28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Videokártyák



Írd ide hozzászólásod:

Babykiller
Babykiller [14268]
Az Én ti4200-m is OTES volt de annak a hangja 60dB fölötti ami a 30dB-nél 8X hangosabb. A 30dB a (halk)suttogásnak felel meg.

A hőmérséklet teszteknél az X800 hőtése akér 70fokig is enged melegedni, míg a 6800-as hűtője 45-50 fokon tartja a core-t.
Melyiket választod?
Szabip
Szabip [2426]
Hát az emeletes kártyák általában 30 db (6800Ultra 31db) fölött vannak pl.: a haverom ABIT Ti4200-ese is emeletes és nagyon hangos. Igaz ezek jobban is hűtenek elméletileg.
Nem egészen mert pl.: a 9600XT ventije nagyobb lepátokat kapott így az halkabb is lett mint a 9800PRO gyári hűtői és jobban is hűti de még így is 21db körül van. Az X800PRO ventije is 21db
Egyébként csalóka a dolog mert vannak/lesznek olyan emeletes megoldások is amelyek látszólag simák -> a külső lemezke nem lesz emeletes(dupla) de a kártyán a venti mégis 2 helyet fog elfoglalni.

Remélem azért nem lesz tendencia az emeletes sűtés.


A Helyet szerintem is meg kell tanúlni beosztani ennyi.

A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.

Babykiller
Babykiller [14268]
Az emeletes megoldás a zajcsökkentés miatt van. A fele méretű venti gyorsabban pörög, tehát hangoosabb is. Az az alaplap 2db pcie 16x, 2db pcie 1x és 2db sima pci foglallatot kap. Osszuk be!
Szabip
Szabip [2426]
Mért fáj az embereknek e kettő helyfoglalás? Hisz a PCI portok a felhasználók 99% ban nincsenek mind kihasználva. Tehát "bőven" van benne hely. Ha sima a kártya akkor is ki szoktam hagyni legalább egy PCI helyet.
Engem csak a hatalmas ventillátor zavar az emeletesben, mivel azok általában jóval hangosabbak mint a simák. Ez még jó is lehet mármint ha emeletes mert a jobb kártyák kivezetik a meleglevegőt hátul ha nem akkor viszont gáz. Ettől függetlenül a simát szeretem én is jobban.

A két helyfoglalás meg ténylegesen az SLI megoldásnál lehetne gond de hány embernek lesz két 6800ULTRÁja és egy dual PCIE-s alaplapja a hozzá való brutál állat táppal?

A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.

Vissza

Fórumszabályzat