. Ha az előző körben a svéd Alkmert búcsúztató magyar bajnok továbbjut, már biztos résztvevője az Európa Liga csoportküzdelmeinek, míg továbbjutása esetén még egy kört kell mennie a BL-főtábláért. A DVSC honlapja szerint Debrecenben óriás kivetítőn lesz látható a találkozó."

(forrás)

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Germinator
#70 Germinator [29908]

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2009.07.26. 22:38
Gobiakos
#69 Gobiakos [13332]
"Miután Len Wiserman két Underworld-mozi után tett egy kis kitérőt az akciófilmek világába a Die Hard negyedik részével, úgy tűnik, hogy ismét visszatér a gyökerekhez és megint lépregény-adaptációt fog rendezni, ezúttal egy scifit."

sg.hu

Válasz erre

szbszig
#68 szbszig [33649]
Szakadozik a net az Index szerkesztőségében, vagy mi van?

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#67 szbszig [33649]
Úh, én viszont az előbb leírtam azt, hogy "annyit hadd bocsátsak előre", és vagy egy percig néztem, mert valami nem tűnt kósernek benne, de nem bírtam rájönni...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.07.09. 01:45
szbszig
#66 szbszig [33649]
Izé... Elég érdekes a klipje...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: asas01 2009.07.13. 17:08
asas01
#65 asas01 [12269]
Bárcsak azok lennének inkább.

Szbszig: ha azt mondod, hogy ezt nem ismered, véglegesen be kell vonnom az emberigazolványod. Már idáig is nagyon rezgett a léc.

i tell it like it is, cause im a bold figure

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2009.07.13. 17:04
Germinator
#64 Germinator [29908]
Svéd focicsapat

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.07.13. 17:04
szbszig
#63 szbszig [33649]
Hát, afelett például én is végtelen nyugalommal átsiklottam, mert fogalmam sincs, mi az...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: asas01 2009.07.13. 16:48
asas01
#62 asas01 [12269]
Az indexnek pl éppen végtelen nyugalmat hozott a Rökysopp. Linkelni nem tudok, mert a cikkben már kijavították, de a főoldalon órák óta így díszeleg.

i tell it like it is, cause im a bold figure

Válasz erre

szbszig
#61 szbszig [33649]
Kivételesen átadom a szerepet egy másik blognak, hogy lehúzzon egy oldalt.

Azért erre az idézetre én is felhívnám külön a figyelmet, senki se maradjon le róla véletlenül:

"A tokaji borok létezése egy megismerhetetlenül sikeres véletlen: a talajt, a klímát és a borászati tudást jelképező három kockán egyaránt dobott a Sorsa."

WTF?!

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Toki
#60 Toki [5086]
Óóhh köszönöm ezt a kimerítő választ, igazán hálás vagyok.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.07.09. 01:45
szbszig
#59 szbszig [33649]
Pontosabban már régóta csak férfiversenyeken indul.

Egyébként ha már a bakis topikban vagyunk, nem hagyhatom szó nélkül: bocsát, és nem bocsájt bármilyen értelemben és bármilyen igekötővel egyformán. Most nincs kedvem előkeresni, mert megyek aludni, hogy a második teljesen helytelen-e, vagy legalább valami megtűrt, tájnyelvi alak.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Toki 2009.07.09. 01:04
Toki
#58 Toki [5086]
Megbocsájtok, de csak most az egyszer

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2009.07.09. 01:08
Germinator
#57 Germinator [29908]
Hopp, akkor az epic fail rám vonatkozik Boccs

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: Toki 2009.07.09. 01:04
Toki
#56 Toki [5086]
Ez nem baki, Polgár Judit szokott indulni férfi versenyeken is elég gyakran, mivel hát nőknél kevés ellenfele van, éppen ezért a férfi ranglistán is vannak pontjai.

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2009.07.09. 00:56
Germinator
#55 Germinator [29908]
Epic fail.

Valamiért a sakkműsort nézem a Sport 2-n, hatalmas kiírás:

AKTUÁLIS VILÁGRANGLISTA
MAGYAR FÉRFIAK

1. Lékó Péter
2. Polgár Judit
3. ...

Uh

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

szbszig
#54 szbszig [33649]
Ez egy cikk.

Nem szánalmas?...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#53 szbszig [33649]
Nem, gyerekek, ez nagyon nem megy, úgyhogy ismételjük el még egyszer: nem Tor Henning Övebro, sőt nem is Torn Hennig Övebro, hanem Tom Henning Øvrebø...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.05.06. 23:13
HunnernessKonge
#52 HunnernessKonge [5387]
wikiről:
"Øvrebø took charge of the second leg of the UEFA Champions League semi-final between Chelsea and Barcelona. However, this turned out to be one of the worst matches of his career, as he was later accused of having wrongfully turned down four seperate Chelsea penalty appeals, and having also made a mistake in sending off Barcelona defender Eric Abidal. He was verbally abused by both Didier Drogba and Michael Ballack of Chelsea at the end of the match, the latter actually running after him shouting abuse."

Az alkohol öl, butít és savakkal aldehideket képez.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.05.06. 23:13
szbszig
#51 szbszig [33649]
Szóval a ma esti meccs elemzését kezdjük azzal, hogy nem Terje Hauge volt a bíró, hanem Tom Henning Øvrebø. Igen sajnálatos módon ez egyáltalán nem lényegtelen szempont ezúttal...

