28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Manga és Anime



Írd ide hozzászólásod:

davkar9
davkar9 [11531]
Fullmetalt névről ismertem, de csak annyit tudtam róla, hogy "Yen estélyiben, hosssssszú körmökkel" (Lust). Ezek után kicsi meredek volt az első rész, még úgy is, hogy out of context spoilereket már magamba szívtam a '03 vagy brotherhood' gúglizással. (Tipp ha valaki esetleg pont idetévedve kapna kedvet vagy végre rászánná magát, mindkettőt érdemes, időrendi sorrendben! Teljes egészét tekintve a brotherhood jobb, de a 03-t kár lenne kihagyni, mert néhány ponton képes ütni a fmab-ot.)

Teljesen lenyűgözött, hogy így 17* év távlatából mennyire megállja a helyét az eredeti még ma is legyen szó a karakterekről, sztoriról vagy az animációról. Az is elképesztő teljesítmény, hogy mindkét sorozat remekül sikerült. Persze a 03 vége kicsit problémás (inkább fura), de ahhoz képest, hogy csak a sorozat feléig volt alapanyaguk, ami után az addigiakhoz illeszkedő és működő saját történetet kanyarítottak tényleg kalapemelést érdemel. Főleg úgy, hogy nyugaton ez valahogy nem szokott sikerülni (khm, GoT, khm)... Összességben talán a brotherhood jobban tetszett, főleg mert az a teljes, kerek egész, de 03 első 25-30 epizódja nélkül nem hinném, hogy ennyire élveztem volna. Pl a jelenet amitől kisírtam a szemem, a brotherhoodban nem olyan erős (persze, már tudtam is mi jön, de attól függetlenül), ahogy az a másik sem tudott akkorát ütni, mint az eredetiben.

*Idő próbája kapcsán. Az egész úgy kezdődött, hogy év elején megnéztem a Dragon Prince elérhető évadjait, ami az Avatar (a rendes, nem a kék izék) szellemi örököseként volt hirdetve így hát értelemszerűen az ATLA-t is pótolni kellett. Ez pont a 15 évforduló környékén történt és itt is ledöbbentett, hogy mégis hogy lehet, hogy egy ilyen öreg "gyerekműsor" ennyi év elteltével is sokkal jobb, komolyabb(érettebb?), mint jó néhány film, sorozat. (néztem utána Korrat is, ami nem rossz, de a körülményei miatt nem lehetett olyan jó, mint az atla).
szbszig
szbszig [33649]
Újra és újra rá kell jönnöm, mennyire öreg vagyok. A Fullmetal Alchemistet szerettem nagyon, még ha nem is tartozott a legkedvencebb kedvenceim közé. De tényleg rengeteget néztem akkoriban, először még a tévében, magyar szinkronnal, aztán meg a netről töltve, eredeti nyelven mindegyik évadot. Ehhez képest nagyjából semmire sem emlékszem belőle, néhány mondatnál többet nem tudnék mesélni a sztoriról hirtelen.

A Death Note már más kategória, de az persze a legkedvencebb kedvencek közé tartozott mindig is.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

davkar9
davkar9 [11531]
Netflix jóvoltából egyre mélyebbre merülök a weeb nyúl (itt van egy poén mivel az egyik első program a Beastars volt) üregében. Fullmetal, eredeti és Brotherhood is pipa. Instant kedvencek lettek, 03 ráadásul padlóra is vitt egy jelenettel, konkrétan zokogtam (oké, volt hozzá saját flashback is). Black Lagoon szintén nagyon tetszett. Great pretender bevonzott a thumbnaillel, széles vigyorral álltam föl az évad végén. Legutóbb Violet Evergarden ment, azóta infúzión vannak a szemeim.

Előkészületben a Death Note és a Jojo, plusz még pár kisebb-nagyobb érdekes(nek tűnő) cím és szerintem év végéig azzal ki is merítettem a katalógust. Hova tovább?

CR-t nézegettem, de hát hiába a legnagyobb ha közben szinte kivétel nélkül minden címhez oda van baszarintva egy régiókorlátozós üzenet. Na most előfizetés és egy vpn az már dupla ár, ne szórakozzunk. Amazon prime elég nagy katalógust mutat a böngészőben emiatt ez lenne a szimpatikusabb alternatíva/kiegészítő, de tartok tőle, hogy ott is hasonló korlátozások várnának bejelentkezés/előfizetés után. Azzal mik a tapasztalatok?

Vissza

Fórumszabályzat