Az ínyencek elkezdhetik felkeresni utóbbi norvég úriember Wikipedia-bejegyzését. Gyaníthatóan a Chelsea-drukkerek már javában méltatják a ténykedését arrafelé...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#50 szbszig [33649]
"Assz ékszernek az a dolga, hogy ragyogjon"

Ki írta ez a förmedvényt?

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: david139 2009.04.26. 11:56
david139
#49 david139 [18716]
Ékszerek a sebezetőségükben erotikus nőknek?

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Germinator
#48 Germinator [29908]
Pf... hát nézd, a látogatottságért vívott harc szüli az ilyesmit. Sajnálatos

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.04.02. 21:41
szbszig
#47 szbszig [33649]
Nem kimondottan baki, de az elbulvárosított címadás tökéletes mintapéldája a következő.

A főcím: Vasvillával szúrta le kutyáját

Egyszeri olvasó reakciója: Hú, bazdmeg, hogy lehet ilyen kegyetlen?! Köcsög, geci, állatkínzó paraszt! Remélem, őt is vasvillával fogják leszúrni, miután felakasztották az első fára, és letépték a kezét!

A folytatás: Az unoka azután ölte meg kutyáját, hogy az állat nagymamája fejét kezdte marcangolni budaörsi házuk udvarán.

Egyszeri olvasó reakciója: Öhm, izé...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#46 szbszig [33649]
Ez most mi?

Ez a "feature" ugyanezekkel a tulajdonságokkal már évek óta megvan. Mondjuk nem vagyok büszke rá, hogy pontosan ismerem, sem arra, hogy ennyi ideje lusta vagyok újrarakni a rendszert, amikor pedig van legális Windowsom is szintén régóta. De azt legalább látom, hogy az Index megint írt egy színvonalas és aktuális cikket...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Germinator
#45 Germinator [29908]
Ijjj

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.03.22. 19:03
szbszig
#44 szbszig [33649]
"Őrizetbe vettek hat embert, köztük szerzeteseket Kínában, mert megtámadtak egy rendőrsöt. További nyolcvankilencen feladták a magát a hatóságoknál vasárnap Csinghaj tartományban."

Ez így egy hír...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.01.06. 22:00
szbszig
#43 szbszig [33649]
"A Tapey néven azonosított szerzetest péntek délután lőtték meg Tibetben, a Szecsuan tartománybeli Apa városban." (forrás)

Most akkor Tibetben vagy Szecsuánban?...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Pyrogate
#42 Pyrogate [21953]
Jut eszembe múltkor hatalmas szóismétlések és fogalmazási hibák voltak egy cikkben az NSO-n (nemzeti sport), amire kommenteltem nekik, erre kijavították és nyomban ki is törölték a hozzászólásomat. PEdig másról is írtam...Na mind1

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2009.01.06. 22:03
Germinator
#41 Germinator [29908]
Uh Egyébként tényleg az, nemcsak a médiában, de az átlagembereknél is. Nagyon nem szeretem, ha valaki nem tud helyesen írni/fogalmazni... szerintem ez eléggé "alap"

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.01.06. 22:00
szbszig
#40 szbszig [33649]
Azért úgy örülnék, ha megtanulnának írni:

"Egyiptom nyomást gyakorol a Hamász radikális palesztin mozgalom vezetésére, hogy fogadjanak el a tűzszünetet a Gázai övezetben folyó harcban, közölték kedden kairói illetékesek. A tárgyalások Egyiptom nagyhatalmú titkosszolgálati vezetője, Omar Szulejman folytatja a Damaszkuszból érkezett hamászos politikusokkal."

Kurvára idegesítő ilyen szövegeket olvasni...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

VodevilX
#39 VodevilX [11345]
lol az komoly

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.01.02. 08:21
Pyrogate
#38 Pyrogate [21953]
gondolom darabot akartak, csak kicsit megszédült az újságíró. De tudod, "merjünk nagyot mondani"

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.01.02. 08:21
szbszig
#37 szbszig [33649]
"New York lakosai kétmillió tonna konfettit szórtak szét a felhőkarcolókból az utcákra (...)"

Nem lesz az egy kicsit sok?

(Összehasonlításképpen a World Trade Center ikertornyai együtt nem nyomtak egymillió tonnát.)

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#36 szbszig [33649]
nyavajgás

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Star Wars
#35 Star Wars [11836]
Sólyomot.

RIP pcdome

Válasz erre

Előzmény: Beny12 2008.11.19. 18:22
Beny12
#34 Beny12 [6388]
Még mindig jobban hangzik, mint a Sólyomt De persze célszerű lett volna kiírni a teljes nevét.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2008.11.19. 17:56
szbszig
#33 szbszig [33649]
Sólymot?!

Tulajdonnévnél mióta alkalmazunk szótőváltoztatást?

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#32 szbszig [33649]
Nem az a klasszikus baki, de ilyet se nagyon láttam még: lehozzák hírként délután, aztán meg este beteszik még egyszer a rövidhírek közé, mintha már elfelejtették volna, hogy közölték egyszer...

Amúgy a hír tartalma dicséretes, de ez más lapra tartozik.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#31 szbszig [33649]
2008 augusztusa után nem tudni megkülönböztetni Észak-Oszétiát Dél-Oszétiától nagyfokú tájékozatlanságra vall...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#30 szbszig [33649]
The topic's favourite blog!

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

david139
#29 david139 [18716]
ugyan, semmiség

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2008.09.19. 17:22
szbszig
#28 szbszig [33649]
Köszönöm, hogy hozzájárult a topik gyűjteményének gyarapodásához!

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: david139 2008.09.19. 17:09

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat